Ухвала
від 07.08.2024 по справі 396/760/24
КРОПИВНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

07 серпня 2024 року м. Кропивницький

справа № 396/760/24

провадження № 22-ц/4809/1153/24

Суддя Кропивницького апеляційного суду Дьомич Л.М., розглянувши апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Новоукраїнського районногосуду Кіровоградськоїобласті від04червня 2024року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про стягнення моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 04 червня 2024 року позовні вимоги Шамшура задоволено частково; стягнуто з відповідача на користь позивача моральну шкоду у сумі 1000,00 грн; в іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись із зазначеним рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.

У період з 08 липня 2024 року по 02 серпня 2024 року головуючий суддя у даній справі ОСОБА_2 перебувала у відпустці.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху за наступного.

Пунктом 2ч.2ст.356ЦПК Українипередбачено,що в апеляційнійскарзі маютьбути зазначені повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Всупереч викладеному, апеляційна скарга не містить інформації про наявні у скаржника номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти, реєстрацію електронного кабінету.

Апеляційний суд зауважує, що в силу вимог ч. 8 ст. 14 ЦПК України, від обов`язку зазначення у процесуальному документі відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету звільняється лише особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет.

Крім того, відповідно до п.2ч.4ст.356ЦПК Українидо апеляційноїскарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положеньст. 43цього Кодексу.

Однак, до апеляційної скарги, поданої до суду апеляційної інстанції у паперовій формі, скаржником не додано копії (примірника) апеляційної скарги з додатками для позивача у справі.

При цьому, апеляційний суд не може розцінювати надання скаржником фіскального чеку АТ «Укрпошта» як належне виконання відповідних вимог процесуального закону. Так, фіскальний чек є лише свідченням здійсненої розрахункової операції за послугу з відправлення ОСОБА_1 рекомендованого листа, проте не підтверджує, які саме документи були направлені скаржником позивачу у даній справі та за якою поштовою адресою.

Також п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Статтею 1 Закону України «Про судовий збір» (далі Закон) унормовано, що судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством; за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону).

Згідно з пп. 1 п. 1 ч. 2 ст.4 Законуза подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставку судового збору встановлено у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (п. 6 ч. 2ст. 4 Закону).

За вимогами ч. 4 ст. 6 Закону, якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).

Виходячи з наведених законодавчих вимог, враховуючи розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений станом на 01 січня 2024 року та оспорювану відповідачем суму, за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у даній справі підлягає сплаті судовий збір у сумі 1 816,80 грн:3028,00грн х0,4х 150%=1816,80 грн.

Однак,доказів сплатисудового зборуу встановленихзаконом порядкуі розміріскаржником доапеляційного судуне надано.

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановленихст. 356цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно доч. 6ст. 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положенняст. 185цього Кодексу.

На підставі викладеного, апеляційна скарга Військової частини НОМЕР_1 підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на рішення Новоукраїнського районногосуду Кіровоградськоїобласті від04червня 2024року, - залишити без руху.

Запропонувати скаржнику у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали надати до апеляційного суду:

- виправлену апеляційну скаргу, оформлену у відповідності до вимог процесуального закону;

- копію (примірник) виправленої апеляційної скарги для позивача;

-докази сплатисудового зборуу сумі1816,80 грн за реквізитами, розміщеними на офіційному сайті Кропивницького апеляційного суду.

У разі невиконання у встановлений апеляційним судом строк вимог щодо усунення недоліків апеляційної скарги, апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Кропивницького

апеляційного суду Л. М. Дьомич

СудКропивницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення07.08.2024
Оприлюднено09.08.2024
Номер документу120873520
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них

Судовий реєстр по справі —396/760/24

Постанова від 31.10.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 07.08.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 05.07.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 02.07.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Ухвала від 10.06.2024

Цивільне

Кропивницький апеляційний суд

Дьомич Л. М.

Рішення від 04.06.2024

Цивільне

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області

Русіна А. А.

Ухвала від 30.04.2024

Цивільне

Новоукраїнський районний суд Кіровоградської області

Русіна А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні