Ухвала
від 02.07.2024 по справі 367/6120/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/6120/24

Провадження №2/367/4469/2024

УХВАЛА

Іменем України

02 липня 2024 року м. Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської областіТретяк Я.М., вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна, про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, яка не відповідає вимогам ст.177 ЦПК України.

Згідно вимог п. 5 ч. 1 ст.175ЦПКУкраїни позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно ч. 5 ст.177ЦПКУкраїни позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.

За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить: визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , додатковий строк тривалістю в два місяці з дня набрання з дня набрання рішенням законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Коцюбинське, Бучанського району Київської області.

Поряд з цим, в тексті позовної заяви позивачем викладено обставини, що стосуються прав та інтересів третіх осіб, зокрема ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.

Додатково суд роз`яснює, що відповідно до ч. 7 ст.185ЦПКУкраїни у випадку повернення позовної заяви позивачу, це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

За таких обставин, дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення зазначених недоліків, шляхом подачі доказів щодо місця проживання дитини.

Керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді - 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.

У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст.185ЦПКУкраїни буде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.

Суддя Я.М.Третяк

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.07.2024
Оприлюднено08.07.2024
Номер документу120213221
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —367/6120/24

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Третяк Я. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні