Ухвала
від 06.09.2024 по справі 473/77/22
ВОЗНЕСЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 473/77/22

УХВАЛА

іменем України

"06" вересня 2024 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючої судді Лузан Л.В., за участю секретаря судових засідань Гоженко В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Вознесенську Миколаївської області скаргу ОСОБА_1 на дії державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів,

ВСТАНОВИВ

в серпні2024року ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою, поданою в його інтересах адвокатом Вуїв Оксаною Вікторівною, на дії державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), в якій вказував, що рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 20 січня 2022 року з нього на користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/6 частини його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та до його повноліття.

Виконавчий лист, виданий на підставі вищевказаного рішення суду, перебуває на виконанні у Першому відділі ДВС у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

З часу відкриття виконавчого провадження, заявник постійно сплачував аліменти на утримання дитини, проте згодом дізнався, що має заборгованість зі сплати аліментів. Вказана заборгованість виникла через те, що державний виконавець не направив постанову про звернення стягнення на заробітну плату заявника за місцем проходження ним служби, а також не повідомив останнього про те, що він сплачував аліменти в недостатньому розмірі.

В подальшому після направлення вищевказаної постанови за місцем проходження служби заявника, отримання інформації щодо розміру грошового утримання, державний виконавець здійснив перерахунок розміру заборгованості за аліментами. Станом на 18 липня 2024 року визначено, що розмір заборгованості за аліментами становить 95745,32 грн. Проте, заявник з вказаним розрахунком не погодився в частині визначення необхідної до сплати суми аліментів за липень 2023 року, оскільки державним виконавцем було здійснено нарахування аліментів з урахуванням виплаченої заявнику грошової допомоги для оздоровлення в сумі 36890,80 грн. Разом з тим, утримання аліментів не здійснюється з грошової допомоги на оздоровлення. В зв`язку з чим, ОСОБА_1 просив визнати частково неправомірним розрахунок заборгованості за аліментами в частині включення в липні 2023 року грошової допомоги на оздоровлення в сумі 36980,80 грн в розмір доходу заявника, з якого здійснюється відрахування аліментів, а також зобов`язати державного виконавця здійснити відповідний перерахунок.

Крім того, заявник ОСОБА_1 просив поновити строк на звернення з даною скаргою до суду, оскільки він проходить службу в ЗСУ, тому ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, розрахунком заборгованості за аліментами, отримання правової допомоги є ускладненим через обмеження в пересуванні та спілкуванні, в тому числі засобами телефонного чи електронного зв`язку.

Представниця заявника адвокат Вуїв О.В. у судове засідання не з`явилася, надала заяву про проведення судового засідання за її відсутності, скаргу ОСОБА_1 підтримала.

Державний виконавець Першого відділу ДВС у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Барбунова Т.Л. у судове засідання не з`явилася, про причини неявки суду не повідомила.

Представник заінтересованої особи ОСОБА_2 адвокат Могила С.М. у судове засідання не з`явився, проте, згідно наданих письмових пояснень, у задоволенні скарги ОСОБА_1 просив відмовити з огляду на її необґрунтованість (розрахунок заборгованості за аліментами здійснено державним виконавцем відповідно до ст.73 Закону України «Про виконавче провадження»). Крім того вказував на те, що заявник пропустив строк на звернення з даною скаргою до суду без поважних причини (заява про поновлення строку містить лише загальні доводи, з яких неможливо встановити коли заявнику стало відомо про обставини, наведені в скарзі). Крім того, з матеріалів справи вбачається, що заявник отримував правову допомогу (надавалася адвокатом Вуїв О.В.) в тому числі, станом на 15 травня 2024 року, коли остання звернулася до суду з позовом в інтересах заявника до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.

Зокрема суд встановив, що рішенням Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 20 січня 2022 року з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/6 частини його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та до його повноліття.

Виконавчий лист, виданий на підставі вищевказаного рішення суду, перебуває на виконанні у Першому відділі ДВС у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (виконавче провадження № 69067018).

26 квітня 2024 року старший державний виконавець Першого відділу ДВС у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Барбунова Т.Л. винесла постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника (уточнююча).

Згідно розрахунку заборгованості, заявник станом на 18 липня 2024 року має заборгованість зі сплати аліментів у межах вказаного виконавчого провадження в розмірі 95745,32 грн.

Аналізуючи доводи скарги, суд виходить з наступного.

1)В частині заяви про поновлення строку на подачу скарги:

Згідност. 447 ЦПК Українисторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.

Скаргу може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом (ст. 449 ЦПК України).

Матеріали справи, зокрема долучені до справи копії матеріалів виконавчого провадження № 6906718 не містять доказів ознайомлення заявника, його представниці адвоката Вуїв О.В. з розрахунком заборгованості за аліментами від 18 липня 2024 року, а тому є підстави для поновлення заявнику строку для подання скарги.

2)В частині вимог скарги:

Згідно ч. 1, п. 1. ч. 2ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження»виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4, 6, 8, 13ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження»порядок стягнення аліментів визначається законом.

Виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

Визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.

Відповідно до п.п. 2, 4 розділу XVI «Інструкції з примусового виконання рішень», затвердженоїнаказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року №512/5виконавець протягом десяти днів з дня відкриття виконавчого провадження здійснює заходи для отримання інформації про доходи боржника та виносить постанову про звернення стягнення на доходи боржника, оформлену відповідно до пункту 3 розділу Х цієї Інструкції.

Стягнення аліментів здійснюється відповідно до вимог статті 70 Закону та пунктів 3-10 розділу Х цієї Інструкції.

Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості зі сплати аліментів щомісяця (додаток 15) та у випадках, передбачених частиною четвертою статті 71 Закону, повідомляти про розрахунок заборгованості стягувача і боржника.

Розрахунок заборгованості обчислюється в автоматизованій системі виконавчого провадження на підставі відомостей, отриманих із: звіту про здійснені відрахування та виплати; квитанцій (або їх копій) про перерахування аліментів, наданих стягувачем чи боржником; заяв та (або) розписок стягувача; інформації про середню заробітну плату працівника для цієї місцевості; інших документів, що відображають отримання боржником доходу або сплату ним аліментів.

Механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України, деяким іншим особам визначається відповідно доПорядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затв. наказом МО України від 07 червня 2018 року № 260 (далі Порядок № 260).

Відповідно до п.2 Розділу Порядку № 260 грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов`язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов`язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту); допомоги.

Так, щомісячні основні та додаткові види виплачуються в поточному місяці за минулий. Одноразові додаткові види в місяці видання наказу про виплату або в наступному після місяця, в якому наказом оголошено про виплату (з урахуванням вимогБюджетного кодексу України).

Згідно абз.16 п.2 розділу I Порядку № 260 (із змінами, зареєстрованими в Міністерстві України 30 січня 2023 року), встановлено, що до одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов`язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту), а також додаткова винагорода на період дії воєнного стану.

Відповідно доПереліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затв. постановою КМУ від 26 лютого 1993 року № 146 утримання аліментів з працівників провадиться з усіх видів заробітку і додаткової винагороди як за основною роботою, так і за роботою за сумісництвом, в тому числі з: усіх видів доплат і надбавок до заробітної плати (п.1).

З військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Держспецзв`язку, Держприкордонслужби, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів внутрішніх справ, Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань, БЕБ, служби цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони утримання аліментів провадиться з усіх видів грошового забезпечення, інших виплат, установлених законодавством, зокрема додаткової винагороди, яка виплачується на період воєнного стану, крім грошового забезпечення, що не має постійного характеру, та інших випадків, передбачених законом.

У п.3 Порядку № 260 передбачено, що підставами для розрахунку та виплати основних і додаткових видів грошового забезпечення є, зокрема накази про встановлення та виплату основних і додаткових видів грошового забезпечення; грошовий атестат або довідка про грошові виплати (за винятком осіб, призваних (прийнятих) на військову службу за контрактом, у тому числі під час проходження строкової військової служби).

Грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості, або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки), або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини.

Матеріальна допомога, яку установа може надати своїм працівникам у грошовій формі, може бути систематичною (як правило, надається всім або більшості працівників) і разовою (надається окремому працівникові в зв`язку із певними обставинами). Така допомога належить до фонду оплати праці у складі інших заохочувальних і компенсаційних виплат.

Між тим, заявник не надав доказів, що вказана виплата носила індивідуальний характер та була зумовлена певними обставинами.

Відповідно до ч.3 ст.451ЦПК України якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Керуючись ст.ст.258-260,268,450-451 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ

поновити ОСОБА_1 строк на зверненнядо судузі скаргою на дії державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.

У задоволенніскарги ОСОБА_1 на дії державного виконавця Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) щодо розрахунку заборгованості зі сплати аліментіввідмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Л.В. Лузан

СудВознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення06.09.2024
Оприлюднено10.09.2024
Номер документу121451181
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —473/77/22

Постанова від 02.12.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Яворська Ж. М.

Постанова від 26.11.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Яворська Ж. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Яворська Ж. М.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Яворська Ж. М.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Миколаївський апеляційний суд

Яворська Ж. М.

Ухвала від 06.09.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Лузан Л. В.

Рішення від 20.01.2022

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Старжинська О. Є.

Ухвала від 10.01.2022

Цивільне

Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області

Старжинська О. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні