Справа №638/2505/21
Провадження № 2/638/557/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2024 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого судді Подус Г.С.,
за участю секретаря Двойних А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні зали судових засідань Дзержинського районного суду м.Харкова в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Державного навчального закладу «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -
встановив:
До Дзержинського районного суду м. Харкова звернувся представник позивача із позовом ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, в якому просить стягнути з останнього заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 61718,44 грн, утому числі інфляційні витрати у розмірі 8187,37 грн. та 3 відсотки річних у розмірі 2451,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про передачу на баланс професійних навчально-виховних закладів будівель і споруд» від 01.09.1993 № 689 на баланс ПТУ № 47 м. Харкова, правонаступником якого є Державний навчальний заклад «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» (код ЄДРПОУ 02547814) - Позивач по справі - були передані з балансу Державної корпорації «Укртрансбуд» навчальний корпус, майстерні, побутовий комплекс, гуртожиток ПТУ № 47 за адресою: м. Харків, пр. Перемоги, 55-В для проживання іногородніх учнів, слухачів у період навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти (копія додається). З метою забезпечення надання житлово-комунальних послуг до житлових приміщень гуртожитку за адресою:м. Харків, пр. Перемоги, 55-ВПозивачем було укладено низку договорів з постачальниками відповідних послуг за період 2013-2020, а саме: - з АК «Харківобленерго» (постачальник) укладено договір про постачання електричної енергії №2-0978С від 02.06.2006 року з додатками, за яким постачальник надає послугу з постачання електроенергії для задоволення потреб Замовника (Споживача), а Замовник (Споживач) оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору; - з КП «Харківські теплові мережі» (Теплопостачальна організація) щорічно укладаються договори № 1173/ про закупівлю теплової енергії в гарячій воді за державні кошти, за якими Теплопостачальна організація зобов?язується поставити Споживачеві теплову енергію в потрібних йому обсягах на такі потреби: опалення та вентиляцію, гаряче водопостачання, а споживач їх прийняти і оплатити; - з КП «Харківводоканал» щорічно укладаються договори №ІІ-4577/00-Б-2 про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення; з 2019 року - укладено договір № 1578/00-ТВ-Б про закупівлю послуг за державні кошти 24.01.2019 року, за яким виконавець надає послугу з централізованого водопостачання; договір №1579/00-ТК-Б про закупівлю послуг за державні кошти 24.01.2019 року, за яким виконавець надає послугу з централізованого водовідведення); - з ТОВ «МЕГАТРАНС ІНВЕСТ» щорічно укладаються договори № 795 на вивезення твердих побутових відходів.
Таким чином, між Позивачем та організаціями-постачальниками комунальних послуг укладені договори, комунальні послуги надаються на всю будівлю гуртожитку, у тому числі у кімнати № 48, 49, які займає Відповідач. Крім того, з урахуванням обсягів необхідних житлово-комунальних послуг директором ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» щорічно затверджуються тарифи на послуги з утримання гуртожитку та прилеглої території ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» за один квадратний метр загальної площі кімнат у гуртожитку копії Весь тягар зі сплати вартості наданих постачальниками та виконавцями житлово-комунальних послуг мешканцям гуртожитку, що находиться за адресою: м. Харків, пр. Перемоги, 55-В несе Позивач. Бухгалтерією ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» щомісяця здійснюється нарахування сум, призначених до оплати Відповідачу за наданні послуги з водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, що надаються згідно займаної площі та кількості мешканців, а також вартість додаткових послуг згідно калькуляції, встановленої адміністрацією закладу. ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» виставляє до оплати ОСОБА_1 відшкодовані Позивачем кошти підприємствам-постачальникам комунальних послуг, за отриманні житлово-комунальні послуги і вартість наданих додаткових послуг, та в подальшому виставляє рахунки йому для їх оплати. Враховуючи, що укладати договори на право користування житловою площею в гуртожитку, на оплату комунальних послуг ОСОБА_1 не бажає, тому нарахування плати проводиться по факту його проживання та користування послугами, які надаються і іншим мешканцям гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідач не відмовлявся від отримання цих послуг, користувався ними весь час свого проживання у гуртожитку і продовжує користуватися ними до цього часу. Відсутність письмової форми договору між Позивачем та Відповідачем не є підставою для звільнення від оплати наданих житлово-комунальних послуг, оскільки згідно зі ст.11 ЦПК України цивільні права та обов?язки виникають також із дій осіб, які породжують ці права та обов?язки, і такою дією є надання послуг та їх отримання Відповідачем. За Відповідачем утворилась заборгованість за період з 2013 року лютий 2021 року у розмірі 51080,07 грн., з якої: заборгованість станом на 01.01.2013 р. - 18122,20 грн., що підтверджується розрахунком. Крім того відповідачем заявлено, що розмір інфляційних втрат становить 8187,37 (вісім тисяч сто вісімдесят сім гривень 37 копійок) грн. Сума 3% річних становить 2451,00 (дві тисячі чотириста п`ятдесят одна гривня 00 копійок) грн. На підставі вищевикладеного просив суд задовольнити позовні вимоги у повно у обсязі.
Ухвалою суду від 25.02.2021 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 30.03.2021 року прийнято та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
14.09.2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому останній вказав, що погоджується із розрахунком сум заборгованості за спожиті комунальні послуги, однак заперечує щодо стягнення з нього 100% їх вартості, оскільки має пільги як ветеран Афганської війни, тож має знижку надану державою у розмірі 75% від суми заборгованості. Всупереч цьому позивач нараховую повну вартість комунальних послуг, у зв`язку із чим просив суд застосувати до правовідносин строк позовної давності та прийняти розрахунок сум за період з лютого 2018 року по лютий 2021 рік. Оскільки відповідач має невирішений спір з приводу його позову до позивача в іншій цивільній справі щодо неврахування його знижки як ветерана війни, просив суд зупинити провадження у справі до вирішення судом справи №638/11160/20.
Ухвалою судувід 24.09.2021року клопотаннявідповідача булозадоволено,провадження зупиненодо вирішеннясправи №638/11160/20по сутіта набрання судовим рішенням законної сили.
Ухвалою суду від 16.01.2024 року провадження у справі відновлено та призначено судове засідання.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, в матеріалах справи міститься заява про слухання справи за його відсутністю.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно вимог ч.2 ст.247 ЦПК Україниу разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу технічними засобами не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановивши факти та відповідні їм правовідносини, оцінивши кожний доказ окремо та у їх сукупності та взаємозв`язку, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 ЦПК Українипередбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Статтею 15 ЦК України визначено право кожної особи та захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.
Отже, об`єктом захисту є порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес і саме воно є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту. Такі способи захисту передбачені статтею 16 ЦК України.
Статтями 12, 81 ЦПК Українипередбачено, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності, згідно з якими кожна сторона повинна довести ті обставини, на які посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, а суд розглядає справу в межах заявлених вимог і вирішує справу на підставі наданих доказів.
Стаття 11 Цивільного кодексу України передбачає різні підстави виникнення цивільних прав і обов`язків. Крім договорів і інших угод цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09 червня 2018 року № 2189-VIII (далі - Закон 2189) споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про передачу на баланс професійних навчально-виховних закладів будівель і споруд» від 01.09.1993 № 689 на баланс ПТУ № 47 м. Харкова, правонаступником якого є Державний навчальний заклад «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» (код ЄДРПОУ 02547814) які були передані з балансу Державної корпорації «Укртрансбуд» навчальний корпус, майстерні, побутовий комплекс, гуртожиток ПТУ № 47 за адресою: м. Харків, пр. Перемоги, 55-В для проживання іногородніх учнів, слухачів у період навчання у закладі професійної (професійно-технічної) освіти (копія додається).
З метою забезпечення надання житлово-комунальних послуг до житлових приміщень гуртожитку за адресою: АДРЕСА_1 Позивачем було укладено низку договорів з постачальниками відповідних послуг за період 2013-2020, а саме: - з АК «Харківобленерго» (постачальник) укладено договір про постачання електричної енергії №2-0978С від 02.06.2006 року з додатками, за яким постачальник надає послугу з постачання електроенергії для задоволення потреб Замовника (Споживача), а Замовник (Споживач) оплачує постачальнику вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору; - з КП «Харківські теплові мережі» (Теплопостачальна організація) щорічно укладаються договори № 1173/ про закупівлю теплової енергії в гарячій воді за державні кошти, за якими Теплопостачальна організація зобов?язується поставити Споживачеві теплову енергію в потрібних йому обсягах на такі потреби: опалення та вентиляцію, гаряче водопостачання, а споживач їх прийняти і оплатити; - з КП «Харківводоканал» щорічно укладаються договори №ІІ-4577/00-Б-2 про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення; з 2019 року - укладено договір № 1578/00-ТВ-Б про закупівлю послуг за державні кошти 24.01.2019 року, за яким виконавець надає послугу з централізованого водопостачання; договір №1579/00-ТК-Б про закупівлю послуг за державні кошти 24.01.2019 року, за яким виконавець надає послугу з централізованого водовідведення); - з ТОВ «МЕГАТРАНС ІНВЕСТ» щорічно укладаються договори № 795 на вивезення твердих побутових відходів. Копії договорів додано до позовної заяви.
Відповідно до ст.127 Житлового кодексу Української РСР для проживання робітників, службовців, студентів, учнів, а також інших громадян у період роботи або навчання можуть використовуватись гуртожитки. Під гуртожитки надаються спеціально споруджені або переобладнані для цієї мети жилі будинки.
Згідно з Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 №572 (із змінами) мешканці квартири, у якій проживає два і більше співвласники, наймачі (орендарі) мають рівні права на користування підсобними приміщеннями і обладнаннями; можуть обирати відповідальну за
виконання встановлених правил особу; встановлюють за узгодженням порядок використання підсобних приміщень, а також черговість їх прибирання; розподіляють за узгодженням загальні витрати на оплату житлово-комунальних та інших послуг. За умови відсутності поквартирного (покімнатного) обліку та відсутності згоди між мешканцями квартири, житлового приміщення у гуртожитку щодо оплати житлово-комунальних та інших послуг плата розподіляється:
- за електроенергію при загальному лічильнику - пропорційно потужності побутового електричного обладнання кожного співвласника, наймача (орендаря); - за газ, водопостачання та водовідведення, освітлення підсобних приміщень - за чисельністю членів сімі, що проживають у квартирі, житловому приміщені у гуртожитку, та осіб, які проживають у квартирі, житловому приміщені у гуртожитку більше ніж місяць; - за послуги з централізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій - за встановленими тарифами відповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користується власник, співвласник, наймач (орендар).
Таким чином, між Позивачем та організаціями-постачальниками комунальних послуг укладені договори, комунальні послуги надаються на всю будівлю гуртожитку, у тому числі у кімнати № 48, 49, які займає Відповідач. Крім того, з урахуванням обсягів необхідних житлово-комунальних послуг директором ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» щорічно затверджуються тарифи на послуги з утримання гуртожитку та прилеглої території ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» за один квадратний метр загальної площі кімнат у гуртожитку копії.
Бухгалтерією ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» щомісяця здійснюється нарахування сум, призначених до оплати Відповідачу за наданні послуги з водопостачання та водовідведення, електропостачання, теплопостачання, що надаються згідно займаної площі та кількості мешканців, а також вартість додаткових послуг згідно калькуляції, встановленої адміністрацією закладу.
ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» виставляє до оплати ОСОБА_1 відшкодовані Позивачем кошти підприємствам-постачальникам комунальних послуг, за отриманні житлово-комунальні послуги і вартість наданих додаткових послуг, та в подальшому виставляє рахунки йому для їх оплати. Відповідач не відмовлявся від отримання цих послуг, користувався ними весь час свого проживання у гуртожитку і продовжує користуватися ними до цього часу. Відсутність письмової форми договору між Позивачем та Відповідачем не є підставою для звільнення від оплати наданих житлово-комунальних послуг, оскільки згідно зі ст.11 ЦПК України цивільні права та обов?язки виникають також із дій осіб, які породжують ці права та обов?язки, і такою дією є надання послуг та їх отримання Відповідачем.
Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово - комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Пунктом першим частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений пунктом 5 частини третьої статті 20 цього Закону обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 1 вказаного Закону, споживач - це фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Аналіз вищенаведених положень свідчить про те, що споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними, а відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
На підставі викладеного, у відповідача виникли зобов`язання щодо сплати заборгованості за надані комунальні послуги. Не укладення письмового договору про надання послуг не є підставою для звільнення відповідача як споживача від оплати відповідних послуг.
Аналогічну правову позицію викладено в постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року у справі № 221/515/15-а, згідно з якою, споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користуються ними, і відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг в такому випадку не може бути підставою для звільнення споживача від їх оплати у повному розмірі, а також в постанові Верховного Суду від 18 березня 2019 року у справі № 210/5796/16-ц.
Згідно зі ст.67 ЖК України плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, електричну і теплову енергію, інші послуги) стягується, крім квартирної плати, по затвердженим у встановленому порядку тарифам.
Згідно ст.68 ЖК України наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Як встановлено вище, позивач виконує свої обов`язки та забезпечує надання відповідачу комунальних послуг, що підтверджено матеріалами справи.
Приписами цивільного законодавства передбачено, що Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України).
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків (ч.1 ст.626 ЦК України).
Відповідно до ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або зміна його умов не допускаються, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно ч.1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
З наданим відповідачем розрахунком згідно якого утворилась заборгованість за період з 2013 року лютий 2021 року у розмірі 51080,07 грн. суд погоджується.
Згідно ч.1 ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.
Наслідки прострочення боржником грошового зобов`язання у вигляді інфляційного нарахування на суму боргу та трьох відсотків річних виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.
Відповідачем заявлено, що розмір інфляційних втрат становить 8187,37 (вісім тисяч сто вісімдесят сім гривень 37 копійок) грн. Сума 3% річних становить 2451,00 (дві тисячі чотириста п`ятдесят одна гривня 00 копійок) грн.
Однак одночасноіз чим,суд приймаючи до увагу заяву відповідача про застосування строку позовної давності, зазначає наступне.
Суд застосовує позовну давність лише тоді, коли є підстави для задоволення позовних вимог, звернутих позивачем до того відповідача у спорі, який заявляє про застосування позовної давності. Тобто, перш ніж застосувати позовну давність, суд має з`ясувати та зазначити у судовому рішенні, чи було порушене право, за захистом якого позивач звернувся до суду. Якщо це право порушене не було, суд відмовляє у позові через необґрунтованість останнього. І тільки якщо буде встановлено, що право позивача дійсно порушене, але позовна давність за відповідними вимогами спливла, про що заявила інша сторона у спорі, суд відмовляє у позові через сплив позовної давності у разі відсутності визнаних судом поважними причин її пропуску, про які повідомив позивач (див. постанову Великої Палати Верховного Суду від 22 травня 2018 року у справі № 369/6892/15-ц, пункти 138-140 постанови Великої Палати Верховного Суду від 14 листопада 2018 року у справі № 183/1617/16).
Відповідно до статті 256 Цивільного кодексу України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Позовна давність встановлює строки захисту цивільних прав і протягом часу її дії особа може розраховувати на примусовий захист свого порушеного права судом.
Згідно зі статтею 257 Цивільного кодексу України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Позовна давність застосовується судом лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення ним рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови у позові (стаття 267 Цивільного кодексу України)
Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, наголошує, що позовна давність - це законне право правопорушника уникнути переслідування або притягнення до суду після закінчення певного періоду після скоєння правопорушення. Застосування строків позовної давності має кілька важливих цілей, а саме: забезпечувати юридичну визначеність і остаточність, захищати потенційних відповідачів від прострочених позовів та запобігати несправедливості, яка може статися в разі, якщо суди будуть змушені вирішувати справи про події, що мали місце у далекому минулому, спираючись на докази, які вже, можливо, втратили достовірність і повноту із плином часу (рішення у справі «Стаббінгс та інші проти Сполученого Королівства» та у справі «ВАТ «Нафтова компанія «Юкос» проти Росії»).
Так, заявлений період невиконання відповідачами своїх обов`язків зі сплати наданих послуг становить з 2013 року по лютий 2021 року.
Представником позивача було подано позов до Дзержинського районного суду м. Харкова 24.02.2021 року.
Тобто трирічний строк позовної давності для звернення до суду сплив у 2021 році.
Судом не вбачається наявність поважних причин щодо визнання причин пропуску строків позовної давності поважними, тож суд задовольняючи позовні вимоги за позовом, бере до уваги строк який охоплюється періодом з лютого 2018 року по лютого 2021 року та загальна сума заборгованості згідно розрахунку становить 27954,80 грн.
Щодо врахування 75% пільги на споживання комунальних послуг, яка належить ОСОБА_1 судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Шевченківському району м. Харкова з 03.06.2015, як особа, яка має пільговий статус «Учасник бойових дій» , що підтверджується листом Управління соціального захисту населення адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради від 19.10.2020 №4717/06.
З листа голови Харківського міського союзу ветеранів Афганістану від 29.04.2014 №161 вбачається, що в зазначеному союзі ОСОБА_1 перебуває на обліку як учасник бойових дій Афганістану, посвідчення серія НОМЕР_1 .
З наданої копії посвідчення серія НОМЕР_2 (дублікат) вбачається, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій та має пільги , встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій.
Відповідно достатті 26 ЗУ «Про електроенергетику», пунктів 9 та 19Правил користування електричною енергієюдля населення, затвердженихпостановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, споживання електричної енергії без засобів обліку не допускається. Розрахунки населення за спожиту електричну енергію здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку.
Відповідно достатті 69 ЖК Українипільги по квартирній платі та платі за комунальні послуги встановлюються законодавством.
Згідно з п.5ст. 12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ОСОБА_1 має право на 75% пільгову знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання
Відповідно до пункту 6постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1994 року № 94«Про порядок надання пільг, передбачених Законом України«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» витрати державних органів, органів місцевого і регіонального самоврядування, підприємств, установ і організацій (далі - організації), пов`язані з наданням пільг, передбаченихЗаконом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», покриваються місцевими фінансовими органами на підставі розрахунків, поданих організаціями шляхом перерахування коштів на їх рахунки в установах банків.
Пільги, передбачені зазначеним Законом, надаються організаціями за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх з бюджету за встановленими нормами у погоджені з фінансовими органами терміни. Відшкодування організаціям витрат, пов`язаних з наданням пільг, фінансові органи провадять за рахунок коштів місцевих бюджетів на підставі перевірених ними розрахунків, поданих організаціями.
Вищевказане також встановлено рішенням Дзержинського районного суду м. Харкова від 12.10.2021 року по справі №638/11160/20, залишеного без змін постановою Полтавського апеляційного суду від 15.03.2023 року, яким зобов`язано ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» здійснити перерахунок нарахувань (заборгованості) ОСОБА_1 .
З урахуванням преюдиційних положень вищевказаних судових рішень та ненадання позивачем відомостей про виконання рішення суду по справі №638/11160/20, судом самостійно враховано наявну у ОСОБА_1 пільгу у розмірі 75% від загальної заборгованості (27954,80 грн.) та виведено загальний розмір заборгованості по сплаті комунальних послуг, який становить 6988,70 грн.
Крім того, враховуючи зміну розміру основного зобов`язання, суд розраховує інфляційні витрати та 3% річних від неї, що в свою чергу становить: інфляційні витрати 1376,32 грн. та 3% річних 629,55 грн.
За таких обставин, беручи до уваги, що зобов`язання відповідачем не виконується належним чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних.
Відповідно до ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 10, 76-89, 133, 141, 259, 263, 265, 268, 273, 280-283, 289, 352, 354 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Позовні вимоги Державного навчальногозакладу «Слобожанськийрегіональний центрпрофесійної освіти»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості зажитлово-комунальніпослуги задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного навчального закладу «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 6988 (шість тисяч дев`ятсот вісімдесят вісім) гривень 70 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного навчального закладу «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» інфляційні витрати у розмірі 1376 (одна тисяча триста сімдесят шість) гривень 32 копійки та 3 відсотки річних у розмірі 629 (шістсот двадцять дев`ять) гривень 55 копійок .
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Відповідно ч.3 ст.354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Повний текст рішення складено 09.09.2024 року.
Головуючий суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2024 |
Оприлюднено | 11.09.2024 |
Номер документу | 121497151 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні