Ухвала
від 05.07.2024 по справі 127/22316/24
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/22316/24

Провадження № 2/127/3170/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Бессараб Н.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на нерухоме майно, витребування майнау добросовісногонабувача,-

В С Т А Н О В И В:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на нерухоме майно, витребування майна у добросовісного набувача.

Однак, позивачем при подачі позову були порушені правила підсудності.

Відповідно до ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно з ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

У пункті 42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №3 від 01.03.2013 року «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» вказано, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Перелік позовів, для яких визначено виключну підсудність є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. У разі конкуренції правил підсудності (наприклад, при об`єднанні позовів, на один з яких поширюється дія правила про виключну підсудність) мають застосовуватися правила виключної підсудності.

З позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що позивач просить ухвалити рішення, яким визнати недійсними свідоцтва про право на спадщину за законом на нерухоме майно, визнати право власності на нерухоме майно, витребувати нерухоме майно у добросовісного набувача, яке розташоване:

- в смт Муровані Курилівці Вінницької області (1/4 частка житлового будинку з господарськми будівлями та спорудами; 1/4 частка земельних ділянок площею 0,1500 га та 0,0696 га);

- в с. Збараж Хмільницького району Вінницької області (1/2 частка житлового будинку з господарськми будівлями та спорудами; 1/2 частка земельних ділянок площею 0,2500 га, 0,2060 га, 0,2500 га, 0,1706 га);

- м. Вінниці (1/4 частка квартири та 1/4 частка гаража).

Всього спірними є десять об`єктів нерухомого майна.

Отже, в даному випадку існує спір між сторонами щодо нерухомого майна, на який, зокрема, поширюються правила виключної підсудності.

Разом з тим, матеріали позовної заяви не містять доказів про вартість спірного нерухомого майна.

1/2 частка п`яти об`єктів нерухомого майна розташовано на території Хмільницького району Вінницької області, 1/4 частка трьох об`єктів нерухомого майна розташовано на території АДРЕСА_1 частка двох об`єктів нерухомого майна розташовано на території м. Вінниці, що дає суду підстави вважати, враховуючи розмір частки та кількість нерухомого майна, що вартість спірного нерухомого майна в сукупності, яке розташоване на території Хмільницькього району Вінницької області, є найвищою.

З огляду на викладене, на підставі ч. 1 ст. 30 ЦПК України, суд вважає, що даний спір повинен розглядатися за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою, а саме у Хмільницькому міськрайонному суді Вінницької області.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст. ст. 30-32, 260, 353 ЦПК України, -

У Х В А Л И В :

Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину за законом, визнання права власності на нерухоме майно, витребування майна у добросовісного набувача, передати за підсудністю на розгляд до Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області, який розташований за адресою: вул. Столярчука, 4, м. Хмільник, Вінницька область.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Вінницького апеляційного суду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Роз`яснити учасникам справи, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення05.07.2024
Оприлюднено08.07.2024
Номер документу120199690
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —127/22316/24

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Постанова від 29.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Постанова від 29.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 02.08.2024

Цивільне

Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області

Гончарук-Аліфанова О. Ю.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Бессараб Н. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні