Справа №:243/7151/23
Провадження №: 2/755/4191/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" липня 2024 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі:
головуючого судді - Гаврилової О.В.
за участю секретаря - Заведій К.С.,
розглянувши в підготовчому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду міста Києва питання про прийняття відзиву, який подано в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення безпідставно набутих коштів, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Дніпровського районного суду міста Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення безпідставно набутих коштів.
Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 24 квітня 2024 року відкрито провадження в даній справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження до підготовчого засідання.
12 червня 2024 року відповідачем ОСОБА_4 подано до суду відзив на позовну заяву.
В підготовчому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 - адвокат Стрикаль О.В. просив прийняти відзив на позовну заяву та пояснив, що з матеріалами справи відповідач ознайомився лише 10 червня 2024 року, тому строки на подання відзиву не пропущені.
Представник відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 - адвокат Кузнецов І.С. в підготовчому засіданні просив відмовити в прийнятті відзиву.
Суд, вивчивши відзив на позовну заяву, вислухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 7 ст. 178 ЦПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Ухвалою Дніпровського районного суду міста Києва від 24 квітня 2024 року про відкриття провадження у справі роз`яснено відповідачу право на подання відзиву на позовну заяву в строк, що не може перевищувати 15 днів з дня вручення копії даної ухвали.
30 квітня 2024 року копію ухвали по відкриття провадження у справі було доставлено до електронного кабінету відповідача ОСОБА_4 , що підтверджується довідкою про доставку електронного документу.
Крім того, за матеріалами справи вбачається, що копію позовної заяви з додатками відповідачем отримано 10 грудня 2023 року, що підтверджується квитанцією про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету Користувача ЄСІТС.
Отже визначений судом строк на подання відзиву сплив 15 травня 2024 року.
Проте відзив на позовну заяву було подано до суду лише 12 червня 2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.
За змістом ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Однак сторона відповідача не скористалась свої правом на подання заяви про продовження строку на подання відзиву, відповідно до вимог ст. 127 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 126 ЦПК України документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Аналізуючи викладені вище обставини, суд приходить до висновку про залишення відзиву відповідача ОСОБА_4 без розгляду, у зв`язку із пропуском визначеного судом строку для його подання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 126, 127, 178, 260, 353, 354 ЦПК України, суд -
п о с т а н о в и в:
Відзив відповідача ОСОБА_4 - залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Повний текст ухвали суду складено 26 липня 2024 року.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120619659 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Гаврилова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні