справа № 361/1401/23
провадження № 2-і/361/2/24
15.08.2024
УХВАЛА
15 серпня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про постановлення ухвали про забезпечення виконання судового рішення,
в с т а н о в и в :
У серпні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, у якій просила суд постановити на підставі ст. 267 ЦПК України у цивільній справі №361/1401/23 за позовом ОСОБА_1 до Садівничого об`єднання Трудовик (далі СОТрудовик) про захист прав споживачів, визнання дій протиправними та стягнення грошових коштів ухвалу про забезпечення виконання судового рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно із ч. ч. 1, 2 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
У ч. 1 ст. 183 ЦПК України встановлені вимоги до письмових заяв, клопотань, заперечень, зокрема вони повинні містити: 1)повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2)найменування суду, до якого вона подається; 3)номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4)зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5)підстави заяви (клопотання, заперечення); 6)перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7)інші відомості, що вимагаються цим Кодексом. Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб`єктності за відповідним іноземним законом (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
За змістом вимог ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Всупереч зазначеним нормам процесуального права ОСОБА_1 не долучила до вказаної заяви доказів направлення цієї заяви про постановлення ухвали про забезпечення виконання судового рішення відповідачу СОТрудовик.
Враховуючи викладене, слід дійти висновку, що заява ОСОБА_1 про постановлення ухвали про забезпечення виконання судового рішення, вимогам, встановленим у ст. 183 ЦПК України, не відповідає.
Згідно із ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
У зв`язку з наведеним, суд вважає, що дана заява ОСОБА_1 підлягає поверненню заявнику без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 12, 183, 259, 260. 262 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Заяву ОСОБА_1 про постановлення ухвали про забезпечення виконання судового рішення у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Садівничого об`єднання Трудовик про захист прав споживачів, визнання дій протиправними та стягнення грошових коштів повернути без розгляду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Дутчак І. М.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2024 |
Оприлюднено | 19.08.2024 |
Номер документу | 121051799 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Дутчак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні