ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
01.07.2024Справа № 910/6709/24За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ"
про стягнення 114086,22 грн
Суддя Сташків Р.Б.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду міста Києва передано указану позовну заяву про стягнення з Відповідача на користь Позивача боргу та санкцій за договором про постачання електричної енергії споживачу №3101/36 від 31.01.2023, разом у сумі, що дорівнює вказаній вище ціні позову, у зв`язку з неналежним виконанням Відповідачем своїх зобов`язань повністю та вчасно оплатити поставлену йому електричну енергію.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.06.2024 відкрито провадження у справі №910/6709/24 за вказаними позовними вимогами, вирішено здійснювати розгляд у порядку спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання.
Через систему "Електронний суд" 24.06.2024 від позивача надійшла спільна заява про затвердження мирової угоди та текст мирової угоди.
Розглянувши заяву позивача про затвердження мирової угоди, суд зазначає наступне.
Частиною 7 статті 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу.
Мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу (ч. ч. 1, 2 ст.192 ГПК України).
Як вбачається із матеріалів вказаної заяви про затвердження мирової угоди від 24.06.2024 та мирової угоди від 18.06.2024 останні підписані від імені Державної установи "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України" т.в.о. директора - Демченко Віолеттою.
Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника (ч. 3 ст. 56 ГПК України).
Однак, жодних доказів на підтвердження того, що вказана особа - Демченко Віолетта є керівником товариства чи відповідною уповноваженою особою, яка наділена правом від імені товариства вчиняти будь-які дії стосовно укладання та підписання мирових угод у даній справі заявником додано не було.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань тимчасово виконуючий обов`язки директора Державної установи "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України" є ОСОБА_1 , а уповноважений вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, тощо представник - Луговський Сергій Павлович.
Відповідно до ч. 2, 4 ст. 170 ГПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Оскільки доказів на підтвердження повноважень Демченко Віолетти на підписання мирової угоди заявником додано не було, суд дійшов висновку про повернення спільної заяви про затвердження мирової угоди без розгляду.
Водночас суд звертає увагу, що сторони не позбавлені можливості повторно звернутися до суду із заявою про затвердження мирової угоди з дотриманням порядку чинного законодавства після усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 56, 170, 192, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, суд
УХВАЛИВ:
Спільну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ»
про затвердження мирової угоди у справі №910/6709/24 від 24.06.2024 та мирову угоду повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена у встановленому законом порядку.
Суддя Сташків Р.Б.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120115006 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Сташків Р.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні