СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/123/22
Провадження № 2/306/9/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 серпня 2024 року м.Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:
головуючого - судді Жиганської Н.М.
за участю секретаря судових засідань Стеблей А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява в залі суду №1 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи без самостійних вимог ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , орган опіки та піклування Полянської сільської ради про виселення.
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Свалявського районного суду Закарпатської області перебуває цивільна справа №306/123/22за позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи без самостійних вимог ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , орган опіки та піклування Полянської сільської ради про виселення.
Відповідно до ухвали Свалявського районного суду Закарпатської області від 12.03.2024 року суд забезпечив проведення судового засідання у цивільній справі № 306/123/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи "EasyCon" з використанням власних технічних засобів - логін у програмі "EasyCon" (за клопотанням позивача ОСОБА_1 ).
Розгляд справи призначено на 13:00 годину 28.08.2024 року.
10.07.2024 року представник відповідача-адвокат Орбан Наталія Леонідівна, яка діє в інтересах ОСОБА_2 подала до суду клопотання (вх.№5301) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програми "EasyCon" з використанням власних технічних засобів.
Суд доходить такого висновку.
Відповідно до ч.1 ст. 212 ЦПК України - учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Статтею 55 Конституції України гарантовано, що права та свободи людини і громадянина захищає суд. 17.03.2020 року Рада суддів України прийняла рішення, яким затвердилаРекомендації щодо встановлення особливого режиму роботи судів України, якими встановила особливий режим роботи судів України, зокрема з роз`ясненням можливості розгляду справ у режимі відеоконференції («електронного правосуддя», що надає учаснику процесу можливість дистанційної участі в судовому засіданні).
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" - учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку, встановленому процесуальним законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення; Закону України № 5041-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції» визначений порядок проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження, що зумовить підвищення оперативності судового розгляду справ, яка може бути досягнута шляхом технічної модернізації судового процесу, дозволить уникнути затягування судового розгляду справи через те, що той чи інший учасник процесу не може з`явитися на судове засідання. Також проведеннязасідань врежимі відеоконференціїпозитивно впливаєна строкисудового розглядусправ,дотримання "розумнихстроків"судового розглядута забезпечуєможливість повнофункціональноїреалізації особою,яка немає змогиприбути правабрати участьв судовомузасіданні безпосередньоабо викластисвою позиціюшляхом використаннясистеми відеоконференцзв`язку; Наказу Державної судової адміністрації № 169 від 08.04.2020 року затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст.212 ЦПК України - учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості та з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Запроваджене ЦПК України використання норм цивільного процесуального законодавства в частині проведення судових засідань в режимі відеоконференції (дистанційне судове провадження) - забезпечує право особи на участь в судовому засіданні і право на справедливий суд загалом, має на меті захистити учасників судового розгляду від надмірного затягування розгляду справи та є ефективним засобом реалізації процесуальних прав учасників цивільного провадження. Здійснення дистанційного судового провадження має винятковий характер, зумовлений обґрунтованими причинами, які ускладнюють або роблять неможливим особисту участь сторони в судовому засіданні.
З огляду на вищенаведене, враховуючи, що рішення про здійснення дистанційного судового провадження ухвалює суд, з метою забезпечення оперативності судового провадження та участі адвоката Орбан Н.Л. при проведенні судового засідання, приймаючи до уваги обставини, які перешкоджають адвокату Орбан Н.Л. прибути у судове засідання для участі у розгляді справи, суд вважає за можливе провести судове засідання у справі №306/123/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програми "EasyCon".
Керуючись ст. 197, 200, 211, 259 - 261, 353-354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника-адвоката Орбан Н.Л., яка діє в інтересах ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програми "EasyCon" з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Здійснювати проведеннясудового засідання 28серпня 2024 рокуо 13 годині 15 хв. у цивільній справі № 306/123/22 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи "EasyCon" з використанням власних технічних засобів - логін у програмі "EasyCon": (orban.nata#gmail.com- адвоката Орбан Наталії Леонідвни).
Роз`яснити представнику-адвокату Орбан Н.Л., що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції вона зобов`язана зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання, активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку, очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити адвоката Орбан Н.Л., що відповідно до ч.5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Відеоконференція будепроведена задопомогою додатку"EasyCon",який можебути встановленийза веб-посиланням vk2.court.gov.ua
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - e-mail inbox@sv.zk.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в порядку апеляційного оскарження не підлягає.
ГОЛОВУЮЧИЙ-СУДДЯ Н.М. Жиганська
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121242549 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення) |
Цивільне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Жиганська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні