Справа № 367/6120/24
Провадження №2/367/4469/2024
УХВАЛА
Іменем України
20 серпня 2024 року м. Ірпінь
Суддя Ірпінського міського суду Київської області Третяк Я.М., вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна, про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна, про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини.
Ухвалою суду від 02.07.2024 позовну заяву було залишено без руху, оскільки вона не відповідала вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України та надано позивачу десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків заяви, що зазначені судом.
12.08.2024 до суду на виконання ухвали про залишення позову без руху від 02.07.2024 від представника позивача - адвоката Козлюка М.В., засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява в новій редакції.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає повторному залишенню без руху у зв`язку з наступним.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За загальними положеннями про спадкування право на спадщину виникає в день відкриття спадщини, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).
Згідно ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК.
Звертаючись до суду з вказаним позовом, позивач ОСОБА_1 просить: визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , додатковий строк тривалістю в два місяці з дня набрання з дня набрання рішенням законної сили для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини після смерті померлої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Коцюбинське, Бучанського району Київської області.
Разом з тим, позивач ОСОБА_1 в обґрунтування поважності причин пропуску встановленого законом строку на прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 не зазначає, коли саме він звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, а, наводячи обґрунтування поважності причин пропуску встановленого законом строку на прийняття спадщини, не вказує конкретних обставин, які заважали йому звернутися із відповідною заявою до нотаріуса впродовж установленого строку після смерті спадкодавця (хвороба, виїзд за кордон, тощо), не зазначає будь-яких доказів на підтвердження наявності таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтею 177 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Додатково суд роз`яснює, що відповідно до ч. 7 ст. 185 ЦПК України у випадку повернення позовної заяви позивачу, це не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна, про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме: зазначити коли саме позивач звертався до приватного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини; навести належне обґрунтування поважності причин пропуску встановленого законом строку на прийняття спадщини, вказавши при цьому конкретні обставини, які (окрім введення на території України воєнного стану, що діє і наразі) заважали позивачу звернутися із відповідною заявою до нотаріуса впродовж десятимісячного строку після смерті спадкодавця (хвороба, виїзд за кордон, тощо); надати докази на підтвердження наявності таких підстав та обставин.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Коцюбинської територіальної громади в особі Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області, третя особа: приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Земенкова Юлія Анатоліївна, про встановлення додаткового строку на прийняття спадщини - залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Третяк Я. М.
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 09.09.2024 |
Номер документу | 121446720 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Третяк Я. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні