Ухвала
від 22.08.2024 по справі 916/4770/23
ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


У Х В А Л А

22 серпня 2024 рокум. ОдесаСправа № 916/4770/23Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Діброви Г.І.

суддів: Принцевської Н.М., Ярош А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН, м. Київ

на рішення Господарського суду Одеської області від 03.05.2024 року, м. Одеса, суддя першої інстанції Сулімовська М.Б.

у справі №916/4770/23

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ,,ДАЙРЕКТ ЛАЙН, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю ,,МН-АВТО, Одеська обл., Овідіопольський р-н, селище міського типу Великодолинське, Промвузол АТП-1562

про стягнення 220 818 грн 43 коп,-

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Південно-західного апеляційного господарського суду перебуває справа №916/3316/23 за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН на рішення Господарського суду Одеської області від 03.05.2024 року.

Ухвалою Південно-західного апеляційного господарського суду від 12.08.2024 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН на рішення Господарського суду Одеської області від 03.05.2024 у справі №916/4770/23 та призначено розгляд на 26.08.2024 року о 12:30 год.

У зв`язку із перебуванням судді-доповідача Принцевської Н.М. у короткотривалій відпустці з 26.08.2024 по 29.08.2024 відповідно до наказу в.о. голови суду від 22.08.2024 №222-в, колегія суддів, вважає за доцільне розгляд справи призначити на 23.09.2024 о 14:00 год.

Крім того, колегія суддів зазначає, що до суду апеляційної інстанції від Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН, 14.08.2024 вх.№3148/24 надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Згідно з частинами першою, другою статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу. При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, у зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших причин не можуть бути присутніми у засіданні суду.

Відповідно до частини третьої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, встановленому Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

В силу частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН від 14.08.2024 вх.№3148/24 подані з дотриманням вимог процесуального закону.

Враховуючи вищевикладене, з огляду на те, що Південно-західний апеляційний господарський суд має технічну можливість провести судове засідання у даній справі в режимі відеоконференції, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН від 14.08.2024 вх.№3148/24 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Додатково суд апеляційної інстанції вважає за можливе запропонувати іншим учасникам справи скористатись своїм правом та надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі або заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

Крім того, на виконання абзацу 3 частини сьомої статті 42 Господарського процесуального кодексу України колегія суддів зазначає про обов`язок учасників справи, що входять до переліку осіб, визначених частиною шостою статті 6 цього Кодексу, зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через вказану систему або її окрему підсистему (модуль).При цьому, зазначені обставини виключають можливість розгляду апеляційної скарги у строки, визначені ч. 2 ст. 273 ГПК України, відповідно до якої апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції розглядається протягом тридцяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

Згідно з приписами ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.

Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.

Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.

При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського суду з прав людини у справах "Савенкова проти України" від 02.05.2013, "Папазова та інші проти України" від 15.03.2012).

Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.

Згідно з ч. 2 ст. 281 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи, клопотання та заяви учасників справи, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення провадження у справі, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом апеляційної інстанції шляхом постановлення ухвал в порядку, визначеному цим Кодексом для постановлення ухвал суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 120, 197, 234, ч. 2 ст. 281 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Розгляд апеляційної скарги призначити на 23.09.2024 о 14:00 год.

2.Засідання відбудеться в приміщенні Південно-західного апеляційного господарського суду за адресою: м. Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в в залі судових засідань №5, третій поверх, м. Одеса, пр-т Шевченка, 29, тел. 301- 435.

3. Повідомити учасників справи, що у разі явки в судове засідання, необхідно надати оригінал та копії документів, що підтверджують повноваження представників.

4. Довести до відома учасників справи, що нез`явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою для розгляду справи по суті.

5.Заява Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН від 14.08.2024 вх.№3148/24 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.

6.Забезпечити участь представнику Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН Мироненко Марині Дмитрівні у судовому засіданні у справі №916/1162/24, призначеному на 23.09.2024 о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

7.Роз`яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН Мироненко Марині Дмитрівні, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний: зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

8.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю ДАЙРЕКТ ЛАЙН, що останнє, як учасник справи, який подав відповідну заяву, несе ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо.

9. Запропонувати учасникам справи надати до Південно-західного апеляційного господарського суду заяви про розгляд справи без їх участі або заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

10.Повідомити учасників справи №916/4770/23, що входять до переліку осіб, визначених частиною шостою статті 6 Господарського процесуального кодексу України, про їх обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, та про можливість ознайомлення з матеріалами справи через вказану систему або її окрему підсистему (модуль).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Г.І Діброва

Судді Н.М. Принцевська

А.І. Ярош

СудПівденно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення22.08.2024
Оприлюднено26.08.2024
Номер документу121155435
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування

Судовий реєстр по справі —916/4770/23

Постанова від 23.09.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 22.08.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 12.08.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 06.06.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Ухвала від 29.05.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Діброва Г.І.

Рішення від 03.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 20.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні