Справа № 948/1757/23
Номер провадження 2-зз/948/2/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.07.2024 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді Кравець С.В.,
за участю секретаря Порохні І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Машівка заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову
в с т а н о в и в :
1.Суть клопотання
У червні2024року відповідачзвернувся досуду ззазначеним клопотанням,посилаючись нате,що ухвалоюсуду від24.10.2023р.задоволено заявупредставника позивачапро забезпеченняпозову шляхомзаборони відповідачувчиняти дії,спрямовані навідчуження будь-якимспособом,земельної ділянкидо набраннязаконної силирішенням усправіза позовом Фермерського господарства «Черненко» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору дарування землі.
Рішенням Машівського районного суду від 05.01.2024р. у задоволенні позову відмовлено в повному обсязі, проте у ньому не зазначено про скасування заходів забезпечення позову.
На даний час вжиті судом заходи забезпечення позову є суттєвою перешкодою щодо вільного володіння та розпорядження належною заявнику на праві приватної власності земельною ділянкою, про існування обтяжень земельної ділянки заявник дізнався при укладанні договору оренди, в реєстрації якого заявнику було відмовлено через наявне обтяження.
У зв`язку з наведеним відповідач просить скасувати заходи забезпечення позову вжиті на підставі ухвали Машівського районного суду Полтавської області від 24.10.2023р.
2.Позиції учасників судового провадження
В судове засідання сторони не з`явилися, належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, представник відповідача-1 та нотаріус направили заяви про розгляд справи без їх участі (а.с.231-240).
3.Мотиви суду
Частинами 1, 2 ст.158 ЦПК України передбачено, що суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду.
Відповідно до п.10 Постанови Пленуму Верховного суду України № 9 від 22.12.2005р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Тобто, скасування заходів забезпечення позову судом, який їх застосував, можливе, якщо відпали підстави, з яким закон пов`язує можливість застосування таких заходів або змінилися обставини, що зумовили його застосування.
Як убачається з матеріалів справи за ухвалою Машівського районного суду Полтавської області від 24.10.2023р. було вжито заходів забезпечення позову шляхом заборони ОСОБА_1 вчиняти дії, спрямовані на відчуження, будь-яким способом, земельної ділянки площею 4,6 га кадастровий номер 5323086600:00:002:0037 до набрання законної сили рішенням у справі за позовом фермерського господарства «Черненко» до ОСОБА_2 та ОСОБА_1 про визнання недійсним договору дарування землі (а.с.137-138).
Рішенням Машівського районного суду Полтавської області від 05.01.2024р. у задоволенні позову Фермерського господарства «Черненко» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , третя особа на стороні відповідачів, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору приватний нотаріус Полтавського районного нотаріального округу Полтавської області Уразовська-Будігай В.В. про визнання недійсним договору дарування землі та визнання права користування земельною ділянкою відмовлено.
Згідно ч.ч.9,10ст.158ЦПК Україниу випадкузалишення позовубез розгляду,закриття провадженняу справіабо увипадку ухваленнярішення щодоповної відмовиу задоволенніпозову суду відповідномусудовому рішеннізазначає проскасування заходівзабезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду.
Отже, враховуючи те, що дана цивільна справа розглянута з винесенням рішення про відмову в позові, тоді як судом були вжиті заходи забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчиняти будь-які дії щодо земельної ділянки до набрання законної сили рішенням суду, останнє набрало законної сили, але при цьому судом не було прийняте рішення про скасування заходів забезпечення позову, а відтак клопотання про скасування заходів забезпечення позову слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 158 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
клопотання ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову застосовані за ухвалою Машівського районного суду Полтавської області від 24.10.2023р. про заборону ОСОБА_1 вчиняти дії спрямовані на відчуження, будь-яким способом, земельної ділянки площею 4, 6 га кадастровий номер 5323086600:00:002:0037 до набрання законної сили рішенням у справі за позовом Фермерського господарства «Черненко» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору дарування землі.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя С.В. Кравець
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 17.07.2024 |
Номер документу | 120386971 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Машівський районний суд Полтавської області
Кравець С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні