Ухвала
від 25.03.2025 по справі 910/6709/24
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"25" березня 2025 р. Справа№ 910/6709/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Яценко О.В.

суддів: Тищенко О.В.

Хрипуна О.О.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України»

на рішення Господарського суду міста Києва від 11.02.2025 (повний текст складено і підписано 11.02.2025)

у справі № 910/6709/24 (суддя Сташків Р.Б.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ»

до Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України»

про стягнення 114 086,22 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява про стягнення з Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ» боргу та санкцій за договором про постачання електричної енергії споживачу №3101/36 від 31.01.2023, разом у сумі, що дорівнює 114 086,22 грн., у зв`язку з неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань повністю та вчасно оплатити поставлену йому електричну енергію.

Рішенням Господарського суду міста Києва від 11.02.2025 у справі № 910/6709/24 позов задоволено повністю.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, повноважний представник Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» 22.03.2025 (судом отримано і зареєстровано 24.03.2025) засобами поштового зв`язку подав апеляційну скаргу (безпосередньо до Північного апеляційного господарського суду), у якій просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 11.02.2025 у справі № 910/6709/24; затвердити мирову угоду від 18.06.2024 між Товариством з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ СТРУМ» та Державною установою «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» про стягнення заборгованості за договорои про постачання електричної енергії споживачу № 3101/36 від 31.01.2023.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями Північного апеляційного господарського суду від 24.03.2025 справа № 910/6709/24 передана на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) Яценко О.В., судді Тищенко О.В., Хрипун О.О.

Суд зазначає, що згідно з ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються:

1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;

2) докази сплати судового збору;

3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.

Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Згідно зі ст. 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Клопотання про поновлення строку подання апеляційної скарги з огляду на приписи ст. 119 ГПК повинно містити обґрунтування поважності причин пропуску такого строку (за необхідності - з посиланням на відповідні докази, які подаються апеляційному господарському суду на загальних підставах).

Колегією суддів встановлено, що оскаржуване рішення ухвалено судом 11.02.2025, повний текст виготовлено 11.02.205, отже, останнім днем подання апеляційної скарги є 03.03.2025 включно.

Проте, як вбачається з апеляційної скарги та доданих до неї документів, апеляційну скаргу на рішення Господарського суду міста Києва від 11.02.2025 у справі № 910/6709/24 скаржником було направлено засобами поштового зв`язку до Північного апеляційного господарського суду 21.03.2025, про що свідчить відмітка на конверті, тобто з пропуском процесуального строку на апеляційне оскарження.

Звертаючись до Північного апеляційного господарського суду після закінчення строків на апеляційне оскарження, скаржник в апеляційній скарзі не просить суд поновити строк на апеляційне оскарження.

Таким чином, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для залишення апеляційної скарги без руху з наступних підстав:

- пропуск строку на апеляційне оскарження, відсутність обґрунтованого клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження (ч. 3 ст. 260 ГПК України).

При цьому колегія суддів зазначає, що згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Виходячи з вищенаведеного, скаржник має право надати суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження за наявності належного обгрунтування причин поважності пропуску строку на апеляційне оскарження з підтверджувальними доказами.

Крім того, суд апеляційної інстанції роз`яснює, що згідно з ч. 4 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Окрім цього, Північний апеляційний господарський суд, дослідивши матеріали апеляційної скарги з доданими до неї документами, дійшов висновку, що Державною установою «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» також не додано до апеляційної скарги доказів сплати судового збору за її подання у встановлених законом порядку та розмірі.

У ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У ч. 2 наведеної норми встановлені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду, апеляційних скарг у справі про банкрутство, заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

При цьому згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

У ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" установлено 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2024 в розмірі 3 028,00 грн.

З огляду на вищевикладені приписи Закону України «Про судовий збір», з урахуванням того, що позовна заява була подана за допомогою системи "Електронний суд", сума судового збору, яка повинна бути сплачена заявником за подання даної апеляційної скарги, становить 3 633 грн. 60 коп. та розраховується наступним чином: 3 028 грн. 00 коп. (сума, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за одну вимогу майнового характеру - стягнення 114 086,22 грн., але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) * 150% (при поданні апеляційної скарги) * 0,8 (коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору) = 3 633 грн. 60 коп.

Натомість, до апеляційної скарги, як доказ сплати судового збору, скаржником додана платіжна інструкція № 236 від 21.03.2025 на суму 3 363 грн. 60 коп.

У зв`язку з цим, враховуючи вищевикладене, з метою усунення допущених недоліків оформлення апеляційної скарги, Державній установі «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» потрібно подати до апеляційного суду докази сплати (доплати) судового збору у розмірі 270 грн. 00 коп.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

З огляду на вищевикладене, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху на підставі ст. ст. 174, 260 ГПК України з метою надання заявнику можливості виправити допущені недоліки шляхом подання в строк, визначений цією ухвалою, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження за наявності належного обгрунтування причин поважності пропуску строку на апеляційне оскарження з підтверджувальними доказами, а також доказів сплати (доплати) судового збору у розмірі 270 грн. 00 коп.

При цьому колегія суддів зауважує заявникові на тому, що:

- відповідно до приписів ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою;

- відповідно до приписів п. 4 ст. 260 ГПК України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги. Питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Керуючись статтями 174, 234, 256, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Державної установи «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» на рішення Господарського суду міста Києва від 11.02.2025 у справі № 910/6709/24 залишити без руху.

2. Надати Державній установі «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України» строк десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги, а саме: надання суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з обгрунтуванням причин поважності пропуску строку на апеляційне оскарження; надання доказів сплати (доплати) судового збору в сумі 270 грн. 00 коп. у встановленому порядку.

3. Попередити Державну установу «Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної Академії медичних наук України», що:

- в разі невиконання в строк, визначений п. 2 її резолютивної частини, ухвали суду: в частині подання клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з обгрунтуванням причин поважності пропуску строку на апеляційне оскарження, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 ГПК України; в решті вимог, визначених у п. 2 резолютивної частини вказаної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту;

- відповідно до приписів ст. 118 ГПК України право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1); заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 2).

4. Копію даної ухвали направити учасникам апеляційного провадження до відома за допомогою підсистеми "Електронний суд" Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи до їх електронних кабінетів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню окремо без рішення суду.

Головуючий суддя О.В. Яценко

Судді О.В. Тищенко

О.О. Хрипун

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення25.03.2025
Оприлюднено26.03.2025
Номер документу126083804
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —910/6709/24

Ухвала від 02.04.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яценко О.В.

Ухвала від 25.03.2025

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Яценко О.В.

Рішення від 11.02.2025

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 01.07.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 12.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

Ухвала від 04.06.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сташків Р.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні