Справа № 524/230/24
Провадження 1-кс/524/2268/24
УХВАЛА
24.07.2024 року слідчий суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у приміщенні суду клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду іншого володіння особи у кримінальному провадженні, внесеному 16.10.2023 до ЄРДР за № 42023172030000088 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на проведення огляду іншого володіння особи у кримінальному провадженні, внесеному 16.10.2023 до ЄРДР за № 42023172030000088 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України. У вказаному клопотанні слідча просить надати дозвіл на проникнення та проведення огляду приміщення (групи приміщень), кафе за адресою: АДРЕСА_1 із залученням експерта.
У судовому засіданні слідча СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області підтримала внесене клопотання, просила задовольнити.
У відповідності до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів. Особи, у присутності яких здійснюється огляд, при проведенні цієї слідчої (розшукової) дії мають право робити заяви, що підлягають занесенню до протоколу огляду. При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування. Слідчий, прокурор має право заборонити будь-якій особі залишити місце огляду до його закінчення та вчинювати будь-які дії, що заважають проведенню огляду. Невиконання цих вимог тягне за собою передбачену законом відповідальність. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.
Слідчим суддею встановлено, що у жовтні 2023 року до Кременчуцької окружної прокуратури надійшла заява від Громадської організації «СТОП КОРУПЦІЇ» щодо можливої службової недбалості, невиконанні або неналежному виконанні службовими особами Кременчуцької міської ради Кременчуцького району своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам під час надання в оренду комунального майна, надання згоди на проведення невід`ємних поліпшень орендованого майна на території м. Кременчука та Кременчуцького району.
Кременчуцькою окружною прокуратурою внесено відомості за даним фактом до ЄРДР за №42023172030000088 від 16.10.2023 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.367 КК України та визначено підслідність за СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області.
Постановою слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області від 15.04.2024 призначено оціночно-будівельну експертизу.
19.07.2024 у задоволенні клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУ ПГУНП в Полтавській області про проведення огляду у зазначному вище кримінальному провадженні було відмовлено.
Станом на дату подання 24.07.2024 відповідного клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду іншого володіння особи у кримінальному провадженні, внесеному 16.10.2023 до ЄРДР за № 42023172030000088 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, відповідно до ч.2 ст. 237, ч.6 ст. 234 КПК України слідчим повторно подано до слідчого судді відповідне клопотанням із зазначенням нових обставин, які не розглядалися слідчим суддею 19.07.2024.
Згідно частини другої статті 237 КПК України огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Керуючись ст.ст. 233, 234, 235, 237 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання клопотання слідчого СВ Кременчуцького РУП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду іншого володіння особи у кримінальному провадженні, внесеному 16.10.2023 до ЄРДР за № 42023172030000088 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України задовольнити.
Надати слідчій СВ Кременчуцького РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , дозвіл на проведення огляду приміщення (групи приміщень), кафе за адресою: АДРЕСА_2 , нежитлове приміщення №1000 із залученням експерта, завідувача сектору ІТД Полтавського відділення при Національному науковому центрі «Інститут судових експертиз ім.. засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України ОСОБА_4 .
Строк дії ухвали визначити до 23.08.2024 включно.
Ніхто не може збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію про приватне життя особи без її згоди, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку, передбаченому цим Кодексом, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120571313 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Мельник Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні