Справа № 461/9291/23
Провадження № 1-в/461/282/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.12.2024 року. м. Львів.
Галицький районний суд м.Львова
у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання засудженого ОСОБА_3 про розстрочку процесуальних витрат та несплаченої суми штрафу за вироком Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 року,
ВСТАНОВИВ:
14.11.2024 року ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотаням про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу у розмірі 340000 грн. та процесуальних витрат у сумі 9559,20 грн. Свої вимоги мотивує наступним. Вироком Галицького районного суду м. Львова від 25.09.2024 визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України. Призначено ОСОБА_3 покарання за ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі двадцяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340000 (триста сорок тисяч) гривень, без конфіскації майна, та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Зазначає, що у зв`язку із складним матеріальним становищем, а саме: лікування двох малолітніх дітей, відсутністю ведення бізнесу та допомогою військовим ЗСУ, засуджений на даний час не має можливості сплатити всієї суми штрафу та процесуальних витрат. Тому просить задовольнити клопотання.
Учасники судового процесу в судове засідання не з`явилися, належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.
Адвокат ОСОБА_4 подав до суду заяву, відповідно до якої просить суд задовольнити подання та проводити розгляд справи у їх відсутності.
Відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання) в порядку виконання вироку суду, не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.
Тому, суд вважає можливим розгляд справу без участі учасників судового процесу, належним чином повідомлених про час, дата та місце розгляду справи.
Суд, дослідивши матеріали справи, повно, всебічно та об`єктивно оцінивши всі докази, дійшов до наступного висновку.
Судом встановлено, що вироком Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 року в справі №461/9291/23 визнано ОСОБА_3 винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Призначено ОСОБА_3 покарання за ч. 3 ст. 332 КК України із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі двадцяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340000 (триста сорок тисяч) гривень, без конфіскації майна, та без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.
До набрання вироком законної сили запобіжний захід відносно ОСОБА_3 залишено попереднім у виді застави.
Після набрання вироком законної сили та припинення дії запобіжного заходу у виді застави, визначеної ОСОБА_3 ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м.Львова від 22.03.2023 р., заставу у розмірі 214720 грн., внесену заставодавцем ОСОБА_5 за ОСОБА_3 на депозитний рахунок ТУ ДСА України у Львівській області за заявою (згодою) заставодавця ОСОБА_5 перерахувати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України (для зарахування коштів в національній валюті) за наступними реквізитами:
Банк: Національний банк України
МФО 300001
Рахунок:UA843000010000000047330992708
код ЄДРПОУ 00032106
Отримувач: Національний банк України
Призначення платежу: на підтримку Збройних сил України
Стягнуто з ОСОБА_3 на користь держави процесуальні витрати на залучення експертів у розмірі 9559,20 грн. (дев`ять тисяч п`ятсот п`ятдесят дев`ять гривень двадцять копійок), а саме: 2 389,80 грн. (дві тисячі триста вісімдесят дев`ять гривень вісімдесят копійок) за проведення Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз (код ЄДРПОУ 23272864) комп`ютерно-технічної експертизи; 7169,40 грн. (сім тисяч сто шістдесят дев`ять гривень сорок копійок) за проведення Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз (код ЄДРПОУ 23272864) криміналістичної експертизи відео-, звукозапису.
Вирок Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 року в справі №461/9291/23 набрав законної сили 26.10.2024 року.
При матеріалах справи відсутні докази щодо сплати засудженим ОСОБА_3 штрафу у розмірі 340000 грн.
Як вбачається із доводів засудженого ОСОБА_3 , на утриманні у заявника перебувають непрацююча дружина та двоє малолітніх дітей, на обліку в Сколівському РЦЗН не перебуває, в Управлінні соціального захисту Сколівського ОТГ жодних соціальних виплат не отримує.
Відповідно до наданих відомостей з Державного реєстру фізичних осі платників податків про джерела/суми нарахованого доходу, нарахованого податку та військового збору станом на 06.11.2024 року, за період з 2 кварталу 2021 року по 2 квартал 2024 року відсутня інформація про доходи ОСОБА_3 .
ОСОБА_3 надано докази про часткову оплату штрафу. Зокрема, засуджений сплатив 20000 грн., що стверджується квитанцією від 12.12.2024 року.
Відповідно дост.539 КПК Українипитання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно доп.10ч.1ст.537КПК України під час виконання вироків суд, визначенийчастиною другою статті 539цього Кодексу, має право вирішувати питання: про заміну покарання відповідно до частини п`ятої статті 53, частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62Кримінального кодексу України.
Згідно з ч. 4 ст. 53 КК України з урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
Відповідно до ч.5 ст.53 КК України у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
У разі несплати штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, призначеного як основне покарання, та відсутності підстав для розстрочки його виплати суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді позбавлення волі із розрахунку один день позбавлення волі за вісім неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у таких межах:
1) від одного до п`яти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення злочину середньої тяжкості;
2) від п`яти до десяти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення тяжкого злочину;
3) від десяти до дванадцяти років позбавлення волі - у випадку призначення штрафу за вчинення особливо тяжкого злочину.
Якщо під час розрахунку строку позбавлення волі цей строк становить більше встановлених цією частиною статті меж, суд замінює покарання у виді штрафу покаранням у виді позбавлення волі на максимальний строк, передбачений для злочину відповідної тяжкості цією частиною статті.
Згідно з вимогами ч.1ст.26 Кримінально-виконавчого кодексу України, засуджений зобов`язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред`явлення документа про сплату штрафу.
Відповідно до ч. 3ст. 26 Кримінально-виконавчого кодексу Україниу разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Враховуючи майновий стан засудженого та те, що в суду відсутні відомості про те, що засуджений ОСОБА_3 працює і має постійний заробіток, суд вважає за можливе розстрочити виконання судового рішення, а саме несплаченої частини штрафу в розмірі 320000 грн. за вироком суду від 25.09.2024 року.
Статтею 119 КПК України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан особи (обвинуваченого, потерпілого), за власною ініціативою або за її клопотанням має право своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати процесуальних витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату процесуальних витрат на визначений строк. Якщо оплату процесуальних витрат відстрочено або розстрочено до ухвалення судового рішення, витрати розподіляються відповідно до судового рішення.
Аналіз положень ст. 119 КПК України свідчить про те, що вказана норма не є безумовною та надає суду право на зменшення розміру процесуальних витрат, звільнення від їх оплати або відстрочення та розстрочення таких, виходячи з майнового стану обвинуваченого.
Відповідно до вироку Галицького районного суду м. Львова від 25.09.2024 розмір процесуальних витрат на залучення експертів становить 9 559,20 грн. На думку суду, сума процесуальних витрат, яка підлягає до стягнення з ОСОБА_3 , не є надмірно великою та непосильною для сплати засудженим. ОСОБА_3 не наведено суду обґрунтованих причин неможливості чи утруднення сплати ним процесуальних витрат на залучення експертів.
Тому суд приходить до висновку про відмову у частині задоволення клопотання ОСОБА_3 про розстрочку процесуальних витрат, пов`язаних із залученням експертів для проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 369, 376,539 Кримінального процесуального кодексу України, керуючись,ст.26 Кримінально-виконавчого кодексу України суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання засудженого ОСОБА_3 про розстрочку процесуальних витрат та несплаченої суми штрафу за вироком Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 року задовольнити частково.
Відмовити засудженому ОСОБА_3 в розстроченні виплати 9559,20 грн. процесуальних витрат, стягнених з нього вироком Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 року.
Розстрочити засудженому вироком Галицького районного суду м.Львова від 25.09.2024 за ч. 3 ст. 332 КК України ОСОБА_3 несплачену частину штрафу в розмірі 320000 (триста двадцять тисяч) грн. наступним чином:
-з 01.01.2025 року по 31.01.2025 року на виконання вироку сплатити 23000 грн.
-з 01.02.2025 року по 28.02.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.03.2025 року по 31.03.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.04.2025 року по 30.04.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.05.2025 року по 31.05.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.06.2025 року по 30.06.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.07.2025 року по 31.07.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.08.2025 року по 31.08.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.09.2025 року по 30.09.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.10.2025 року по 31.10.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.11.2025 року по 30.11.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
-з 01.12.2025 року по 31.12.2025 року на виконання вироку сплатити 27000 грн.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м.Львова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2024 |
Оприлюднено | 18.12.2024 |
Номер документу | 123773420 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні