Ухвала
від 12.08.2024 по справі 916/1759/24
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

12 серпня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/1759/24Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Діброви Г.І.

суддів: Принцевської Н.М., Ярош А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса, Гагарінське плато, буд. 5- Б, 20-й поверх

на рішення Господарського суду Одеської області від 08.07.2024 року, м. Одеса, суддя першої інстанції Малярчук І.А., повний текст рішення складено та підписано 08 липня 2024 року.

у справі №916/1759/24

за позовом: Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення, м. Миколаїв, просп. Центральний 24- Р,

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса, Гагарінське плато, буд. 5- Б, 20-й поверх

про стягнення 667395 грн. 44 коп.

В С Т А Н О В И В:

29.07.2024 року до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса на рішення Господарського суду Одеської області від 08.07.2024 року у справі №916/1759/24.

Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи №916/1759/24 було визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя Діброва Г.І, судді Богацька Н.С., Ярош А.І., що підтверджується витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.07.2024 року.

На момент надходження апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса матеріали справи №916/1759/24 за позовом Миколаївської філії Концерну радіомовлення, радіозв`язку та телебачення, м. Миколаїв до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду не надходили.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 31.07.2024 року відкладено вирішення питання про можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса на рішення рішення Господарського суду Одеської області від 08.07.2024 року у справі №916/1759/24 до надходження матеріалів справи на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду. Доручено Господарському суду Одеської області невідкладно надіслати матеріали справи №916/1759/24 на адресу Південно-західного апеляційного господарського суду.

05.08.2024 до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшли матеріали справи №916/1759/24.

У зв`язку з перебуванням у відпустці судді, яка не є суддею доповідачем Богацька Н.С. на підставі розпорядження керівника апарату суду від 12.08.2024 року №346 було здійснено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/1759/24, внаслідок якого для розгляду апеляційної скарги сформовано судову колегію у складі: головуючий суддя Діброва Г.І., судді: Принцевська Н.М., Ярош А.І.

Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи від між суддями Південно-західного апеляційного господарського суду від для розгляду апеляційної скарги у справі №916/1759/24 сформовано колегію суддів у складі головуючого судді Діброви Г.І., суддів Принцевська Н.М., Ярош А.І.

Розглянувши матеріали оскарження справи, апеляційну скаргу, колегія вважає за можливе прийняти вказану апеляційну скаргу до свого провадження.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.

Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги. Відповідно до ч. 2 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:

1) найменування суду, до якого подається скарга;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);

4) рішення або ухвала, що оскаржується;

5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);

6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;

7) клопотання особи, яка подала скаргу;

8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;

9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Положенням ч.2 п.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що документи, які підтверджують сплату судового збору надаються до суду у встановленому порядку та розмірі.

За положеннями п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду позовної вимоги майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до вимог пп. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону, за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду; апеляційних скарг у справі про банкрутство; заяви про перегляд рішення у зв`язку з нововиявленими обставинами, розмір судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

За приписами Закону України Про судовий збір за апеляційний перегляд рішення, враховуючи те, що скаржник просить скасування рішення суду першої інстанції в повному обсязі, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а саме, 15 016 грн. 40 коп. (10 010 грн. 93 коп. * 150%).

Однак, відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір», визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Тобто, з урахуванням положень Закону України «Про судовий збір» підлягає сплаті судовий збір в сумі 12 013 грн., 11 коп. (15 016 грн. 40 коп. * 0,8) за апеляційний перегляд рішення.

Проте, як вбачається з апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса та доданих до неї документів, апелянтом не надано жодних доказів сплати судового збору за подання відповідної апеляційної скарги у встановленому законодавством порядку та розмірі, натомість заявлено клопотання, у якому скаржник просить відстрочити йому сплату судового збору.

Вказане клопотання обґрунтовано скрутним матеріальним становищем та майже з припиненням дії підприємства через воєнні дії, постійні ракетні обстріли та бомбові удари території Одеської області.

Частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Наведена норма містить виключний перелік умов, за наявності яких суд може відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір або звільнити від сплати судового збору.

Так, враховуючи майновий стан сторони, суд наділений правом відстрочити, розстрочити або звільнити від сплати судового збору: за клопотанням окремих категорій фізичних осіб, або якщо предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Утім скаржник не є суб`єктом, на якого поширюється дія статті 8 Закону України "Про судовий збір", а предметом спору у справі не є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю, а тому доводи про наявність підстав для відстрочення сплати судового збору судом відхиляються.

Необхідність сплати судового збору є певним обмеженням при зверненні до суду, однак таке обмеження є загальним для всіх суб`єктів, узгоджується зі статтею 129 Конституції України, якою як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, і не може бути визнане обмеженням права доступу до суду в розумінні пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Отже, враховуючи, що передбачені ст. 8 Закону України "Про судовий збір" умови відсутні, клопотання скаржника про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

З урахуванням викладеного судова колегія зазначає, що скаржником не надано належних доказів сплати судового збору за апеляційний перегляд рішення Господарського суду Одеської області від 08.07.2024 року у справі №916/1759/24.

Частиною 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу встановлено, що апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 258 Господарського процесуального кодексу підлягає залишенню без руху.

З урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог ст. 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху повторно з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

1. Прийняти колегією суддів у складі головуючого судді Діброви Г.І., суддів: Принцевької Н.М., Ярош А.І. до свого провадження матеріали справи.

2. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса на рішення Господарського суду Одеської області від 08 липня 2024 року у справі №916/1759/24 залишити без руху.

3. Товариству з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», м. Одеса усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки: надати належні докази сплати судового збору у розмірі 12 013 грн., 11 коп. протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

4. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «АНДСЕР», що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.

Головуючий суддя Г.І. Діброва Судді Н.М. Принцевська А.І.Ярош

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення12.08.2024
Оприлюднено15.08.2024
Номер документу120970802
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —916/1759/24

Постанова від 03.10.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 30.08.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Рішення від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 11.07.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Рішення від 08.07.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 07.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Малярчук І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні