Ухвала
від 23.07.2024 по справі 138/2099/20
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 138/2099/20

Провадження №:4-с/138/3/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2024 м. Могилів-Подільський

Суддя Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області Київська Т.Б., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на бездіяльність Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ),

ВСТАНОВИВ:

Представник скаржника звернулась до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області із вказаною вище скаргою.

Вирішуючи питання про дотримання вимог ЦПК для звернення до суду із такою скаргою, встановлено, що дана скарга їм не відповідає та підлягає залишенню без руху, враховуюче таке.

Відповідно до статті 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

У своїй скарзі зазначено, зокрема, що відповіддю Могилів-Подільського ВДВС Вінницької області ЦМУ МЮ (м.Київ) від 08.07.2024 №47635/22/16-49/8 було відмовлено у знятті арешту із зарплатного рахунку скаржника у зв`язку з наявною заборгованістю зі сплати аліментів. Разом з тим, жодного доказу на підтвердження даної обставини до матеріалів скарги не додано, у тому числі вказаної відповіді.

Крім того, скаржник просить суд визнати незаконною бездіяльність державного виконавця та зобов`язати його вчинити дії, однак обгрнтування таких вимоги зводиться до того, що державний виконавець відмовив йому у знятті арешту з його рахунку, що є активною дією, а не бездіяльністю. Таким чином, предмет скарги суперечить її обгрунтуванню.

Згідно статті 448 ЦПК України скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції. Про подання скарги суд повідомляє відповідний орган державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного дня після її надходження до суду.

Крім того, справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК України з особливостями, встановленими статтею 450 ЦПК України, за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

Разом з тим, всупереч вимогам вказаної вище норм, скаржник стягувача до участі у справі не залучає.

Відповідно доч.1ст.449ЦПК Українискаргу можебути поданодо суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи.

Всупереч вимогам вказаної вище норми, скаржником не зазначено коли він чи його представник отримали відмову Могилів-Подільського ВДВС Вінницької області ЦМУ МЮ (м.Київ) чи коли державний виконавець допустив бездіяльність, яку оскаржено. Тобто, за таких обставин суд не може встановити дотримання скаржником строків для звернення до суду із даною скаргою.

Відповідно до п. 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» № 6 від 07 лютого 2014 року (в частині, що не суперечить нормам ЦПК України, що діє з 15 грудня 2017 року, в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції), скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України. У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК України, якими врегульовано аналогічні питання.

Звернення до суду зі скаргою на дії чи бездіяльність виконавця є формою звернення за судовим захистом на стадії виконання судового рішення, тому до скарги, яка подається відповідно до статті 447 ЦПК України, застосовуються загальні вимоги (правила) щодо форми та змісту позовної заяви, а не правила, які процесуальний закон визначив для заяв з процесуальних питань (стаття 182 ЦПК України). Це пояснюється тим, що Розділ VII ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень» - це окремий вид судового провадження, який містить у собі окремий процесуальний режим розгляду справ, а тому, до скарг, якими ініціюється початок провадження у справі на дії виконавця, застосовуються загальні положення позовного провадження, у тому числі, залишення скарги без руху, якщо є для цього підстави».

Така позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 15 вересня 2021 року у справі № 761/16863/14-ц (провадження № 61-9843св21).

Також,відповідно доч.1ст.177ЦПК Українискаржник у разі подання до суду скарги та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет зобов`язаний додати до скарги доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.

Так, скарга подана через систему «Електронний суд». Разом з тим, всупереч вказаної вище норм, в матеріалах скарги відсутні докази надсилання копії скарги та всіх документів, що додані до неї, іншим учасникам справи.

Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у статті177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду скарги постановляє ухвалу про залишення її без руху.

Враховуючи викладене вище, вважаю, що слід надати скаржнику строк для усунення зазначених недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали, залишивши скаргу без руху.

Відповідно до ч.3ст.185 ЦПК України, якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначеністаттею 175 і 177цього Кодексу скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо скаржник не усунув недоліки скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржнику.

Керуючись ст. 177, 185,258-261, 477-450 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Залишити без руху скаргу ОСОБА_1 на дії, бездіяльність Могилів-Подільського відділу державної виконавчої служби у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Київ), надавши скаржнику строк для усунення недоліків, а саме десять днів здня отриманняданої ухвалисуду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Т.Б.Київська

СудМогилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення23.07.2024
Оприлюднено25.07.2024
Номер документу120564150
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —138/2099/20

Постанова від 28.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 02.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Войтко Ю. Б.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

Ухвала від 24.08.2023

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

Ухвала від 03.07.2023

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні