Справа № 461/9291/23
Провадження № 1-кс/461/4970/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.08.2024 року суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Львові заяву захисника ОСОБА_5 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_6 , -
В С Т А Н О В И В:
14.08.2024 захисник ОСОБА_5 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 подав заяву про відвід судді ОСОБА_6 від розгляду кримінальної справи № 461/9291/23 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000530 від 01.11.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
В обгрунтування заявленого відводу вказує на те, що 07 травня 2024 року ухвалою судді ОСОБА_7 сторонам кримінального провадження було відмовлено у затвердженні письмової угоди про визнання винуватості від 01 травня 2024 року. Вважає, що правова позиція, викладена в ухвалі від 07 травня 2024 року, є підставою для висловлення недовіри судді ОСОБА_6 . Зокрема, вказує на те, що суддя у своїй ухвалі не навів чітких аргументів (підстав) не відповідності угоди інтересам суспільства. У зв' язку із відмовою суддею ОСОБА_6 у затвердженні угоди про визнання винуватості у захисника та в обвинуваченого є сумніви щодо неупередженості судді, а тому просить задоволити заяву про відвід.
Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник адвокат ОСОБА_5 в судовому засіданні заяву про відвід підтримали з підстав, наведених у ній.
Прокурор ОСОБА_8 в судовому засіданні просив відмовити у задоволенні заяви про відвід, вважає таку необгрунтованою.
Заслухавши пояснення учасників, перевіривши матеріали заяви, вважаю, що заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що в провадженні судді ОСОБА_6 перебуває обвинувальний акт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000530 від 01.11.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Приписами статті 75 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи. У складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою.
Згідно ст.80 КПК України, за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.5ст. 80 КПК Українивідвід повинен бути мотивованим.
Відповідно до статті 75 КПК України, до обставин, що виключають участь слідчого судді, судді або присяжного в кримінальному провадженні, окрім інших підстав, віднесено таку підставу, як наявність інших обставин, що викликають сумнів у його неупередженості .
Розглянувши доводи захисника про відвід судді, вважаю такі безпідставними, оскільки не встановлено обставини, які б виключали участь судді ОСОБА_6 у розгляді вищевказаного кримінального провадження.
Так, доводи заяви про відвід зводяться до того, що заявник не згоден з процесуальним рішенням, яке прийняв суддя у цій справі, а саме щодо ухвали від 07 травня 2024 року про відмову у затвердженні письмової угоди про визнання винуватості.
Сторона захисту вважає, що правова позиція, яка викладена в ухвалі від 07 травня 2024 року, є підставою для висловлення недовіри судді ОСОБА_6 .
Тобто, фактично заявник покликається на дії судді, що стосуються процесуальних рішень під час розгляду даної справи.
Відповідно до ч.1ст.124 Конституції Україниправосуддя в Україні здійснюють виключно суди.
Статтею 126 Конституції України визначено, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.
Однією із основних засад судочинства є забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до зазначених положеньКонституції України, судові рішення і, відповідно, дії або бездіяльність судів (суддів) з питань здійснення правосуддя (пов`язаних з підготовкою й розглядом справ у судових інстанціях) можуть оскаржуватись у визначеному порядку до суду вищої інстанції.
Таким чином, незгодаучасника у справі з процесуальним документом, винесеним під головуванням судді, не може бути підставою для відводу судді. В такому випадку особа маєвизначений законом спосіб захисту своїх прав право на оскарження ухвали вапеляційному порядку.
Суд вважає такі доводи захисника голослівними та такими, які викладені у формі припущень, оскільки останнім не наведено фактів, які б викликали сумнів у необ`єктивності чи неупередженості судді.
За таких обставин суд прийшов до висновку, що заява про відвід судді не є вмотивованою, оскільки не містить достатніх, належних та підтверджених даних, які б свідчили про наявність таких підстав відводу, що передбаченіст.75 КПК України. Окрім того, не встановлено інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді ОСОБА_6 , а тому у задоволенні заяви про відвід слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 75, 80, 81 КПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
у задоволенні заяви захисника ОСОБА_5 в інтересах обвинуваченого ОСОБА_4 про відвід судді ОСОБА_6 від розгляду кримінальної справи № 461/9291/23 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000530 від 01.11.2022 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України відмовити.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121040725 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні