Справа № 752/12648/24
Провадження № 1-кс/752/4886/24
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей та документів
24 липня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва подане в рамках кримінального провадження № 12024100000000669 від 29.05.2024, клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської мської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
встановив:
до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київської мської прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження № 12024100000000669 від 29.05.2024, що перебувають у володінні операторів телекомунікацій - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » розташованого за адресою: АДРЕСА_3 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву в якій просив розглядати клопотання за його відсутності, підтримав вимоги клопотання, просив його задовольнити.
Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Перевіривши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, приходжу до наступних висновків.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Слідчою групою слідчого управління Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідуванняв кримінальному провадженні за № 12024100000000669 від 29.05.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України, - тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
У відповідності до ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя,суд постановлює ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Крім того, згідно п.16 листа ВССУ від 05.04.2013 року №223-558/0/4-13 «Про деякі питання здійснення слідчим суддею першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження» слідчі судді мають враховувати, що однорідні питання, які потрібно з`ясувати в рамках одного кримінального провадження шляхом застосування одного або різних видів заходів забезпечення, пов`язаних між собою (при цьому необхідність з`ясування таких питань обґрунтовується однаковими обставинами), можуть ініціюватися слідчим (прокурором) у рамках одного клопотання та вирішуватися слідчим суддею в одній ухвалі. Такий підхід доцільно застосовувати для розгляду клопотань про надання тимчасового доступу до документів.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що в ході вивчення матеріалів встановлено, що волонтер ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_23, колишній голова ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_22 за попередньою змовою зі службовими особами Громадської організації БО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » організували схему незаконного перетину осіб з числа чоловіків призивного віку через державний кордон України шляхом внесення даних до системи «Шлях» для фіктивного перевезення гуманітарної допомоги за грошову винагороду у розмірі 10000 доларів США, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Співробітниками управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України встановлені особи, які причетні до організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
Встановлено, що на території м. Києва діє злочинна організація на чолі з гр. ОСОБА_5 (колишнім волонтером ІНФОРМАЦІЯ_11), яка займається незаконним переправлення осіб через державний кордон України. ОСОБА_5 разом зі ОСОБА_7 (колишня керівниця ІНФОРМАЦІЯ_6 ), ОСОБА_8 (керівник Громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ОСОБА_9 (Фізична особа-підприємець), ОСОБА_10 (Фізична особа-підприємець) та ОСОБА_11 організували незаконне переправлення наступних осіб через державний кордон України, а саме ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 .
Схема діяла наступним чином, ОСОБА_5 будучи волонтером ІНФОРМАЦІЯ_11 разом з ОСОБА_7 керівником ІНФОРМАЦІЯ_6 підшукували осіб з числа волонтерів яким пропонували за 10 000 $ доларів допомогу у виїзді за кордон під виглядом водіїв за гуманітарною допомогою, яка нібито знаходилась в Румунії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Словаччині та Королівстві Нідерланди. ОСОБА_5 та ОСОБА_7 готували документи в яких зазначали, що підприємство ІНФОРМАЦІЯ_8 планує передати гуманітарну допомогу та передати ІНФОРМАЦІЯ_6 , в документах також зазначено, що перевезення вантажів із країн відправлення забезпечується Громадською Організацією « ІНФОРМАЦІЯ_7 » керівником якого є ОСОБА_8 . ОСОБА_8 в свою чергу, будучи обізнаним в планах переправлення вище перелічених осіб через державний кордон, допомагав порадами та вказівками, останній подав заяви від Громадської Організації « ІНФОРМАЦІЯ_7 » на ІНФОРМАЦІЯ_9 , «Щодо прийняття рішення про виїзд за межі України водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України» в яких були зазначені відомості щодо прийняття рішення щодо виїзду за межі України військовозобов`язаних водіїв та наступних даних осіб: ОСОБА_12 (серія та номер паспорта водія для виїзду за кордон НОМЕР_2 , серія номер посвідчення водія НОМЕР_3 , дата народження водія ІНФОРМАЦІЯ_12), ОСОБА_16 (серія номер посвідчення водія НОМЕР_4 , дата народження водія ІНФОРМАЦІЯ_13), ОСОБА_15 (серія номер посвідчення водія НОМЕР_5 , дата народження водія ІНФОРМАЦІЯ_14), ОСОБА_13 (серія та номер паспорта водія для виїзду за кордон НОМЕР_6 , серія номер посвідчення водія НОМЕР_7 , дата народження водія ІНФОРМАЦІЯ_15), ОСОБА_14 (серія та номер паспорта водія для виїзду за кордон НОМЕР_8 , серія номер посвідчення водія НОМЕР_9 , дата народження водія ІНФОРМАЦІЯ_16). В свою чергу, ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_7 також задіяли до злочинної схеми ОСОБА_11 який в злочинній схемі відповідав за організацію автотранспортних засобів на яких особи намагались перетнути кордон, також відповідав взаємодію з Фізичними особами підприємцями ОСОБА_9 та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_10 , останні маючи ліцензію від ІНФОРМАЦІЯ_10 на міжнародне перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом прийняли на роботу громадян ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 у якості водіїв та готували накази про направлення останніх у міжнародне відрядження. В подальшому ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 було затримано на під`їзді до державного кордону України, останні повідомили що під виглядом волонтерів ІНФОРМАЦІЯ_6 намагались перетнути Державний кордон України, на даний час винесено вироки щодо ОСОБА_14 , ОСОБА_12 та ОСОБА_13 по ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».
Встановлено, що особи, які причетні до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення та особи, які безпосередньо мали змогу та вчиняли певні дії щодо незаконного перетину державного кордону, використовують наступні абонентські номери, а саме: НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_19 ; НОМЕР_20 ; НОМЕР_21 ; НОМЕР_22 .
На даний час з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування по даному кримінальному провадженню, перевірки даних, встановлення осіб причетних до вчинення зазначеного кримінального правопорушення, у органу досудового розслідування виникла необхідність звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до інформації, яка зберігається в операторів телекомунікацій: ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Слідчим в клопотанні доведено, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Дану інформацію неможливо отримати в інший спосіб та неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою інформації, яка знаходиться у володінні ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ПРАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Беручи до уваги викладене вище, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 та слідчому слідчого відділення розслідування злочинів у сфері транспорту слідчого відділу Дніпровського управління поліції ГУНП у м. Києві ОСОБА_21 у кримінальному провадженні за № 12024100000000669 від 29.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення їх копії за період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2023 до дату поставлення ухвали, у наступних операторів телекомунікацій - ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ; ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,розташованого за адресою: АДРЕСА_2 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:
- інформацію: щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання, ідентифікатора (IMEI та IMSI) і інформацію про GPRS-трафік, а також інформацію щодо переадресації (із зазначенням абонентських номерів на які здійснюється переадресація), з урахуванням нульових дзвінків наступних номерів телефонів - НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_19 ; НОМЕР_20 ; НОМЕР_21 ; НОМЕР_22 .
Інформацію надати в повному об`ємі у цифровому вигляді на оптичному носії-диску в форматі .xlsx (Microsoft Excel), рознесену по колонках із зазначенням типу з`єднання, дати, часу, тривалості з`єднань, номеру А, IMEI А, номеру Б, IMEI Б, (у разі переадресації-номеру, на який переадресовано з`єднання) сеансу зв`язку, координат LAC-CID, азимуту та назви соти. Дані про з`єднання не повинні бути у графічному вигляді та мають відповідати загальноприйнятому табличному формату, придатному для автоматизованої обробки засобами обчислювальної техніки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала залишається в силі протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 26.07.2024 |
Номер документу | 120573200 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Машкевич К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні