ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДУ Х В А Л А
04 вересня 2024 р.Справа №160/14765/24
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Лозицька І.О., розглянувши клопотання представника позивача про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в адміністративній справі за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулося Публічне акціонерне товариство «Дніпровський металургійний комбінат» з позовом до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків, в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення ф. «Р» №214/32-00-07-05-19 від 20.03.2024 та податкове повідомленнярішення ф. «ПС» №215/32-00-07-05-19 від 20.03.2024, направлені Східним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків
Ухвалою суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
03.09.2024 року до Дніпропетровського окружного административного суду через "Електронний суд" надійшло від представника позивача клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, в обгрунтування якого зазначено, що з 24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 на всій території України введено воєнний стан. Неможливість прибуття у судове засідання представника ПАТ «ДМК» адвоката Красницької-Келембет А.С. обумовлена також тим, що 1) ПАТ «ДМК» з 31.05.2019 року перебуває в процедурі банкрутства, з 26.01.2022 року визнано банкрутом у справі № 904/2104/19 та відносно позивача наразі проводиться ліквідаційна процедура.; 2) в рамках процедури банкрутства на аукціоні з метою задоволення вимог кредиторів було продано всі виробничі потужності підприємства, з 03.08.2021 року припинено виробничу діяльність позивача, з 26.01.2022 припинено будь-яку господарську діяльність, проводяться виключно заходи, необхідні для завершення ліквідаційної процедури. Інформація про проведення Аукціону з продажу частини майна ПАТ "ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМБІНАТ" (ідентифікаційний код 05393043), як єдиного майнового комплексу, в межах справи про банкрутство №904/2104/19, Господарський суд Дніпропетровської області, ЛОТ №11-ЄМК (05393043) є оприлюдненою та загальнодоступною на офіційному інформаційному ресурсі прозоро за посиланням https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2021-07-05-000050-3/ За даним посиланням розміщені акти про придбання майна на аукціоні, що підтверджують передачу переможцю аукціону майна у складі проданого ЄМК боржника. У зв`язку із ліквідацією підприємства позивачабанкрута в 2021-2022 році проведено звільнення всіх найманих працівників, на поточну дату штатні працівники на підприємстві відсутні. Тому єдиною особою, що має доступ до документації ПАТ «ДМК», в тому числі до первинної документації, архіву судових спорів та може повно, об`єктивно та обґрунтовано підготувати пояснення, процесуальні документи та забезпечити належну участь та судовий захист є ліквідатор позивача. З метою належного судового захисту Сокол О.Ю. уповноважив Красницьку-Келембет А.С., як представника на підставі довіреності представляти інтереси ПАТ «ДМК». Однак, адвокат Красницька-Келембет А.С., зазначає, що перебуває поза межами Дніпропетровської області, а саме, в Полтавській області, (що підтверджується відкритою інформацією з реєстру адвокатів https://erau.unba.org.ua/profile/51999) та з врахуванням фінансового стану ПАТ «ДМК», а також військового стану не має можливості з`явитись особисто в судове засідання.
Суд, розглянувши означене клопотання та проаналізувавши норми КАС України, а також обставини справи, дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини 1 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.
Пунктом 3 частини 3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Згідно частини 1 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно частини 3 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Пунктом 2 Розділу 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020 року передбачено, що учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 5 Розділу 1 Порядку ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно пункту 2 Розділу 2 Порядку система відеоконференцзв`язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua - Easycon), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
З огляду на вищевикладене та з урахуванням наявності технічної можливості для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, введення воєнного стану на території України, а також дотримання представником позивача вимог частини 2 статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України та з метою всестороннього, повного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за доцільне задовольнити заяву представника позивача про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференцїї поза межами приміщення суду.
Керуючись статтями 2, 9, 44, 177, 195,241, 248,256 Кодексу адміністративного судочинства України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача про участь у всіх судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду в адміністративній справі за позовною заявою Публічного акціонерного товариства «Дніпровський металургійний комбінат» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення задовольнити.
Допустити участь представника позивача Красницьку-Келембет Алісу Сергіївну у всіх судових засіданнях у справі №160/14765/24, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів системи відеоконферензв`язку EASYCON, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України №196 від 23.04.2020 року.
Роз`яснити представнику позивача Красницькій-Келембет Алісі Сергіївні, що для участі в усіх судових засіданнях в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвалинадіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України, та оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Лозицька
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121383959 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Лозицька Ірина Олександрівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Лозицька Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні