Справа № 147/205/23
Провадження № 2/147/23/24
У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
12 липня 2024 року с-ще Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Борейко О. Г. ,
із секретарем Прокопенко В. М.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в селещі Тростянець Гайсинського району Вінницької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) про усунення перешкод у користуванні майном,
ВСТАНОВИВ:
20 лютого 2023 року в провадження судді Тростянецького районного суду Вінницької область ОСОБА_2 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача адвоката Примакової В. В. в інтересах ОСОБА_1 надійшла позовна заява до Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) про усунення перешкод у користуванні майном.
Ухвалою судді від 02 березня 2023 року провадження у справі було відкрито та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 17 серпня 2023 року зупинено провадження у справі №147/205/23 за позовом ОСОБА_1 до Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) про усунення перешкод у користуванні майном до набрання законної сили рішенням усправі №147/768/23 за позовом Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) до ОСОБА_1 , Тростянецької селищної ради про визнання протиправним та скасування рішення, визнання свідоцтва про право власності недійсним та скасування державної реєстрації, визнання права власності на майно.
25 червня 2024 року від судді Натальчук О. А. надішов лист, до якого додано рішення Тростянецького районного суду Вінницької області від 28 березня 2024 року та постанову Вінницького апеляційного суду від 11 червня 2024 року у справі №147/768/23, які набрали законної сили.
Ухвалою суду від 25 червня 2024 року поновлено провадження у справі та призначено підготовче засідання на 12 липня 2024 року.
11 липня 2024 року від представника позивача надійшла заява, в якій вона просить поданий ОСОБА_1 до Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) позов про усунення перешкод у користуванні майном - залишити без розгляду. Висловилась, що заяву підтримує, просить задовольнити та розглянути без участі представника позивача.
Сторони в підготовче засідання не з`явилися, хоча про дату, час та місце його проведення повідомлені у порядку передбаченому ЦПК України.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч. 2 ст. 247 ЦПК України).
Як передбачено п. 5 ч. 3 ст. 2 ЦПК України однією з основних засад цивільного судочинства є диспозитивність.
Згідно із ч.3 ст.13 ЦПК України, учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Враховуючи, що представником позивача подано заяву про залишення позову без розгляду, що є процесуальним правом сторони, реалізованим в межах процесуальних строків, тому суд вважає за можливе заяву задовольнити, а позов залишити без розгляду.
Відповідно до ч. 2 ст. 257 ЦПК України, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 13, 257, 260-261, 353-354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 до Релігійної громади парафії Святої Тройці села Оляниця Вінницько-Тульчинської єпархії УПЦ (ПЦУ) про усунення перешкод у користуванні майном - залишити без розгляду.
Роз`яснити позивачу положення ч. 2 ст. 257 ЦПК України, відповідно до яких, особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120333296 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні