ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/1588/20 Провадження № 1-кп/636/258/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М УКРАЇНИ
24 липня 2024 року Чугуївський міський суд Харківської області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
прокурора Чугуївської окружної прокуратури ОСОБА_2 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві обвинувальні акти по кримінальним провадженням: № 12018220440001304, яке внесене 08.09.2019 до ЄРДР, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (кримінального проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, та № 12020220440000431, яке внесене 17.04.2020 до ЄРДР, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебувають обвинувальні акти у кримінальних провадженнях за обвинуваченням обвинувальні акти по кримінальним провадженням за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 185 та ч. 1 ст. 309 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений заявив клопотання про закриття кримінального провадження в порядку ст. 49 КК України, так як сплили строки давності притягнення до кримінальної відповідальності, оскільки з дня вчинення кримінального правопорушення пройшло понад 5 років.
При цьому обвинувачений беззаперечно визнав себе винуватим.
Суд, вислухавши прокурора, який пояснив, що вина обвинуваченого встановлена належними та допустимими доказами та підтримав клопотання обвинуваченого, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Санкція ч. 1 ст. 309 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п`яти років.
Згідно положень ч. 4 ст. 12 КК України, нетяжким злочином є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше п`яти років.
Статтею 49КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: 2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років; 3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 4 ст. 286 КПК України, якщо під час здійснення судового провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Як встановлено судом, злочин, у якому обвинувачується ОСОБА_4 , вчинений 08 вересня 2018 року, тобто з дня вчинення кримінального правопорушення сплило понад 5 років.
Підстави для переривання та зупинення давності, передбачені ч. 2 та ч. 3 ст. 49 КК України, по справі відсутні.
Тобто, на підставі ст.49КК України ОСОБА_4 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження необхідно закрити на підставі п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України.
Судом обвинуваченому ОСОБА_4 роз`яснено, що звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності є нереабілітуючою обставиною, однак він наполягав на закритті даного кримінального провадження.
Цивільний позов відсутній.
Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 № 12 «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності», звільняючи особу від кримінальної відповідальності, суд або суддя має вирішити відповідно до вимог чинного кримінально-процесуального законодавства питання про скасування чи зміну запобіжного заходу, речові докази, відшкодування судових витрат тощо.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Долю речових доказів суд вирішує в порядку ст. 100 КПК України.
На підставінаведеного,керуючись ч.2ст.12,п.1ч.1ст.49КК України,п.1ч.2 ст. 284, ст. ст. 285, 369, 370, 372 КПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про закриття кримінального провадження у зв`язку з закінченням строків давності задовольнити.
ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності у пред`явленому обвинуваченні в вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Кримінальне провадження № 12018220440001304, яке внесене 08.09.2019 до ЄРДР, за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення (кримінального проступку), передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, закрити у зв`язку зі звільненням від кримінальної відповідальності.
Речові докази: полімерна пляшка 1,5 літра «Рогань» з рідиною коричневого кольору, яка заповнена в пляшці на 11 см; полімерна пляшка об`ємом 1 літр з кришкою «Фанта», заповнена рідиною коричневого кольору на 7,5 см; дві полімерні пляшки коричневого кольору об`ємом 2 літри, деформовані по середині, заповнені речовиною чорного кольору зволожену хімічним розчинником; полімерна пляшка «Хімічний резерв», об`ємом 0,5 літра, з прозорою рідиною; полімерна пляшка «Хімічний резерв», об`ємом 0,5 літра, пуста, яка перебувала в полімерному пакеті разом із сухою розсипчастою речовиною; шприц 20 кубовий заповнений до 5 кубів рідиною коричневого кольору; шприці в кількості 6 штук по 10 кубів, з голкою та ковпачком, пусті з ознаками використання; три відрізка липкої стрічки зі слідами рук, які вилучено при обробці дактилоскопічним порошком полімерних пляшок «Рогань» та «Фанта»; газетний аркуш паперу, в середині якого перебуває рослинна речовина зеленого кольору в сухому стані, подрібнена; засіб для паління, який складається з двох обрізаних полімерних пляшок, вставлених одна в одну та в горловині однієї вставлений ковпачок із залишком рослинної речовини та попелу, які направлені на збереження в камеру схову УЛ МТЗ ГУНП в Харківській області, після набрання ухвалою законної сили знищити.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 25.07.2024 |
Номер документу | 120564752 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні