ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа № 691/100/24
провадження № 2/691/190/24
УХВАЛА
12 липня 2024 року м. Городище
Суддя Городищенського районного суду Черкаської області Савенко О.М., розглянувши клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції під час розгляду цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служби у справах дітей Городищенської міської ради, Міністерства оборони України про зміну місця проживання неповнолітньої дитини визначеного судовим рішенням та встановлення факту самостійного виховання дитини,-
встановив :
В провадженні Городищенського районного суду Черкаської області перебуває на розгляді цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служби у справах дітей Городищенської міської ради, Міністерства оборони України про зміну місця проживання неповнолітньої дитини визначеного судовим рішенням та встановлення факту самостійного виховання дитини.
12 липня 2024 року через підсистему «Електронний суд» за вхідним №№ЕС- 38915/24 представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 надіслав клопотання про його участь у судовому засіданні 12 липня 2024 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС, з підстав дії воєнного стану.
Розглянувши клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 , приходжу до наступного рішення.
Згідно ч.ч.1,2,3 ст.212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Відповідно до пунктів 8, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15- 21, з 01 жовтня 2022 року доступ користувачів до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ), в тому числі секретарів судових засідань, можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду httrs://cabinet.court.gov.ua. Для входу через Електоронний суд необхідно авторизуватися за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису. Перевірити, щоб в профілі користувача Електронного суду було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті ВКЗ, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в Електронному суді.
Із змісту клопотання встановлено, що представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 має доступ до Електоронного суду та можливість авторизуватися за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису з використанням електронного цифрового підпису.
Враховуючи необхідність забезпечення права учасників судового процесу на доступ до правосуддя, дотримання розумних строків розгляду справи в суді, наявність технічної можливості проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою Електронного кабінету Електронного суду httrs://cabinet.court.gov.ua, слід розглядати клопотання представника позивача, як обгрунтоване. З метою забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за можливе проведення дистанційного судового розгляду справи із представником третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 з використанням власних технічних засобів, в порядку статті 212 ЦПК України, з роз`ясненням, що ризики технічної неможливості участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Так, Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 08.04.2020 № 169 "Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електроного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Враховуючи відстань між місцем розташування суду в якому розглядається цивільна справа м.Городище Черкаської області та місцезнаходження представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 - м.Київ, суд має можливість забезпечити присутність сторони у судовому засіданні шляхом забезпечення проведення відеоконференції поза межами приміщення суду, у зв`язку з розглядом цивільної справи, з використанням його власних технічних засобів.
Керуючись ст.ст.212, 222, 260 ЦПК України, суд, -
постановив :
Клопотання представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 про його участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Провести судовий розгляд у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Служби у справах дітей Городищенської міської ради, Міністерства оборони України про зміну місця проживання неповнолітньої дитини визначеного судовим рішенням та встановлення факту самостійного виховання дитини, 12 липня 2024 року 13 год 40 хв за участю представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 , дистанційно за допомогою сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС через Електронний кабінет Електронного суду httrs://cabinet.court.gov.ua, поза межами приміщення Городищенського районного суду Черкаської області з використанням його власних технічних засобів.
Звернути увагу представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 на те, що відповідно до частини 5 статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду учаснику справи представнику третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 необхідно:
- використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення;
- попередньо зареєструватись з використанням власних електронних підписів в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою httrs://cabinet.court.gov.ua та перевірити наявні у них власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам;
- зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до часу судового засідання;
- активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи;
- очікувати запрошення секретаря до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити, представнику третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 , що підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.
Звернути увагу, представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 , на необхідність забезпечення участь у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму).
Копію ухвали суду негайно направити представнику третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору ОСОБА_1 , для відому та виконання.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя О.М.Савенко
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2024 |
Оприлюднено | 15.07.2024 |
Номер документу | 120338144 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Савенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні