Справа № 710/625/23
Провадження № 2/710/4/24
УХВАЛА
23.07.2024 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі головуючого судді Щербак О.В., розглянувши заяву представника відповідача, адвоката Новікова Михайла Володимировича, про відвід головуючого судді у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Іскрене» про визнання відсутнім іншого речового права ( права оренди),
УСТАНОВИВ:
У провадженні Шполянського районного суду Черкаської області перебуває вказана цивільна справа.
Відповідно до ухвали судді Шполянського районного суду Черкаської області від 19.05.2023 відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження.
29.05.2024 підготовче провадження у справі закрите, справу призначено до розгляду.
У судовому засіданні 22 липня 2024 року представник відповідача заявив відвід головуючому. Судом, за клопотанням представника відповідача, наданий строк для письмового обгрунтування відводу, у зв`язку із чим у судовому засіданні оголошена перерва до 13.00 години 23 липня 2024 року.
23.07.2024 представник відповідача через систему « Електронний суд» подав заяву про відвід, у якій зазначив, що у судовому засіданні 22.07.2024 суддя Щербак О.В. не надала відповідачу можливості подати клопотання до суду, таким чином суддя порушила п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України. За вказаних обставин суддя підлягає відводу на підставі п.5 ч.1 ст. 36 ЦПК України.
Позивачка у судове засідання не з`явилась, у заяві від 22 липня 2024 року просила справу розглянути без її участі.
У судове засідання представник відповідача не з`явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлений належним чином. Про поважність причин неявки суд не повідомив.
Суд, розглянувши заяву про відвід, дійшов наступного висновку.
Відповідно положень ч.3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу.
Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.
Оскільки відвід заявлений у судовому засіданні, суд розглядає такий без передання іншому судді. Неявка учасників у судове засідання не перешкоджає розгляду заяви про відвід, що передбачено ч. 8 ст. 40 ЦПК України.
Підстави для відводу передбачені ст. 36, 37 ЦПК України.
Згідно ст. 36 ЦПК України , суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Із наведеного слідує, що відвід повинен бути вмотивований із наведенням відповідних аргументів та доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, то це є підставою для відмови у його задоволенні.
Представником не зазначено жодної з підстав визначених ст. 36 ЦПК України.
Із протоколу судового засіданні від 22.07.2024 убачається, що під час дослідження письмових доказів, представник відповідача заявив клопотання про відкладення розгляду справи для подання клопотання, мотивувавши тим, що оскільки у задоволенні його клопотання про призначення експертизи відмовлено, при цьому він думав, що таке буде задоволене, він бажає заявити інше клопотання, мотивуючи це тим, що він має право заявляти клопотання на будь-якій стадії процесу.
Судом клопотання про відкладення розгляду справи залишене без задоволення, як таке , що не обгрунтоване. У зв`язку з наведеним представник відповідача зазначив, що у такому разі він бажає заявити письмово відвід судді.
Таким чином, доводи заяви зводяться до не згоди з процесуальними рішеннями судді.
Разом із тим, процесуальні дії суду (судді) та судові рішення підлягають оскарженню в передбаченому процесуальним законодавством порядку. Наявність у осіб, які приймають участь у справі, заперечень, сумнівів щодо правильності та відповідності процесуальних дій судді протягом розгляду справи чинному законодавству України не можуть бути підставою для відводу судді, і всі заперечення можуть бути викладені в апеляційній скарзі у разі незгоди з прийнятим судовим рішенням у справі.
У заяві про відвід головуючого судді не наведено жодних фактів особистої упередженості судді чи фактів, які можуть ставити під сумнів його безсторонність.
Таким чином, обставини, які зазначені в заяві про відвід судді Щербак О.В., не можуть розцінюватись як підстава для відводу, оскільки вони не містять обґрунтувань, які вказували б на упередженість або необ`єктивність судді при розгляді справи, а тому заявлений відвід є необґрунтованим та враховуючи положення п.2 ч. 3 ст. 40 ЦПК України дана заява підлягає відмові.
Керуючись ст. ст. 36, 37, 39, 40 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Визнати заяву представника відповідача, Михайла Володимировича, про відвід головуючого судді Щербак О.В. від участі в розгляді справи необгрунтованою та відмовити у її задоволенні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя О.В. Щербак
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120535462 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Щербак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні