Ухвала
від 03.07.2024 по справі 953/3136/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/3136/24

н/п 1-кс/953/4660/24

УХВАЛА

"03" липня 2024 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СУ ГУ Національної поліції в Харківській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню за №12023221150000872 від 29.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

встановив:

25.06.2024 до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів всіх документів (заповненазаява напроведення державноїреєстрації юридичноїособи;оригінал рішеннязасновників простворення юридичноїособи;загальні збориучасників юридичноїособи;оригінал статутута всіінші документи) реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим управлінням ГУНП в Харківській здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221150000872 від 29.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, у зв`язку з надходженням матеріалів УПК в Харківській області ДКП НП України щодо ознак заволодіння зібраними грошовими коштами, наданими в якості гуманітарної допомоги для БО « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), особами які мають відношення до діяльності даного благодійного фонду.

В ході досудового розслідування було встановлено, що БО « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відповідно до звітів у соціальних мережах - займається наданням гуманітарної допомоги громадянам на деокупованих територіях, у вигляді надання генераторів та продуктових наборів. Під час огляду сторінки у «Facebook» даного фонду, було встановлено осіб, яким нібито було надано гуманітарну допомогу. Останні під час допиту пояснили, що жодних генераторів вони не отримували, та впізнали директора фонду ОСОБА_4 , як особу яка попросила їх сфотографуватись з генератором для звітності.

Під час аналізу матеріалів отриманих 16.08.2023 в ході тимчасового доступу до речей та документів в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ), а саме банківських рахунків, які належать БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », було встановлено що на рахунках даного фонду перебувало близько 691.080,00 грн., які за цільовим призначенням було виведено на закупівлю генераторів, продуктових наборів та паливних талонів.

Під час аналізу наявної інформації, встановлено що до АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », звертався директор БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ОСОБА_4 , не тільки з метою відкриття банківських рахунків, а також із заявою, щодо підключення сервісу « ІНФОРМАЦІЯ_6 » з метою збору пожертв до свого благодійного фонду. Після підключення даного сервісу, було встановлено, що грошові кошти на рахунок БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надходили через вказаний сервіс.

Грошові кошти, які надійшли на сервіс «банка на благо» для БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » були переведені трьом різним юридичним особам, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (295300 грн. за паливні талони), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (111800 грн. за продуктові набори), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (283900 грн. за генератори).

Так, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » оформило « ІНФОРМАЦІЯ_10 » на ОСОБА_5 . Під час допиту директора БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_4 отримано показання про те, що ОСОБА_5 залучив його для підписання документів для державної реєстрації юридичної особи - БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». В подальшому ОСОБА_5 залучав ОСОБА_4 для здійснення фотографій з односельчанами ОСОБА_4 з генераторами, які начебто їм надавались від БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », хоча фактично цього не відбувалось.

Особи, які є директорами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » повідомили, що вони не здійснювали господарських операцій з продажу «продуктових наборів» та генераторів БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ». Також вказані особи надали свідчення про те, що раніше отримали грошові кошти за підписання документів для реєстрації даних юридичних осіб та не здійснювали жодної господарської діяльності. До вказаної діяльності даних осіб залучив ОСОБА_6 .

В подальшому, під час досудового розслідування встановлено, що грошові кошти з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » надійшли до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Відповідно до відомостей, отриманих в ІНФОРМАЦІЯ_11 податкові накладні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виписував та надсилав до ІНФОРМАЦІЯ_11 керівник даної юридичної особи, а саме ОСОБА_6 .

Відтак, вбачаються ознаки схеми протиправної діяльності з виводу грошових коштів (донатів), які надійшли в якості гуманітарної допомоги на сервіс «банка на благо» для БФ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » з метою їх подальшого привласнення шляхом проведення неіснуючих господарських операцій.

Таким чином, під час досудового розслідування встановлено, що у втіленій схемі, яка містить ознаки протиправної діяльності, з метою здійснення кримінального правопорушення використовувались наступні юридичні особи, а саме: благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (Код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Таким чином, для вилучення та приєднання до кримінального провадження речових доказів, з метою встановлення істини по кримінальному провадженню та забезпечення проведення повного всебічного та об`єктивного досудового розслідування, з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності, у органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні доступу до оригіналу реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, на адресу суду надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності у зв`язку зі службовою зайнятістю.

Представник володільця документів ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з`явився, повідомлявся у встановленому законом порядку.

В главі 15 КПК України визначений та регульований спосіб вилучення речей і документів у особи, у володінні якої вони знаходяться, шляхом тимчасового доступу до них.

Так, відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

За змістом ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

За змістомч.1ст.162КПК України,до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 1)інформація,що знаходитьсяу володіннізасобу масовоїінформації абожурналіста інадана їмза умовинерозголошення авторстваабо джерелаінформації; 2)відомості,які можутьстановити лікарськутаємницю; 3)відомості,які можутьстановити таємницювчинення нотаріальнихдій; 4)конфіденційна інформація,в томучислі така,що міститькомерційну таємницю; 5)відомості,які можутьстановити банківськутаємницю; 6)особисте листуванняособи таінші записиособистого характеру; 7)інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; 8)персональні даніособи,що знаходятьсяу їїособистому володінніабо вбазі персональнихданих,яка знаходитьсяу володільцяперсональних даних; 9)державна таємниця; 10)таємниця фінансовогомоніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно доЗакону України"Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню частково. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Іншими засобами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Підстав до вилучення оригіналів документів, слідчий суддя на теперішній час не вбачає, слідчим не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів. Більш того, ухвали про призначення почеркознавчих та технічних експертиз документів, тощо, для проведення яких були би необхідні такі оригінали документів, слідчому судді не надано, а тому в цій частині клопотання задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,

постановив:

Дозволити право тимчасового доступу до документів, зобов`язавши ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташований за адресою: АДРЕСА_1 , надати старшому слідчому СУ ГУНП в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій, а саме: всіх документів (заповненазаява напроведення державноїреєстрації юридичноїособи;оригінал рішеннязасновників простворення юридичноїособи;загальні збориучасників юридичноїособи;оригінал статутута всіінші документи) реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 03.08.2024.

Роз`яснити представнику ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.07.2024
Оприлюднено04.07.2024
Номер документу120143262
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/3136/24

Ухвала від 04.07.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 04.07.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 03.07.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 07.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 06.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

Ухвала від 06.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бородіна Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні