ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції
"28" серпня 2024 р. Cправа № 902/611/22
Господарський суд Вінницької області у складі судді Шамшуріної Марії Вікторівни розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс", 19001, Черкаська область, Черкаський район, місто Канів, вулиця Енергетиків, будинок 271, ідентифікаційний код юридичної особи 44279874
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг", 21022, Вінницька область, місто Вінниця, вулиця Енергетична, будинок 5 ідентифікаційний код юридичної особи 36830374
про стягнення 24 459 659,28 гривень
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/611/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс"до Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" про стягнення 24 459 659,28 гривень.
За наслідком судового засідання 20.08.24, судом постановлено ухвалу про виклик у судове засідання 30.08.2024 року о 10:30 год, що відбудеться у приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, (4-й поверх, зал № 9) у якості свідка - ОСОБА_1 та зобов`язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс" забезпечити явку свідка ОСОБА_1 до суду або його участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
26.08.2024 до суду від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс" надійшло клопотання № б/н від 25.08.2024 (вх. № 01-34/8376/24 від 26.08.2024) про участь свідка ОСОБА_1 у судовому засіданні у справі № 902/611/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Суд, розглянувши вказане клопотання, враховує таке.
За приписами частин 1-3 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем.
Відповідно до пункту 46 Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою www.court.gov.ua та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, наведеним в додатку 1 до цього порядку. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. В заяві учасник справи обов`язково вказує, зокрема, електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі відеоконференцзв`язку.
Відповідно до частини 6 статті 197 ГПК України свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно у приміщенні суду.
У поданому клопотанні № б/н від 25.08.2024 (вх. № 01-34/8376/24 від 26.08.2024) представник позивача клопотав про участь свідка ОСОБА_1 у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів посилаючись на те, що ОСОБА_1 є мобілізованим до Збройних Сил України, на підтвердження чого до вказаного клопотання додано відповідну довідку військової частини.
Частиною першою статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.50 (далі - Конвенція), яка набрала чинності для України з 11.09.97 визначено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку належним і безстороннім судом, встановленим законом.
Право на доступ до суду є одним із аспектів права на суд згідно з пунктом 1 статті 6 Конвенції та повинно бути "практичним та ефективним", а не "теоретичним чи ілюзорним" (рішення ЄСПЛ від 04.12.95 у справі "Беллє проти Франції").
Право на доступ до суду реалізується на підставах і в порядку, встановлених законом.
У статті 6 Конвенції передбачається право кожної людини на те, що розгляд її справи буде відбуватися публічно. Публічний характер розгляду справи спрямований на захист особи від таємного, не підконтрольного суспільству відправлення правосуддя. З іншого боку, публічність є важливим інструментом, який сприяє зміцненню довіри до діяльності судової системи. Вимога публічності поширюється як на процес розгляду справи, так і на проголошення судового рішення.
У пункті 26 рішення ЄСПЛ у справі "Надточій проти України" та пункті 23 рішення ЄСПЛ "Гурепка проти України № 2" наголошено, що принцип рівності сторін - один зі складників ширшої концепції справедливого судового розгляду, за змістом якого кожна сторона повинна мати розумну можливість обстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її у суттєво менш сприятливе становище порівняно з опонентом.
Відповідно до пунктів 2, 4 частини третьої статті 2 ГПК України основними засадами (принципами) господарського судочинства, серед іншого, є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а також змагальність сторін.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини при застосуванні процедурних правил варто уникати як надмірного формалізму, який буде впливати на справедливість процедури, так і зайвої гнучкості, яка призведе до нівелювання процедурних вимог, встановлених законом, та порушення принципу правової визначеності (рішення ЄСПЛ у справах "Волчлі проти Франції", ТОВ "Фріда" проти України").
Конституційне право на участь у судовому розгляді не може бути формальним.
З метою забезпечення своєчасного розгляду справи, враховуючи, що викликаний у судове засідання свідок ОСОБА_1 є мобілізованим до Збройних Сил України, клопотання представника позивача про участь ОСОБА_1 у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів підлягає задоволенню.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
На підставі викладеного, керуючись статями 3, 11, 18, 42, 197, 232, 234, ч.2 ст. 235, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс" про участь свідка ОСОБА_1 у судовому засіданні у справі № 902/611/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
2. Проведення судового засіданння у справі № 902/611/22 здійснити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку ЄСІТС за участю свідка ОСОБА_1 .
3. Попередити свідка ОСОБА_1 , що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Звернути увагу свідка ОСОБА_1 , що у разі неможливості участі у судовому засіданні у справі в режимі відеоконференції свідок зобов`язаний з`явитися до суду за його викликом у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини. Судове засідання у справі відбудеться 30.08.2024 року о 10:30 год, у приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, (4-й поверх, зал № 9).
5. Примірник ухвали надіслати представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс" та ОСОБА_1 .
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до вимог частини 1 статті 255 ГПК України окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 28.08.2024 року.
Суддя Шамшуріна М.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Форест Транс Сервіс" до електронного кабінету у системі ЄСІТС;
3 - ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 .
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121238742 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Шамшуріна М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні