Рішення
від 06.08.2024 по справі 363/3593/23
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

06.08.2024 Справа № 363/3593/23

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 серпня 2024 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Рудюка О.Д.,

за участю:

секретаря судового засідання Бобрової Н.С.,

представника позивача Яндульського Д.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вишгороді загальному позовному провадженні цивільну справу за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр Інтернет-Імен України» про припинення порушення прав інтелектуальної власності та зобов`язання вчинити дії, -

встановив:

Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» звернулося до суду з даним позовом, посилаючись на те, що АТ КБ «Приватбанк» є правонаступником всіх прав та зобов`язань Публічного акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» та є власником виключних прав на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_2» за свідоцтвом України № НОМЕР_1 щодо послуг 36 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг: фінансова діяльність, кредитно-грошові одиниці, банківські операції; банківські послуги, в тому числі в мережі інтернет. Згідно з відомостями Державного реєстру свідоцтв України на ТМ дата реєстрації ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» 10.12.2010. заявка № m 2010 01981. дата подання заявки 15.02.2010. дата закінчення строку дії свідоцтва 15.02.2030. Позивач має пріоритет на використання ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» (транслітерація «ІНФОРМАЦІЯ_2»), що ідентифікує його в комерційній діяльності серед інших юридичних осіб.

03.01.2011 року позивач на підставі свідоцтва України № НОМЕР_1 зареєстрував за собою доменне ім`я «ІНФОРМАЦІЯ_2.uа», яке використовується також для переадресації на офіційний вебсайт ПриватБанку за адресою: https://privatbank.ua. Зазначена інформація є відкритою і доступною на будь-якому вебсайті реєстратора доменних імен. Позивач зазначає, що виключно йому належить право на використання ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» (стосовно наведених у свідоцтві послуг) в мережі Інтернет - в тому числі в доменних іменах та на вебсторінках. Водночас відповідно до даних вебархіву (web.archive.org) і бази даних Whols (who is) в березні 2001 року зареєстровано доменне ім`я ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа. яке містить позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», використовувалось для вебсайту і є подібним до TМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» та схожими настільки, що їх можна сплутати. Між тим, у різні роки з 2007-2009 та з 2015-2016 зазначене доменне ім`я використовувалося у рекламних цілях та з метою надання банківських послуг, що підтверджується історією використання доменного імені/ Позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», яке використовується в доменному імені pb.соm.uа., є транслітерацією латинськими літерами алфавіту торговельної марки «ІНФОРМАЦІЯ_2». В кінці 2021 року позивач виявив, що з доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа, починаючи з 24.01.2018 року, періодично здійснювалась переадресація на вебсайт monobаnк.uа. на якому також пропонуються кредитно-грошові операції; банківські операції; банківські послуги та інші фінансові послуги для товарів 36 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг, що свідчить про факт незаконного комерційного використання ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» зазначеного у доменному імені. Тобто, вебадреса ІНФОРМАЦІЯ_1 / позиціонує себе як вебсайт ІНФОРМАЦІЯ_5. що очевидно призводить до введення в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, а для позивача, як власника ТМ, має негативні наслідки. Вказує, що первісно реєстратором вищевказаного доменного імені була фізична-особа підприємець ОСОБА_3 , в подальшому реєстратор доменного імені змінився, відбувся трансфер до реєстратора - ТОВ «Центр інтернет-імен України».

23.12.2021 року позивач звернувся із запитом до ТОВ «Центр інтернет-імен України» з метою отримання інформації про особу реєстр анта та власника доменного імені.

10.01.2022 року та 18.02.2022 року отримано відповідь на запит за змістом якої вбачається, що реєстрантом доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа та платником за послугу реєстрації доменного імені є фізична особа ОСОБА_2 .

Звітом № 8/2022-ЗВ від 17.01.2022 року за результатами проведеної фіксації і дослідження змісту вебсторінок у мережі Інтернет, підготовленого Дочірнім підприємством «Центр компетенції адресного простору мережі Інтернет» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» з використанням онлайн-сервісу Web-Fix встановлено, що за результатами перевірки із використанням вебсайту web.archive.org підтверджується наявність редиректу (переадресації) з вебсторінки ІНФОРМАЦІЯ_3. на вебсторінку ІНФОРМАЦІЯ_4 (db станом на 28.01.2020 року. Що також встановлено Довідкою від 02.02.2022 року за №35/2022-Д з відомостями про власника вебсайту або інформацією про його встановлення, підготовленого Дочірнім підприємством «Центр компетенції адресного простору мережі Інтернет» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» з використанням онлайн-сервісу Web-Fix. Позивач зазначає, що вчинення вказаних дій, а саме використання доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа, з переадресацією на іншу банківську установу, є порушенням права власника свідоцтва № НОМЕР_1 від 10.12.2010, оскільки використання позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», «ІНФОРМАЦІЯ_2», що є об`єктом ТМ, в мережі Інтернет в першу чергу буде пов`язуватися із діяльністю ПриватБанку, як наслідок - використання іншими особами даних позначень елемента як частини доменного імені може вводити в оману споживачів щодо дійсного зв`язку між вебсайтом та особи - правовласника ТМ за свідоцтвом України № НОМЕР_1 , а у разі переадресації (редирект) на вебсайт (ІНФОРМАЦІЯ_5) ввести в оману щодо особи - правовласника такої ТМ та призводить до введення споживачів в оману стосовно особи, яка є власником вебсайту та особи, яка реалізує споріднені товари і надає послуги. Використання позначень «ІНФОРМАЦІЯ_2», «ІНФОРМАЦІЯ_2», в доменному імені «ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа» також призводить до змішування із ТМ за свідоцтвом України № НОМЕР_1 , дозвіл на використання якого позивач не надавав.

Таким чином, доменне ім`я ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа зареєстровано за реєстрантом незаконно та використання відповідачем ОСОБА_2 позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2» і «ІНФОРМАЦІЯ_2» у доменному імені без відповідного дозволу власника свідоцтва України № НОМЕР_1 та порушує права та охоронювані законом інтереси позивача на торговельні марки, оскільки позивач не надавав дозволу (ліцензії) на використання ТМ, що належить позивачу, в доменному імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа.

На підставі вищенаведеного, позивач просить суд:

-визнати дії ОСОБА_2 з використання доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа незаконними та такими, що порушують право інтелектуальної власності та виключні майнові права акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» на торговельну марку за свідоцтвом України № НОМЕР_1 .

-заборонити ОСОБА_2 використовувати торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_2» за свідоцтвом України № НОМЕР_1 , у тому числі позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2» та «ІНФОРМАЦІЯ_2», а також схожі або тотожні позначення у будь-якій формі та спосіб, зокрема шляхом застосування в мережі Інтернет на вебсторінках і на вебсайтах, в тому числі у назвах доменних імен.

-визнати за акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк» право на користування доменним іменем ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа, зокрема шляхом реєстрації доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа за акціонерним товариством комерційний банк «ПриватБанк».

-зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр інтернет-імен України» змінити власника доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа з ОСОБА_2 на акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» та вказати такі відомості в записі про реєстранта цього доменного імені: АТ КБ «ПриватБанк», адреса: вул. Грушевського, 1 Д, м. Київ, 01001, Україна, ЄДРПОУ 14360570.

В ході судового розгляду 08.04.2024 року позивач подав до суду заяву про зміну предмету позову, в якій зазначає, що за час перебування справи в суді відбулась зміна деяких обставин, зокрема: період реєстрації домену ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа закінчився; домен був видалений з реєстру та повторно зареєстрований новим реєстратором ТОВ «Реджері Україна». Банком ініційовано трансфер доменного імені на реєстратора ТОВ «Інтернет Інвест». 07.03.2024 року трансфер доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа успішно завершено та зареєстровано за АТ КБ «Приватбанк». За таких обставин позивач просить суд визнати дії ОСОБА_2 з використання доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа незаконними та такими, що порушують право інтелектуальної власності та виключні майнові права позивача на торговельну марку за свідоцтвом України № НОМЕР_1 ; заборонити ОСОБА_2 використовувати торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_2» за свідоцтвом України № НОМЕР_1 , у тому числі позначення «pb» та «ІНФОРМАЦІЯ_2», а також схожі або тотожні позначення у будь-якій формі та спосіб, зокрема, шляхом застосування в мережі інтернет на вебсторінках та вебсайтах, в тому числі у назвах доменних імен та стягнути судові витрати.

У відповідності до ст.ст. 174, 178 ЦПК України відповідачі не скористалися своїм процесуальним правом та не направили суду відзив на позовну заяву, із викладенням заперечень проти позову.

Протокольною ухвалою суду від 03.06.2024 року по даній справі закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду.

Представник позивача Сокуренко Є.С. та представник, який приймав участь в судовому засіданні 06.08.2024 року Яндульський Д.В. в судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі та просять суд їх задовольнити з підстав викладених у позові та долучених доказів в справі.

Відповідач ОСОБА_2 судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, заяв та клопотань до суду від нього не надходило.

Представник відповідача ТОВ «Центр Інтернет-Імен України» в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений. Однак, директор Лобода О.Ю. надіслала до суду уточнену інформацію, в якій зазначила, що ТОВ «Центр Інтернет-Імен України» немає технічної можливості впливати на роботу домену, оскільки поточним реєстратором домену є ТОВ «Реджері Україна», просить суд виключити ТОВ з числа відповідачів в даній справі.

Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за звернення особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим кодексом випадках. Статтею 12 ЦПК України, передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

АК КБ «Приватбанк» є власником виключних прав на торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_2» відповідно до свідоцтва України на знак для товарів і послуг № НОМЕР_1 від 10.12.2010 року щодо послуг 36 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг: фінансова діяльність, кредитно-грошові одиниці, банківські операції; банківські послуги, в тому числі в мережі інтернет.

03.01.2011 року позивач на підставі свідоцтва України № НОМЕР_1 зареєстрував за собою доменне ім`я «ІНФОРМАЦІЯ_2.uа», яке використовується також для переадресації на офіційний вебсайт ПриватБанку за адресою: https://privatbank.ua, згідно з відомостями Державного реєстру свідоцтв України на торгову марку дата реєстрації ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» 10.12.2010 року, заявка № m 2010 01981, дата подання заявки 15.02.2010, дата закінчення стооку дії свідоцтва 15.02.2030 року.

Відповідно до даних вебархіву (web.archive.org) і бази даних Whols (who is) в березні 2001 року зареєстровано доменне ім`я ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа. яке містить позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», використовувалось для вебсайту і є подібним до TМ «ІНФОРМАЦІЯ_2». З 2007-2009 та з 2015-2016 роки зазначене доменне ім`я використовувалося у рекламних цілях та з метою надання банківських послуг, що підтверджується історією використання доменного імені/ Позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», яке використовується в доменному імені pb.соm.uа., є транслітерацією латинськими літерами алфавіту торговельної марки «ІНФОРМАЦІЯ_2».

В кінці 2021 року позивач виявив, що з доменного імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа, починаючи з 24.01.2018 року, періодично здійснювалась переадресація на вебсайт monobаnк.uа. на якому також пропонуються кредитно-грошові операції; банківські операції; банківські послуги та інші фінансові послуги для товарів 36 класу Міжнародної класифікації товарів і послуг, що свідчить про факт незаконного комерційного використання ТМ «ІНФОРМАЦІЯ_2» зазначеного у доменному імені.

Згідно Звіту за результатами фіксації і дослідження змісту веб-сторінок у мережі Інтернет, наданого ДП «Центр компетенції адресного простору мережі інтернет Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» від 17.01.2022 року № 8/2022-3В з використанням онлайн-сервісу Web-Fix вбачається, що за результатами перевірки із використанням вебсайту web.archive.org підтверджується наявність редиректу (переадресації) з вебсторінки ІНФОРМАЦІЯ_3. на вебсторінку ІНФОРМАЦІЯ_5. r/АА(db станом на 28.01.2020, що також встановлено Довідкою від 02.02.2022 за № 35/2022-Д з відомостями про власника вебсайту або інформацією про його встановлення, підготовленого Дочірнім підприємством «Центр компетенції адресного простору мережі Інтернет» Консорціуму «Український центр підтримки номерів і адрес» з використанням онлайн-сервісу Web-Fix.

Згідно листа ТОВ «Центр інтернет-імен України» від 15.06.2023 року вбачається, що домен ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа знаходиться у ТОВ на обслуговуванні з 19.12.2021 року та зареєстровано за реєстрантом-відповідачем ОСОБА_2 .

Відносини, які виникають у зв`язку з набуттям і здійсненням права власності на знаки для товарів і послуг (далі - знак, торговельна марка) в Україні регулюються Законом України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», а також нормами ЦК України.

Відповідно до ст. 418 ЦК України, право інтелектуальної власності - це право особи на результат інтелектуальної, творчої діяльності або на інший об`єкт права інтелектуальної власності, визначений цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності становлять особисті немайнові права інтелектуальної власності та (або) майнові права інтелектуальної власності, зміст яких щодо певних об`єктів права інтелектуальної власності визначається цим Кодексом та іншим законом. Право інтелектуальної власності є непорушним. Ніхто не може бути позбавлений права інтелектуальної власності чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, передбачених законом.

У відповідності до ст. 420 ЦК України до об`єктів права інтелектуальної власності належать, зокрема, торговельні марки (знаки для товарів і послуг).

Відповідно до ст. 492 ЦК України, торговельною маркою може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень, які придатні для вирізнення товарів (послуг), що виробляються (надаються) однією особою, від товарів (послуг), що виробляються (надаються) іншими особами. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, літери, цифри, зображувальні елементи, комбінації кольорів.

Згідно ст. 493 ЦК України, суб`єктами права інтелектуальної власності на торговельну марку є фізичні та юридичні особи. Право інтелектуальної власності на певну торговельну марку може належати одночасно кільком фізичним та (або) юридичним особам.

Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку засвідчується свідоцтвом. Умови та порядок видачі свідоцтва встановлюються законом. Обсяг правової охорони торговельної марки визначається наведеними у свідоцтві її зображенням та переліком товарів і послуг, якщо інше не встановлено законом. Набуття права інтелектуальної власності на торговельну марку, яка має міжнародну реєстрацію або визнана в установленому законом порядку добре відомою, не вимагає засвідчення свідоцтвом (стаття 494 ЦК України).

Згідно з вимогами статті 495 ЦК України, майновими правами інтелектуальної власності на торговельну марку є: 1) право на використання торговельної марки; 2) виключне право дозволяти використання торговельної марки; 3) виключне право перешкоджати неправомірному використанню торговельної марки, в тому числі забороняти таке використання; 4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

Майнові права інтелектуальної власності на торговельну марку належать володільцю відповідного свідоцтва, володільцю міжнародної реєстрації, особі, торговельну марку якої визнано в установленому законом порядку добре відомою, якщо інше не встановлено договором.

Згідно частини першої-четвертої статті 5 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» правова охорона надається знаку, який не суперечить публічному порядку, принципам гуманності і моралі, та на який не поширюються підстави для відмови в наданні правової охорони, встановлені цим Законом. Об`єктом знака може бути будь-яке позначення або будь-яка комбінація позначень. Такими позначеннями можуть бути, зокрема, слова, у тому числі власні імена, літери, цифри, зображувальні елементи, кольори та комбінації кольорів, а також будь-яка комбінація таких позначень. Право власності на знак засвідчується свідоцтвом. Обсяг правової охорони, що надається, визначається зображенням знака та переліком товарів і послуг, внесеними до Реєстру, і засвідчується свідоцтвом з наведеними у ньому копією внесеного до Реєстру зображення знака та переліком товарів і послуг.

Відповідно до частини другої, третьої статті 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» не можуть одержати правову охорону позначення, що можуть ввести в оману щодо особи, яка виробляє товар або надає послугу. Не можуть бути зареєстровані як знаки позначення, які є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати з: знаками, раніше зареєстрованими чи заявленими на реєстрацію в Україні на ім`я іншої особи для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг; знаками інших осіб, якщо ці знаки охороняються без реєстрації на підставі міжнародних договорів, учасником яких є Україна, зокрема знаками, визнаними добре відомими відповідно до статті 6 bis Паризької конвенції про охорону промислової власності.

Відповідно до частини другої, п`ятої статті 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», свідоцтво надає його власнику право використовувати знак та інші права, визначені цим Законом. Свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим особам використовувати без його згоди, якщо інше не передбачено цим Законом: зареєстрований знак стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг; зареєстрований знак стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно наведених у свідоцтві товарів і послуг, якщо внаслідок такого використання ці позначення і знак можна сплутати; позначення, схоже із зареєстрованим знаком, стосовно товарів і послуг, споріднених з наведеними у свідоцтві, якщо внаслідок такого використання можна ввести в оману щодо особи, яка виробляє товари чи надає послуги, або ці позначення і знак можна сплутати.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» не можуть бути зареєстровані як торговельні марки позначення, які на дату подання заявки або якщо заявлено пріоритет, то на дату пріоритету є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати, зокрема, асоціювати з: торговельними марками, раніше зареєстрованими чи \ заявленими на реєстрацію в Україні на ім`я іншої особи для таких самих або споріднених з ними товарів і послуг; торговельними марками інших осіб, якщо такі торговельні марки охороняються без реєстрації на території України на підставі міжнародних договорів України, зокрема торговельними марками, визнаними добре відомими відповідно до статті 6 bis Паризької конвенції щодо таких самих або споріднених з ними товарів і послуг; торговельними марками інших осіб, якщо такі торговельні марки охороняються без реєстрації на території України на підставі міжнародних договорів України, зокрема торговельними марками, визнаними добре відомими відповідно до статті 6 bis Паризької конвенції щодо неспоріднених товарів і послуг, якщо використання торговельної марки іншою особою щодо таких неспоріднених товарів і послуг свідчитиме про зв`язок між ними і власником добре відомої торговельної марки та може завдати шкоди інтересам такого власника; комерційними найменуваннями, що відомі в Україні і належать іншим особам, які одержали право на них до дати подання до НОІВ заявки щодо таких же або споріднених з ними товарів і послуг; знаками відповідності (сертифікаційними знаками), зареєстрованими у встановленому порядку; торговельними марками, що використовуються іншою особою в іноземній державі, якщо заявка подана від свого імені агентом чи представником такої (особи в розумінні статті 6 septies Паризької конвенції без дозволу такої особи і відсутні докази, що обґрунтовують таке подання, за наявності заперечення такої особи.

Відповідно до п. 4.3.2.6 Правил складання, подання та розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак/для товарів і послуг, затверджені наказом Державного патентного відомства України від 28.07.1995 № 116 (в редакції наказу Державного патентного відомства України від 20.08.1997 № 72), зареєстровані у Міністерстві юстиції України 02.08.1995 за № 276/812, словесні позначення, заявлені як знаки, порівнюються з словесними та комбінованими позначеннями, до композиції яких входять словесні елементи. При встановленні схожості словесних позначень враховується звукова (фонетична), графічна (візуальна) та смислова (семантична) схожість.

Виходячи з викладеного слід зазначити, що критерієм для порівняння схожості знаків не перелік класів, за якими торговельний знак зареєстровано, а саме «схожість», що призводить до «сплутування».

Згідно інформації ТОВ «Центр Інтернет-Імен України» від 18.01.2024 року період реєстрації домену pb.com.ua закінчився. Домен був видалений з реєстру та повторно зареєстрований 21.09.2023 року новим реєстратором. Поточним реєстратором домену pb.com.ua є ТОВ «РЕДЖЕРІ Україна».

Як вбачається з матеріалів справи, позивач зареєстрував торговельну марку згідно Свідоцтва України № НОМЕР_1 , яка складається з поєднання двох заголовних літер «ІНФОРМАЦІЯ_2». На підставі свідоцтва зареєстрував за собою доменне ім`я «pb.ua».

Домен ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа зареєстровано за реєстрантом-відповідачем ОСОБА_2 .

Отже, в доменному імені ІНФОРМАЦІЯ_2.соm.uа розрізняльною частиною є словесне позначення «ІНФОРМАЦІЯ_2», тобто має лише одне спільне слово «ІНФОРМАЦІЯ_2», що не може трактуватися як використання виключної ідентифікації до Позивача.

Згідно із ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

З урахуванням викладеного, суд вирішуючи питання щодо вимог позивача про визнання дій відповідача ОСОБА_2 з використання доменного імені pb.com.ua незаконними та такими, що порушують право інтелектуальної власності та виключні майнові права позивача на торговельну марку та про заборону використовувати торговельну марку «ІНФОРМАЦІЯ_2» в тому числі позначення «pb» та «ІНФОРМАЦІЯ_2» у будь-якій формі та спосіб, зокрема шляхом її використання в мережі Інтернет та в назві доменних імен приходить до висновку, що дії ОСОБА_2 не порушують прав інтелектуальної власності позивача.

Питання щодо судових витрат суд вирішує на підставі положень ст. 141 ЦПК України і в зв`язку з відмовою у задоволенні позову судові витрати не підлягають стягненню з відповідачів.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 5, 6, 16 ЗУ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», ст.ст. 418, 420, 492, 493, 494, 495 ЦК України, ст.ст. 3, 4, 12, 13, 15, 76-81, 89, 95, 141, 177, 229, 258, 259, 263-266, 268, 273-279 ЦПК України, суд,-

вирішив:

У задоволенні позову Акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр Інтернет-Імен України» про припинення порушення прав інтелектуальної власності та зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Позивач: Акціонерне товариство Комерційний банк «Приватбанк» (ЄДРПОУ 14360570, 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1-Д).

Відповідач: ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 );

Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр Інтернет-Імен України» (ЄДРПОУ 35351405, 61146, м. Харків, вул. Героїв Праці, 28 корпус А, кв. 2).

Суддя О.Д. Рудюк

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.08.2024
Оприлюднено20.08.2024
Номер документу121066549
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо торговельної марки (знака для товарів і послуг)

Судовий реєстр по справі —363/3593/23

Постанова від 12.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Желепа Оксана Василівна

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Рішення від 06.08.2024

Цивільне

Вишгородський районний суд Київської області

Рудюк О. Д.

Постанова від 19.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Березовенко Руслана Вікторівна

Ухвала від 10.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Березовенко Руслана Вікторівна

Ухвала від 15.12.2023

Цивільне

Київський апеляційний суд

Березовенко Руслана Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні