Ухвала
від 30.08.2024 по справі 146/1284/24
ТОМАШПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 146/1284/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" серпня 2024 р. с-ще Томашпіль

Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Мороз І.С., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ФГ «Агат Поділля» про розірвання договору оренди земельної ділянки

ВСТАНОВИВ:

13 серпня 2024 року до суду з цією позовною заявою, посилаючись на ст. 611, 612, 629 ЦК України, звернувся ОСОБА_1 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 до ФГ «Агат Поділля», яке розташоване за адресою с. Рожнятівка вул. Миру, буд. 5 Тульчинський район Вінницька область про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Відповідно до протоколу автоматичного розподілу справ між суддями від 13 серпня 2024 року, головуючим суддею визначено Мороза І.С.

Відповідно до п. 2.4.1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішеннями Ради суддів від 26 листопада 2010 року № 30, після автоматизованого розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді (судді-доповідачу).

На виконання наведених положень, зазначена справа передана головуючому судді 13 серпня 2024 року.

Після надходження матеріалів позову судді, останній перевірив позов на відповідність вимогам статей 175-177 ЦПК України.

Ухвалою Томашпільського районного суду від 15 серпня 2024 року позовну заяву ОСОБА_1 було залишено без руху, наданий строк для усунення недоліків.

На ухвалу суду від 15 серпня 2024 року, позивачем 23 серпня 2024 року усунено недоліки.

Позовна заява подана з додержанням вимогстатей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

При вирішенні питання про можливість відкриття провадження по справі суд керується положеннямиЦивільного процесуального кодексу України.

За положеннями ч. 1ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно дост.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:

1)наказного провадження;

2)позовного провадження /загального або спрощеного/;

3)окремого провадження.

При вирішенніпитання пророзгляд справив порядкуспрощеного абозагального позовногопровадження судвраховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг тахарактер доказіву справі,в томучислі чипотрібно усправі призначитиекспертизу,викликати свідківтощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

З метою остаточного визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставинсправи,які підлягаютьвстановленню,та зібраннявідповідних доказів; вирішеннявідводів; визначенняпорядку розглядусправи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд приходить до висновку, що ця справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження, тому подальший розгляд справи має здійснюватися за правилами, передбаченими ЦПК України в новій редакції в частині, у якій вони не встановлюють нових обов`язків, скасовують чи звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи обмежують їх використання у порядку загального позовного провадження.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 189 ЦПК України завданням підготовчого провадження є, зокрема, зібрання відповідних доказів.

Згідно ст. 84 ч.6 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

У даній справі буде проводитися підготовче засідання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 187, 196, 260 ЦПК України

ПОСТАНОВИВ :

Відкрити загальне позовне провадження у справі № 146/1284/24 за позовною заявою ОСОБА_1 до ФГ «Агат Поділля» про розірвання договору оренди земельної ділянки.

Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.

Підготовче засідання призначити на 11.00 годину 23.09.2024 року в приміщенні Томашпільського районного суду Вінницької області за адресою: с-ще Томашпіль, вул. І.Гаврилюка, 57 Тульчинського району Вінницької області.

Повідомити учасників справи про підготовче засідання.

Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5ст. 272 ЦПК України.

Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.

Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всіх доказів, які можливо доставити до суду, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.

Позивач має право подати відповідь на відзив із викладенням пояснень і аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотивів їх визнання або відхилення в строк п`яти днів з дня отримання відзиву.

Відповідач має право подати заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, аргументів і мотивів в строк п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

Роз`яснити відповідачу, що у випадку ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд згідно вимог ч.8 ст.178 та ч.2 ст.191ЦПК України розгляне справу за наявними матеріалами.

Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третім особам.

До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

За клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження суд може залучити до участі у справі співвідповідача.

За клопотанням позивача до початку першого судового засідання суд може замінити первісного відповідача належним відповідачем.

Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.

Роз`яснити учасникам справи, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд.

Роз`яснити учасникам справи, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Томашпільського районного суду Вінницької області (в суді наявна технічна можливість).

Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://tm.vn.court.gov.ua/sud0224/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.

Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя:І. С. Мороз

СудТомашпільський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення30.08.2024
Оприлюднено03.09.2024
Номер документу121312004
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди

Судовий реєстр по справі —146/1284/24

Рішення від 10.12.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Рішення від 10.12.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 30.08.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Томашпільський районний суд Вінницької області

Мороз І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні