ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09.09.2024м. ДніпроСправа № 904/3949/24
Суддя Скриннікова Н.С. , розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВА ПОШТА»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРІОН ТРАНСБУД»
про стягнення 69 952, 76 грн
ВСТАНОВИВ:
05.09.2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "НОВА ПОШТА" подало позовну заяву через Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему (підсистема «Електронний суд») до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОРІОН ТРАНСБУД» про стягнення 69 952, 76 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 ст. 174 ГПК України передбачено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За правилами пунктів 4, 5 та 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; правові підстави позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Крім того, пунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 1, 2, ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Суд встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 ГПК України, оскільки позовна заява містить такі недоліки:
Судом встановлено, що наявне у позовній заяві твердження представника позивача про додані до неї належно засвідчені копії документів не відповідає дійсності, оскільки всі копії доказів належним чином не засвідчено, що є порушенням вимог частин 1 та 2 статті 91 ГПК України. Відтак позивачу потрібно подати до суду докази в належним чином засвідчених копіях.
Як зазначено у позовній заяві до неї додано такі документи: «Довіреність на Воловик Світлана Сергіївна , виписка з ЄДР, додаток до позову частина 1, запит про наявність кабінету 44510902_2024_09-04_13-03-03, судовий збір, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю Воловик С.С., ордер Господарський суд Дніпропетровської області 2024 скан, докази направлення позову відповідачу». За даними доданої копії опису вкладення у цінний лист товариству «ОРІОН ТРАНСБУД» направлено наступні документи: «позовна заява, копія заяви про приєднання, копія договору про надання послуг з організації перевезення відправлень, копії актів, рахунків-фактур, специфікацій, акт взаєморозрахунків, копії опису вкладення, квитанції, списку, конверту, інформація про відстеження цінного листа, розрахунок пені, 30% річних, інфляційних збитків». З огляду на те, що перелік додатків поданих до суду за назвою є абсолютно від`ємним від переліку направлених документів відповідачу, суд унеможливлений достеменно встановити, що позивачем було дотримано вимоги пункту 1 частини 1 статті 164 та частини 1 статті 172 ГПК України. Відтак позивачу потрібно надати суду докази, які підтверджують направлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення аналогічних до тих, які подані до суду разом з позовною заявою.
Суд зазначає, що твердження позивача про попередні витрати по сплаті судового збору не є в розумінні пункту 9 частини 3 статті 162 ГПК України попереднім (орієнтовним) розрахунком суми судових витрат. Отже позивач має вказати у позовній заяві суму судових витрат по сплаті судового збору.
Позовна заява містить посилання на статті 147-151, 154-156 ГПК України. Між тим вказаними нормами регулюються правила здійснення господарського судочинства у порядку наказного провадження, яке призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Проте позивач звернувся до суду не із заявою про видачу судового наказу, а з позовною заявою, порядок звернення з якою врегульовано статтями 162-164 ГПК України. З огляду на визначене, позивачу на виконання вимог пункту 5 статті 162 ГПК України необхідно зазначити у позовній заяві правові підстави позову.
Суд зазначає, що позивач має конкретизувати позовні вимоги із зазначенням всіх сум, які належать до стягнення в разі задоволення позову, в тому числі й суму судового збору, оскільки позовна вимога про стягнення витрат по сплаті судового збору без зазначення суми судового збору яку необхідно стягнути на користь позивача не відповідає пункту 4 частини 3 статті 162 ГПК України.
З урахуванням того, що позовна заява подана в електронній формі, то відповідно до частини 9 статті 42 ГПК України, позивач, особа, яка подала скаргу, мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.
Відтак суд вказує, що позивач має усунути недоліки шляхом надсилання документів та доказів в електронній формі у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
При цьому, суд звертає увагу представника позивача, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 ГПК України, а якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «НОВА ПОШТА» .
2. Встановити позивачу 5 (п`ятиденний строк) з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви, а саме:
- подати до суду докази, долучені до позовної заяви, в належним чином засвідчених копіях;
- надати суду докази, які підтверджують направлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів листом з описом вкладення аналогічних до тих, які подані до суду разом з позовною заявою;
- вказати у позові суму судових витрат по сплаті судового збору;
- зазначити у позовній заяві правові підстави позову;
- конкретизувати позовні вимоги із зазначенням всіх сум, які належать до стягнення в
разі задоволення позову, в тому числі й суму судового збору;
3. Усунути недоліки шляхом надсилання документів та доказів в електронній формі у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
4. Роз`яснити, що у випадку невиконання позивачем вимог суду про усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя Н.С. Скриннікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121486931 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Скриннікова Наталя Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні