ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"02" вересня 2024 р. Справа № 911/2109/24
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета РС Бородянка", 07801, Київська область, селище міського типу Бородянка, вулиця Центральна, будинок 224/16
до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Строй-Буд", 08205, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Попова Дем`яна, будинок 26-А, приміщення 149
про стягнення 1 116 150, 08 грн за договором поставки № 20 від 23.07.2021
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Планета РС Бородянка" звернулося до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Строй-БУД" про стягнення заборгованості за договором поставки від 23.07.2021 № 20 у загальному розмірі 1 654 837, 23 грн, з яких: 691 599, 58 грн основного боргу, 274 526, 85 грн інфляційних втрат та 688 710, 80 грн штрафних санкцій.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що стягувана сума утворилася внаслідок неналежного виконання відповідачем зобов`язань з оплати отриманого товару за договором поставки, що стало підставою для додаткового нарахування та вимог про стягнення інфляційних втрат та штрафних санкцій.
Господарський суд Київської області ухвалою від 12.08.2024 позовну заяву залишив без руху та встановив позивачу строк для усунення виявлених недоліків 10 днів з дня вручення такої ухвали.
27 серпня 2024 року до канцелярії суду від позивача засобами поштового зв`язку надійшов супровідний лист від 21.08.2024 (до поштового відділення здано 22.08.2024 згідно наліпки штрихкоду Укрпошти), до якого долучено уточнену позовну заяву з додатками до неї, а також докази направлення такої заяви відповідачу.
Дослідивши матеріали заяви про усунення недоліків в сукупності із позовною заявою, суд встановив, що після усунення недоліків та виконаних позивачем розрахунків змінилася ціна позову. Так відповідно до прохальної частини позовної заяви в редакції доданої до супровідного листа, позивач просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Строй-Буд" 1 116 150, 08 грн (сума зменшилася):
691 599, 58 грн основна заборгованість,
61 827, 11 грн штрафна санкція (подвійна облікова ставка НБУ),
61 017, 47 грн 3 % річних,
301 705, 92 грн інфляційні втрати.
Суд зазначає, що згідно із пунктом 1 частини першої статті 163 Господарського процесуального кодексу України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці (пункт 3 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи те, що провадження у справі ще не відкрито, а також те, що у відповідності до зазначених вище норм законодавства ціну позову вказує позивач, суд зазначає, що у цьому разі має місце нова ціна позову 1 116 150, 08 грн, виходячи з якої й вирішуватиметься спір.
Також судом досліджено, що інші недоліки позовної заяви за переліком ухвали суду від 12.08.2024 позивачем усунуто.
Відповідно до приписів статей 174, 176 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження заяви про усунення недоліків, в порядку, встановленому статтями 174, 176 цього Кодексу.
З огляду на викладене, враховуючи, що недоліки позовної заяви усунуті, суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Планета РС Бородянка" з вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Строй-Буд" про стягнення заборгованості та відкриття провадження у справі.
Відповідно до статей 12, 177, 181 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Проаналізувавши матеріали позовної заяви, врахувавши ціну позову, категорію і складність справи, суд дійшов висновку, що ця справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням її до розгляду у підготовчому засіданні.
Керуючись статтями 6, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/2109/24.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 03.10.2024 о 15:00.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою:
місто Київ, вулиця Симона Петлюри, будинок 16/108.
4. Повідомити учасників справи в порядку частини другої статті 120 Господарського процесуального кодексу України про судове засідання. Явка представників сторін у судове засідання не є обов`язковою.
5. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідачі мають подати до суду відзиви, які повинні відповідати вимогам статті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копії відзивів та доданих до них документів відповідачі мають надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзивів до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивами на позов.
Роз`яснити відповідачам, що відповідно до частин дев`ятої та десятої статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Суд має право вирішити справу за наявними матеріалами також у разі, якщо відзив подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його і не навела поважних причин невиконання такого обов`язку.
Запропонувати відповідачу надати суду:
докази сплати боргу;
контрозрахунок сум, що підлягають до стягнення за позовними вимогами.
6. Запропонувати позивачу у строк до десяти днів з дня отримання відзиву подати до суду відповідь на відзив, а відповідачу заперечення у порядку, передбаченому статтями 166, 167 Господарського процесуального кодексу України.
7. Зобов`язати учасників справи всі заяви, пояснення, клопотання, заперечення у справі викладати виключно в письмовій формі (частина друга статті 169 Господарського процесуального кодексу України).
8. Сторонам подання доказів по справі здійснювати відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
9. На виконання вимог частини сьомої статті 42 Господарського процесуального кодексу України, суд повідомляє Товариство з обмеженою відповідальністю Будівельна компанія "Строй-Буд" про обов`язок, встановлений частиною шостою статті 6 Господарського процесуального кодексу України, зареєструвати свій електронний кабінет через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему, що забезпечує обмін документами та можливість ознайомлення з матеріалами справи.
10. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі (дату, час та місце призначеного підготовчого/судового засідання) зі сторінки на офіційному вебпорталі Господарського суду Київської області за вебадресою: ko.arbitr.gov.ua та на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою https://court.gov.ua/assignments/.
11. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитися з текстами всіх судових рішень по справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень за вебадресою https://reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 02.09.2024
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121316531 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні