Дата документу 16.07.2024Справа № 554/3932/24 Провадження № 1-кс/554/7338/2024
У Х В А Л А
16 липня 2024 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Полтавської окружної прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, у кримінальному провадженні № 42024172060000041 від 08 квітня 2024 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 264 КК України,
в с т а н о в и в:
До провадження слідчого судді надійшло вищезазначене клопотання, в якому слідчий порушує питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, а у разі їх відсутності - копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію, відповідно до нижченаведених вимог, по банківському рахунку НОМЕР_1 за період часу з 00 год 00 хв 01 січня 2024 року по 00 год 00 хв 30 квітня 2024 року, надавши можливість вилучити ці документи (інформацію) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , або у приміщенні служби безпеки банку, що по АДРЕСА_2 , а саме:
документів, які надані для відкриття рахунку за яким закріплена банківська карта;
відомостей про рух грошових коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 (повна роздруківка руху грошових коштів по рахункам за запрошуваний період часу);
номери телефонів, які використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;
у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-банку ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
у разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
В обґрунтування поданого клопотання слідчий зазначив наступне.
В провадженні СВ Полтавського районного управління ГУНП в Полтавській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08 квітня 2024 року під № 42024172060000041 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, за фактом того, що впродовж 2023-2024 років службові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 , зловживаючи службовим становищем, всупереч законодавству України про публічні закупівлі, уклали договори про поставку військового обмундирування за завищеними цінами.
Із змісту клопотання слідує, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що 20 лютого 2024 року ІНФОРМАЦІЯ_4 було проведено тендер щодо закупівлі 1447 предметів спорядження з очікуваною вартістю 4800000 грн. Завдяки конкурентним торгам, найнижча ціна на аукціоні 20 лютого 2024 року становила 2556000 грн, однак результати торгів ІНФОРМАЦІЯ_4 було скасовано у зв`язку з необхідністю доопрацювання тендерної документації.
Вказаний тендер переоголосили 29 лютого 2024 року обсяг замовлення, термін доставки та очікувану вартістю департамент не змінював. На тендер зайшла одна учасниця ФОП ОСОБА_5
19 березня 2024 року між ІНФОРМАЦІЯ_4 в особі директора ОСОБА_6 та ФОП ОСОБА_5 укладено договір № 11/24 про закупівлю індивідуального обмундирування в кількості 1447 предметів спорядження, загальною ціною 4 277 000 грн.
В той же час встановлено, що відшиватиме нове замовлення Департаменту ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , дата заснування: 21 квітня 2022 року, юридична адреса: АДРЕСА_3 , директор ОСОБА_7 , співвласник цієї компанії - ОСОБА_8 , який є сином депутатки міськради від партії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Нестулі С. Другий співвласник компанії: родич безконкурентної переможниці тендеру ОСОБА_9 - ОСОБА_10 , який також є власником й керівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та приватного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».
Зображення військового обмундирування у тендерній документації департаменту ідентичні тим, які є на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». Крім того, встановлено, що « ІНФОРМАЦІЯ_5 » здійснює реалізацію своєї продукції в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_9 », що в АДРЕСА_4 , що належить ОСОБА_5 , про що мається інформація на офіційному сайті « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Вищевказане може свідчити, про зловживання службовим становищем, з метою отримання не правомірної вигоди посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Таким чином, аналізом вказаної закупівлі та порівнянням цін на предмети закупівлі встановлено можливе завищення їх очікуваної вартості, на загальну суму понад 200000 грн, що може свідчити про ознаки наявності складу злочину в діях посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В зв`язку з чим, у вказаних діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що оплату за поставлений товар ІНФОРМАЦІЯ_4 здійснював на рахунок ФОП ОСОБА_5 НОМЕР_1 , який відкритий у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Враховуючи вищевикладене, з метою перевірки вищевказаної інформації, її підтвердження або спростування, а також з метою найбільш повного, всебічного та об`єктивного проведення досудового розслідування кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речових доказів, встановлення ймовірного кола осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, в органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
Іншим способом, ніж отримання інформації таким чином, як вказано вище, розкрити дане кримінальне правопорушення не можливо.
Враховуючи вищевикладене, з огляду на неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні і в подальшому може бути використана з метою встановлення особи, яка скоїла дане кримінальне правопорушення, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів (інформації) по банківському рахунку та руху коштів на ньому, яка перебуває у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, надіслав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримав, просив задовольнити.
Представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у володінні якого знаходяться речі та документи, доступ до яких просить отримати слідчий, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду, в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив та заяви про відкладення судового засідання не подав. Разом із тим, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання (ч. 4 ст. 163 КПК України).
Зважаючи на неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть у ньому участь, на підставі положень ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Згідно положень п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно доч.5ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Разом із тим, згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієїстатті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Частиною 7вказаної статтітакож передбачено,що слідчийсуддя,суд вухвалі пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів можедати розпорядженняпро наданняможливості вилученняречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024172060000041 від 08 квітня 2024 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 264 КК України.
Проаналізувавши доводи клопотання в сукупності з долученими до нього матеріалами, в тому числі зміст витягу з ЄРДР, врахувавши обставини, які розслідуються в межах зазначеного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено, що вказані у клопотанні документи перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та за допомогою отримання тимчасового доступу до них може бути виконане завдання, для виконання якого останній звернувся із відповідним клопотанням, зокрема вказані у клопотанні документи самі по собі чи в сукупності з іншими речами та документами допоможуть встановити важливі обставини кримінального провадження, можуть мати суттєве значення для здійснення його подальшого розслідування та можуть бути використані в подальшому як докази, зокрема для встановлення особи, яка скоїла дане кримінальне правопорушення, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо, в зв`язку з чим наявні визначені нормами КПК України підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю.
Разом із тим, слідчий суддя не вбачає підстав для надання можливості виїмки оригіналів документів, у зв`язку з недоведеністю необхідності в цьому. На переконання слідчого судді, мета отримання доступу до речей і документів може бути досягнута шляхом отримання можливості вилучення належним чином засвідчених копій цих документів.
На підставі викладеного, з метою забезпечення повного та об`єктивного здійснення досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно доп.7ч.1ст.164КПК Українив ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
З аналізу цієї норми слідує, що строк дії ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути визначений в будь-який строк в межах двох місяців з дня її постановлення. Разом із тим, імперативної вказівки на те, що така ухвала має містити строк дії саме два місяці, кримінальне процесуальне законодавство не містить.
Слідчий суддя вважає достатнім визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня її постановлення.
Керуючись ст. ст. 132, 159 - 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати групі слідчих Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, а у разі їх відсутності - копій документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ; юридична адреса: АДРЕСА_5 ; адреса для кореспонденції: АДРЕСА_6 ), та виготовити на паперових та електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію, відповідно до нижченаведених вимог, по банківському рахунку НОМЕР_1 за період часу з 00 год 00 хв 01 січня 2024 року по 00 год 00 хв 30 квітня 2024 року, надавши можливість вилучити належним чином засвідчені копії документів (інформації) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , або у приміщенні служби безпеки банку, що по АДРЕСА_2 , а саме:
документів, які надані для відкриття рахунку за яким закріплена банківська карта;
відомостей про рух грошових коштів по банківському рахунку НОМЕР_1 (повна роздруківка руху грошових коштів по рахункам за запрошуваний період часу);
номери телефонів, які використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;
у разі, якщо грошові кошти переведені за допомогою інтернет-банку ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 чи інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах;
у разі, якщо грошові кошти переведені на абонентський номер оператора зв`язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах.
Зобов`язати службових осіб АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ; юридична адреса: АДРЕСА_5 ; адреса для кореспонденції: АДРЕСА_6 ), а також відділення АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , та службу безпеки банку, що по АДРЕСА_2 , надати вищезазначені документи на можливість належним чином засвідчені копії документів (інформації) на паперових (у роздрукованому вигляді) та електронних носіях інформації у відділенні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , або у приміщенні служби безпеки банку, що по АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення, тобто до 16 серпня 2024 року.
В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_23
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2024 |
Оприлюднено | 22.07.2024 |
Номер документу | 120482931 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні