Справа № 128/4125/13-ц
УХВАЛА
Іменем України
03 липня 2024 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Карпінська Ю.Ф., отримавши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ», поданої та підписаної адвокатом Стягайлом Олександром Павловичем, про скасування заходів забезпечення позову у цивільній справі № 128/4125/13-ц,
УСТАНОВИВ:
01.07.2024 до Вінницького районного суду Вінницької області надійшла вищевказана заява.
При вирішенні питання про можливість прийняття до розгляду даної заяви установлено, що вона не відповідає вимогам чинного законодавства.
Положеннямистатті 183 ЦПКУкраїни встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 ЦПК України,будь-якаписьмова заява,клопотання,заперечення повиннімістити: 1)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)особи,яка подаєзаяву чиклопотання абозаперечення протиних,її місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3)номер справи,прізвище таініціали судді(суддів),якщо заява(клопотання,заперечення)подається післяпостановлення ухвалипро відкриттяпровадження усправі; 4)зміст питання,яке маєбути розглянутосудом,та проханнязаявника; 5)підстави заяви(клопотання,заперечення); 6)перелік документівта іншихдоказів,що додаютьсядо заяви(клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 183 ЦПК України, письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Частиною першою статті 58 ЦПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Пунктом 4 частини четвертої статті 62 ЦПК України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю; ордером, виданим відповідно доЗакону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність»; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно доЗакону України«Про безоплатну правничу допомогу».
Установлено, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ» підписана адвокатом Стягайлом Олександром Павловичем.
Звернення до суду з використанням правничої допомоги інших осіб, зокрема, адвоката, при реалізації права на справедливий суд передбачає надання до суду належних доказів дійсної волі особи, що є учасником справи, на уповноваження іншої особи на право надання правничої допомоги.
Такі докази повинні виключати будь-які сумніви стосовно справжності та чинності таких повноважень на момент вчинення певної процесуальної дії (докази повинні бути в оригіналі або у формі копії, якісно оформленої особою, що є учасником справи), а також стосовно охоплення такої дії дійсним колом повноважень представника, що делеговані йому особою, що реалізує право на справедливий суд. Представник повинен демонструвати повагу до суду, підтверджуючи наявність повноважень на представництво, а також не позбавляти довірителя права знати про дії представника, зокрема, стосовно звернення до суду.
Установлено,що дозаяви проскасування заходівзабезпечення позовуне доданожодного документу,який бипідтверджував повноваженняадвоката СтягайлаО.П.на представництвоінтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ЕНЕРДЖИ».
Таким чином, заява про скасуваннязаходів забезпеченняпозову уцивільній справі№ 128/4125/13-цподана без додержання вимог частини другої статті 183 ЦПК України
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Оскільки установлено, що заява про скасування заходівзабезпечення позовуу цивільнійсправі №128/4125/13-цподана без додержання вимог частини другої статті 183 ЦПК України, тому вона підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст.183, 260 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Товаристваз обмеженоювідповідальністю «ГЛОБАЛЕНЕРДЖИ»,подану тапідписану адвокатомСтягайлом ОлександромПавловичем,про скасуваннязаходів забезпеченняпозову уцивільній справі№ 128/4125/13-ц повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду.
СУДДЯ Юлія КАРПІНСЬКА
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2024 |
Оприлюднено | 04.07.2024 |
Номер документу | 120140575 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Карпінська Ю. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні