У Х В А Л А
22 липня 2024 року м. Чернігівсправа № 21/45б (9/134б/51б/39б/8б/8б)
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії ліквідатора Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко» - арбітражного керуючого Юдицького Олександа Вікторовича, поданої по справі за заявою КРЕДИТОРА: Фізичної особи - підприємця Ріпи Олександра Івановича АДРЕСА_1 БОРЖНИК: Закрите акціонерне товариство «Бахмачконсервмолоко» 16500, м. Бахмач Чернігівської області, вул. Перемоги, 13про визнання боржника банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 17.04.2006 порушено провадження у справі про банкрутство Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко» та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Чернігівської області від 04.02.2009 боржника визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Стук І.М.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 29.12.2010 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, ліквідовано ЗАТ «Бахмачконсервмолоко», провадження у справі припинено.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 01.02.2011 ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 29.12.2010 скасовано, матеріали справи передано на розгляд до місцевого суду на стадію ліквідаційної процедури.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 29.11.2011 скасовано ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 18.10.2011, припинено повноваження ліквідатора ЗАТ «Бахмачконсервмолоко» арбітражного керуючого Стук І.М., матеріали справи направлено до місцевого господарського суду для подальшого розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 14.06.2012 ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Мурзу А.М.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 09.04.2015 достроково припинено виконання арбітражним керуючим Мурзою А.М. повноважень ліквідатора ЗАТ «Бахмачконсервмолоко», обов`язки останнього покладено на арбітражного керуючого Юдицького О.В.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 01.06.2021 припинено виконання арбітражним керуючим Юдицьким О.В. повноважень ліквідатора Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко»; ліквідатором Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко» призначено арбітражного керуючого Артеменка О.О.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 29.09.2022 відсторонено арбітражного керуючого Артеменка О.О. від виконання повноважень ліквідатора Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко»; ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Юдицького О.В.
В подальшому строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора банкрута Юдицького О.В. неодноразово продовжувався, востаннє - ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 14.02.2024 на шість місяців до 25.07.2024 включно.
15.07.2024 на електронну пошту Господарського суду Чернігівської області надійшла скарга від 13.07.2024 ОСОБА_1 на дії ліквідатора Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко» - арбітражного керуючого Юдицького Олександа Вікторовича (надалі - Скарга), якою скаржник просить зобов`язати ліквідатора перерахувати грошові кошти у відповідності до ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно п. 1, 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс введений в дію з 21.10.2019. З дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Оскільки ані Господарським процесуальним кодексом України, ані Кодексом України з процедур банкрутства не встановлено особливостей розгляду господарським судом Скарги, тому такий порядок може бути встановлений судом.
За змістом ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, сторони у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - конкурсні кредитори (голова комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут);
учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національний банк України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
За правилами ч. 6 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Кодексу.
У відповідності з ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
На підтвердження факту направлення арбітражному керуючому Юдицькому О.В. копії Скарги та доданих до неї документів, ОСОБА_1 поданий скріншот його поштової скриньки ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), дослідивши який суд дійшов висновку про те, що відправлений скаржником файл («Скарга на АК Юдицький.doc») не підписаний електронним підписом його автора, адже файл підпису документу .p7s відсутній.
Крім того, з огляду на наведені вище приписи діючого законодавства України, ОСОБА_1 , з метою дотримання принципів рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом та змагальності сторін, мав направити копії Скарги та копії доданих до неї документів також комітету кредиторів (Приватному підприємству «КОМІН ФІНАНС» та Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова економічна політика»), а докази такого направлення додати до Скарги.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за доцільне Скаргу залишити без руху із зобов`язанням ОСОБА_1 разом із заявою про усунення недоліків подати суду докази її відправлення та доданих до неї документів арбітражному керуючому Юдицькому О.В. та комітету кредиторів (Приватному підприємству «КОМІН ФІНАНС» та Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова економічна політика»).
Додатково суд повідомляє Скаржника, що згідно ст. 6 Господарського процесуального кодексу України, у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система, яка відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 164, 169, 172, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Скаргу від 13.07.2024 ОСОБА_1 на дії ліквідатора Закритого акціонерного товариства «Бахмачконсервмолоко» - арбітражного керуючого Юдицького Олександа Вікторовича залишити без руху.
Зобов`язати ОСОБА_1 протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення Скарги без руху подати до господарського суду разом з заявою про усунення недоліків докази надсилання копії Скарги і доданих до неї документів арбітражному керуючому Юдицькому О.В. та комітету кредиторів (Приватному підприємству «КОМІН ФІНАНС» (18008, м. Черкаси, вул. Смілянська/Вернигори, 99/12, кв. 69 (ІНФОРМАЦІЯ_2)) та Товариству з обмеженою відповідальністю «Нова економічна політика» (02140, м. Київ, проспект П.Григоренка, 39-В, кв. 31)).
Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася зі скаргою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили - 22.07.2024.
Суддя А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120512653 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні