Справа № 128/1882/23
УХВАЛА
19 липня 2024 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області у складі:
головуючої судді Васильєвої Т.Ю.,
секретар Кострюкова Л.В.,
розглядаючи в відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави до Якушинецької сільської ради, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Якушинецької сільської ради, усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою шляхом її повернення,
УСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького районного суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовною заявою заступника керівника Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави до Якушинецької сільської ради, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Якушинецької сільської ради, усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження земельною ділянкою шляхом її повернення.
Ухвалою суду від 28.11.2023 у справі призначено судову експертизу з питань землеустрою, проведення якої доручено експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, надано для проведення експертизи матеріали даної цивільної справи, провадження посправі зупиненоу зв`язку із проведенням призначеної експертизи.
Ухвалою суду від 10.06.2024 поновлено провадження по справі для вирішення клопотання експерта та ухвалою суду від 27.06.2024 клопотання експерта про надання додаткових матеріалів задоволено частково, вирішено: витребувати зБасейнового управлінняводних ресурсіврічки ПівденнийБуг (м.Вінниця,вул.Василя Стуса,7):оригінал абозавірену якіснукопію затвердженоїдокументацію із землеустрою/проект землеустрою (у розумінні ст. 25 Закону України «Про землеустрій», ст. 60 Земельного Кодексу України та ст. 88 Водного Кодексу України), на підставіякоївстановлювалися/визначалися межі прибережної захисної смуги «струмка без назви, притоки річки Вишня (Басейн річки Південний Буг)» в районі вулиці с. Березина Вінницького району Вінницької області, з каталогами координат поворотних точок меж ПЗС в системі координат 1963 року/УСК2000; інформацію до якої категорії річок відноситься «струмок без назви, притоки річки Вишня (Басейн річки Південний Буг)» в районі вулиці Дружба с. Березина Вінницького району Вінницької області; витребувати з Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області (21027, м. Вінниця, вул. Келецька, 63) поземельну книгу (всі розділи) на земельну ділянку, розташовану в с. Березино Вінницького району Вінницької області площею 0, 1000 га з кадастровим номером 0520688900:01:007:0256. В судовому засіданні оголошено перерву до 15.07.2024.
На виконання вищевказаної ухвали від 27.06.2024 на адресу суду надійшла відповідь Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг, а також надана ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області поземельна книга (всі розділи) на земельну ділянку.
Крім цього, представником відповідача ОСОБА_1 надано для долучення до матеріалів справи схему відстаней від межі ділянки до струмка.
В судове засідання 15.07.2024 учасники справи не з`явилися.
Прокурор Майданюк Ю.О. в судове засідання не з`явилася, попередньо подала до суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності, заперечує щодо долучення до матеріалів справи наданих представником відповідача ОСОБА_1 документів, щодо направлення експерту матеріалів, наданих ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, не заперечує.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, її представник, адвокат Тетева-Родюк І.О. попередньо подала до суду заяву про проведення судового засідання за її відсутності, матеріали справи просить передати експерту для проведення експертизи.
Представник відповідача Якушинецької сільської ради в судове засідання не з`явилась, попередньо подала до суду клопотання про розгляд справи без участі представника сільської ради, у вирішенні справи покладається на розсуд суду.
Частиною 3ст. 211 ЦПК України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За вказаних обставин суд вважає можливим провести судове засідання за відсутності учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Оглянувши надані суду документи, суд дійшов до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.
При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Так,Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг надало до суду лист про неможливість надання суду витребуваних документів. Разом з тим, Басейнове управління водних ресурсів річки Південний Буг повідомило, що струмок без назви, притока р. Вишня в с. Березина, Вінницького району, має невелику протяжність, його водозбірна площа становить менше 2 тис. кв.км., тому за класифікацією він належить до категорії малих річок.
Також, Головне управління Держгеокадастру у Вінницькій області надало до суду витребувані документи.
Таким чином,оскільки судомвстановлено,що занаслідком вирішенняклопотання судовогоексперта пронадання додатковихматріалів наадресу судунадійшли вищевказанідокументи,в іншійчастині клопотанняексперта вказаніним доказине можутьбути наданіза вищевикладенихобставин,в томучислі занаслідком розглядуйого клопотанняпро наданнядодаткових матеріалів,суд дійшов до висновку про необхідність направлення наданих на виконання ухвали суду від 27.06.2024 додаткових документів для приєднання до матеріалів справи, в тому числі наданих представником відповідача, оскільки здобути інші докази, на які посилається в клопотанні експерт, не вбачається можливим. Та з огляду на викладене, суд вважає необхідним надати дозвіл експерту на проведення призначеної ухвалою суду в даній справі від 28.11.2023 судової експертизи з питань землеустрою за наявними матеріалами справи.
Та вирішуючи клопотання експерта про залучення спеціаліста, необхідного для проведення експертизи, враховуючи позицію учасників судового розгляду, за відсутності клопотань від сторін у справі про залучення вказаного спеціаліста судом, суд вважає, що дане клопотання експерта підлягає частковому задоволенню, а саме шляхом надання дозволу експерту на залучення ним спеціаліста Басейнового управління водних ресурсів річки Південний Буг для проведення необхідних робіт, а в разі неможливості такого залучення, надати дозвіл на проведення судової експертизи за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ст. ст. 252, 253 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи на час проведення експертизи.
Оскільки для проведення вказаної експертизи потрібний значний проміжок часу, враховуючи обставини справи, відсутність інших клопотань, які потребують вирішення та стосуються питань, пов`язаних з проведенням судової експертизи, суд вважає, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі необхідно зупинити на час проведення експертизи.
Також суд вважає за необхідне роз`яснити учасникам справи положення ч.ч. 4,5 ст. 268 ЦПК України, що у разі неявки всіх учасників справи в судове засідання, яким завершується розгляд справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Керуючись ст.ст. 2, 13, 76 - 80, 81, 84, 197, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Надати експертамВінницького відділенняКиївського науково-дослідногоінституту судовихекспертиз (21007,м.Вінниця,вул.Батозька,1)документи, зібрані за наслідком розгляду клопотання експерта про надання додаткових матеріалів, для долучення до матеріалів цивільної справи № 128/1882/23 та для продовження проведення призначеної ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області в даній справі від 28.11.2023 судової експертизи з питань землеустрою, та надати дозвіл на проведення судової експертизи за наявними матеріалами справи.
Клопотання експерта про залучення спеціаліста задовольнити частково.
Надати дозвілекспертам Вінницькоговідділення Київськогонауково-дослідногоінституту судовихекспертизна залучення спеціаліста Басейновогоуправління воднихресурсів річкиПівденний Бугдля проведенняробіт,необхідних длянадання висновкуексперта зпоставлених судомпитань.Вразі неможливості такого залучення, надати дозвіл на проведення судової експертизи за наявними матеріалами справи.
Провадження в справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.
Повний текст ухвали складено 19.07.2024.
Суддя:
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2024 |
Оприлюднено | 23.07.2024 |
Номер документу | 120504884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Васильєва Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні