У Х В А Л А
Справа №377/587/24
Провадження №2/377/349/24
03 вересня 2024 року Славутицькийміський судКиївської областіу складіголовуючого суддіМалишенко Т.О.,розглянувши упорядку спрощеногопозовного провадженнябез викликусторін у письмовомупровадженні клопотання ОСОБА_1 , за позовом ОСОБА_2 до Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» третя особа Первинна Профспілкова організація Чорнобильської АЕС - про стягнення заробітної плати,
У С Т А Н О В И Л А:
До Славутицького міського суду Київської області через 29.07.2024 року через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява, у якій позивач посилаючись на ст.232 КЗпП України, ст. 4 ЦПК України, просить:
- зобов`язати відповідача перерахувати тавиплатити заробітнуплату ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в періодз лютого2022року полипень 2024року включно, яка йому належить за фактично відпрацьований час при залученні до виконання робіт в період простою з врахуванням вимог Галузевої угоди між Державним агентством України з управління зоною відчуження та Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України за 2021-2023 рік з урахуванням індексації;
- збов`язати відповідача перерахувати тавиплатити заробітнуплату зачас перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у простої в період лютого 2022 року по липень 2024 року включно, з врахуванням вимог Галузевої угоди між Державним агентством України з управління зоною відчуження та Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості України за 2021- 2023 рік з урахуванням індексації;
- зобов`язати відповідача нарахувати тавиплатити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 допомогу на оздоровлення за період 2023-2024 рік з урахуванням індексації.
02.08.2024року ухвалою Славутицького міського міського суду відкритого провадження у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
16.08.2024 року ОСОБА_1 , у відповіді на відзив ДСП «Чорнобильська АЕС» заявив клопотання про проведення розгляду справи за участю сторін та справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
Розглянувши клопотання, суд прийшов до висновку про необхідність відмови в його задоволенні з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 277 ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У відповідності до вимог ст. ст.274-277ЦПК Україниу порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: зокрема - малозначні справи; - що виникають з трудових відносин. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При цьому, згідно ч. ч. 3, 4 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
- ціну позову;
- значення справи для сторін;
- обраний позивачем спосіб захисту;
- категорію та складність справи;
- обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
- кількість сторін та інших учасників справи; - чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
- думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:
- що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплата додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки(пені) за прострочення оплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя;
- щодо спадкування; - щодо приватизації державного житлового фонду;
- щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування відповідно до глави 12 цього розділу;
- в яких ціна позову перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- інші вимоги, обєднані з вимогами у спорах, вказаних у пунктах 1-5 цієї частини.
Суд відмовляє у розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження або постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, якщо після прийняття судом до розгляду заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову відповідна справа не може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.
Суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній. Таке клопотання має стосуватися розгляду в порядку спрощеного позовного провадження всієї справи і не може стосуватися лише певної частини позовних вимог, інакше суд не приймає його до розгляду, про що зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі. Питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другоюстатті 274 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
- задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження;
- або відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Згідно ч. ч. 1, 2, 4, 6 ст.19ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: - наказного провадження; - позовного провадження (загального або спрощеного); - окремого провадження.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: - справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи, що провадження у справі відкрито і розгляд справи вирішено проводити у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, оскільки відповідає умовам, визначених у п.4 ч.6 ст.19, ч.1 ст.274 ЦПК України, за правилами спрощеного позовного провадження, як малозначна справа, а такрж враховуючі складність справи з урахуванням конкретних обставин справи, те що сторони, в тому числі і сам позивач по справі надали письмові пояснення і документи клопотання про виклик свідків до суду у сторін відсутні, відповідачі ДСП «ЧАЕС» у відзиві на позов повідомили суд, що якщо буде призначено по справі судове засідання то вони мають намір викликати свідків. Позивач ОСОБА_1 , у відповіді на відзив зазначив що він проти виклику свідків. Тобто в даному випадку усі наявні у сторін докази безперешкодно можуть бути надані ними суду в межах розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (письмовому провадженні). Отже,суд вважає,що доводи позивача ОСОБА_1 ,не можутьбути підставоюдля переходузі спрощеногопозовного провадженнябез викликусторін доспрощеного позовногопровадження звикликом сторін, атим паче переходити до розгляду справи в порядку загального позовного провадження, підстав які б перешкоджали розгляду цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін і обумовили б необхідність переходу до спрощеного позовного провадження з викликом сторін немає.
Тому суд вважає за недоцільне проводити розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з викликом сторін а також переходити до розгляду справи в порядку загального позовного провадження. Приймаючи до уваги предмет, підстави та характер спірних правовідносин, склад учасників справи, суд не вбачає обґрунтованих підстав для розгляду справи в судовому засіданні за викликом сторін і для переходу в порядку загального провадження та приходить до висновку про залишення клопотання без задоволення.
Керуючись ст. ст. 19, 274, 277, 258-261, суд,-
У Х В А Л И Л А :
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 проведення розглядусправи заучастю сторінта розгляду справив порядкузагального позовногопровадження - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 03.09.2024 року.
Суддя Т. О. Малишенко
Суд | Славутицький міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2024 |
Оприлюднено | 06.09.2024 |
Номер документу | 121392163 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Славутицький міський суд Київської області
Малишенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні