номер провадження справи 17/111/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.08.2024 Справа № 908/1910/24
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Корсуна В.Л., при секретарі судового засідання Станіщуку Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 908/1910/24 та усні клопотання представників сторін про поновлення пропущеного процесуального строку для долучення до матеріалів справи доказів, викладених в додаткових поясненнях відповідача (сформованих в системі «Електронний суд» 12.08.24)
за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю СП ТАТА ГРУП, 49000, м. Дніпро, вул. Караваєва, буд. 39
про стягнення 2 292 814,25 грн
В судовому засіданні приймали участь:
від позивача: Омелян О.О., ордер серія АЕ № 1300183 від 01.07.24
від відповідача: Димова О.І., витяг з ЄДР від 16.01.24
СУТЬ СПОРУ:
В провадженні Господарського суду Запорізької області знаходиться справа № 908/1910/24 з вимогами товариства з обмеженою відповідальністю СП ТАТА ГРУП (далі ТОВ СП ТАТА ГРУП) до акціонерного товариства Національна атомна енергогенеруюча компанія Енергоатом в особі філії Відокремлений підрозділ Запорізька АЕС (надалі АТ НАЕК Енергоатом в особі філії ВП ЗАЕС) про стягнення заборгованості згідно договору поставки товару від 11.02.22 № 53-121-01-22-11120 у розмірі 2 292 814,25 грн, а саме: 1 777 990,32 сума основного боргу, 116 616,68 грн 3 % річних та 398 207,25 грн інфляційних втрат.
12.08.24 до суду в системі «Електронний суд» від представника АТ НАЕК Енергоатом в особі філії ВП ЗАЕС надійшли додаткові пояснення, в яких останній просить суд прийняти надані додаткові пояснення та відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В судовому засіданні 27.08.24 представники позивача та відповідача заявили усні клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку для долучення до матеріалів справи доказів, викладених в додаткових поясненнях відповідача (сформованих в системі «Електронний суд» 12.08.24), а саме: додаткова угода № 1 від 22.04.22 та додаткова угода № 2 від 31.05.22.
Розглянувши усні клопотання представників сторін про поновлення пропущеного процесуального строку для долучення до матеріалів справи доказів, судом враховано наступне.
Згідно з вимогами ст. 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень крім випадків, встановлених законом (ч. 3). Кожна сторона несе ризики настання наслідків пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням процесуальних дій (ч. 4).
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України, учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Частиною 1 ст. 73 ГПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно із ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1). Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2).
Статтею 77 ГПК України унормовано, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються.
Згідно із ст. 80 ГПК України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1). Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви (ч. 2). Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи (ч. 3). Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 4). У випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів (ч. 5). У випадку прийняття судом відмови сторони від визнання обставин суд може встановити строк для подання доказів щодо таких обставин (ч. 6). Якщо зі зміною предмета або підстав позову або поданням зустрічного позову змінилися обставини, що підлягають доказуванню, суд залежно від таких обставин встановлює строк подання додаткових доказів (ч. 7). Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї (ч. 8). Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними (ч. 9). Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи (ч. 10). У разі подання заяви про те, що доданий до справи або поданий до суду учасником справи для ознайомлення документ викликає сумнів з приводу його достовірності або є підробленим, особа, яка подала цей документ, може просити суд до закінчення підготовчого засідання виключити його з числа доказів і розглядати справу на підставі інших доказів (ч. 11).
Статтею 113 ГПК України передбачено, що строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до ст. 118 ГПК України, право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку (ч. 1). Заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 2).
Згідно із ст. 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (ч. 1). Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду (ч. 2). Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи (ч. 3). Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подані заява, скарга, документи тощо), стосовно якої пропущено строк (ч. 4). Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов`язку вчинити відповідну процесуальну дію (ч. 5). Про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу (ч. 6). Про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою (ч. 7). Ухвалу про відмову у поновленні або продовженні процесуального строку може бути оскаржено у порядку, встановленому цим Кодексом (ч. 8).
З огляду на викладене, а також враховуючи, що вказані докази є суттєвими для врахування при прийнятті процесуального рішення у цій справі по суті спору судом:
- задоволено усні клопотання представників сторін про поновлення пропущеного процесуального строку для долучення до матеріалів справи доказів доданих до додаткових пояснень відповідача (сформованих в системі «Електронний суд» 12.08.24);
- поновлено строк та
- долучено до матеріалів справи докази, а саме: додаткові угоди № 1 від 22.04.22 та № 2 від 31.05.22.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 11, 20, 24, 42, 73, 76, 77, 80, 119, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Усні клопотання представників сторін про поновлення пропущеного процесуального строку для долучення до матеріалів справи доказів, викладених в додаткових поясненнях відповідача (сформованих в системі «Електронний суд» 12.08.24) задовольнити.
Поновити відповідачу процесуальний строк для долучення до матеріалів справи доказів, викладених в додаткових поясненнях.
Долучити до матеріалів цієї справи докази, а саме: додаткові угоди № 1 від 22.04.22 та № 2 від 31.05.22.
Екземпляр даної ухвали надіслати учасникам справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення суддею 27.08.24 та відповідно до ст. 255 ГПК України не підлягає оскарженню.
Суддя В.Л. Корсун
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 02.09.2024 |
Номер документу | 121272402 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Корсун В.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні