УХВАЛА
02 вересня 2024 року
м. Київ
справа № 385/1184/23
провадження № 61-8719ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Осіяна О. М., розглянувши питання про виправлення описки в ухвалі суду у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності в порядку спадкування за законом, за касаційною скаргою представника ОСОБА_4 - адвоката Гончарука Олексія Олексійовича на рішення Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 30 січня 2024 року та постанову Кропивницького апеляційного суду від 09 травня 2024 року,
ВСТАНОВИВ:
У червні 2024 року представник ОСОБА_4 - адвокат Гончарук О. О. подав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 30 січня 2024 року та постанову Кропивницького апеляційного суду від 09 травня 2024 року у справі № 385/1184/23.
Ухвалою Верховного Суду від 27 червня 2024 року касаційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Гайворонського районного суду Кіровоградської області від 30 січня 2024 року та постанову Кропивницького апеляційного суду
від 09 травня 2024 року залишено без руху.
При виготовленні проєкту ухвали Верховного Суду про залишення касаційної скарги ОСОБА_4 без руху по тексту ухвали було помилково зазначено найменування суду апеляційної інстанції «Гайворонський апеляційний суд» замість правильного «Кропивницький апеляційний суд».
Згідно з приписами статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
За змістом цієї статті у суду є можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (постанові або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала (частина друга статті 269 ЦПК України).
З огляду на викладене, вказана вище описка в ухвалі Верховного Суду
від 27 червня 2024 року підлягає виправленню.
Керуючись статтями 269 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Виправити описку, допущену в ухвалі Верховного Суду від 27 червня 2024 року, а саме замість помилково зазначеного найменування апеляційного суду «Гайворонський апеляційний суд» зазначити правильно «Кропивницький апеляційний суд».
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: О. М. Осіян
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 03.09.2024 |
Номер документу | 121320968 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Осіян Олексій Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні