Ухвала
02 вересня 2024 року
м. Київ
справа № 296/976/22
провадження № 61-10254ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Шиповича В. В., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Житомирського апеляційного суду від 11 червня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ліцею № 22 м. Житомира імені ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування наказу про відсторонення від роботи, поновлення на роботі та стягнення заробітку,
ВСТАНОВИВ:
12 липня 2024 року засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 подала касаційну скаргу на постанову Житомирського апеляційного суду від 11 червня 2024 року (повний текст складено 13 червня 2024 року) у цивільній справі № 296/976/22.
Ухвалою Верховного Суду від 26 липня 2024 року касаційну скаргу залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків шляхом надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1 984,80 грн або документів, які підтверджують звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору відповідно до закону.
15 серпня 2024 року ОСОБА_1 поштою подала клопотання про звільнення від сплати судового збору через скрутне матеріальне становище, посилаючись на те, що із вересня 2022 року є безробітною, перебуває на обліку в Центрі зайнятості, доходу не має, державних допомог та пільг не отримує. На підтвердження наведених обставин, заявницею надано довідку форми ОК-7 із Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
З цих же підстав суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати (частина друга статті 8 Закону України «Про судовий збір»).
Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо зобов`язання забезпечити ефективне право доступу до суду не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах. Особливо це стосується процедури касаційного провадження.
Довідка Пенсійного фонду України (форми ОК-7), надана заявницею сама по собі не підтверджує наявність обставин передбачених статтею 8 Закону України «Про судовий збір» оскільки не містить відомостей про розмір річного доходу
ОСОБА_1 за попередній (2023) рік.
Для встановлення розміру доходів ОСОБА_1 за попередній календарний рік необхідно надати суду відомості (довідку) із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми нарахованих та/або отриманих доходів за 2023 рік, яку можливо отримати зокрема безкоштовно онлайн на сайті: https://cabinet.tax.gov.ua/login чи https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-dohodi
За змістом частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений з ініціативи суду.
Суд вважає за необхідне продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги.
Недоліки касаційної скарги мають бути усунені шляхом надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 1 984,80 грн, а у випадку, якщо вказаний розмір судового збору перевищує 5% доходу ОСОБА_1 за 2023 рік (згідно довідки про доходи із Державного реєстру фізичних осіб - платників податків), вона не позбавлена можливості сплатити судовий збір в сумі, яка не перевищує 5% її доходу за 2023 рік та одночасно заявити клопотання про відстрочення (розстрочення) тієї частини судового збору, яка перевищує 5% відповідного доходу.
Розмір доходу ОСОБА_1 за 2023 рік має бути визначено без вирахування будь-яких податків та зборів.
Питання про відкриття касаційного провадження або про відмову у відкритті касаційного провадження буде вирішено колегією суддів після оформлення касаційної скарги відповідно до вимог статті 392 ЦПК України.
Керуючись статтею 8 Закону України «Про судовий збір», статтями 127, 393 ЦПК України
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Продовжити ОСОБА_1 до 20 вересня 2024 року строк для усунення недоліків касаційної скарги.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали, касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В. В. Шипович
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121320855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні