Ухвала
від 10.09.2024 по справі 750/12514/24
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/12514/24

Провадження № 1-кс/750/4095/24

У Х В А Л А

10 вересня 2024 року м. Чернігів

Слідчий суддя Деснянського районного суду міста Чернігова ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,представника власникамайна адвоката ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого слідчого відділу Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42024272010000049 від 27.03.2024,

В С Т А Н О В И В:

09.09.2024 до суду засобами поштового зв`язку надійшло клопотання слідчого, погоджене прокурором Чернігівської окружної прокуратури ОСОБА_5 , в якому слідчий просить накласти арешт на майно, яке було вилучено 05.09.2024 за результатами проведеного на підставі ухвали слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.09.2024 обшуку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_6 , саме, на вогнепальну рушницю марки «LSA Grunt 15» калібру «223 Rem» № НОМЕР_1 та патрони у кількості 20 (двадцяти) штук з позначенням «223 Rem».

Представник власника майна в судовому засіданні заперечив проти задоволення клопотання, зазначивши, що вилучена зброя придбана ОСОБА_6 на законних підставах та власник вживає заходів для її реєстрації.

Слідчий чи прокурор в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання сповіщалися своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомили.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України неприбуття учасника провадження у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши матеріали кримінального провадження, якими обґрунтоване клопотання, приходжу до наступного висновку.

З клопотання вбачається, що слідчим відділом Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області проводиться досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

05.09.2024 на підставі ухвали слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.09.2024 проведено обшук у житловому будинку садибного типу з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , який на праві власності належить ОСОБА_6 . За його результатами було виявлено та вилучено вогнепальну рушницю марки «LSA Grunt 15» калібру «223 Rem» № НОМЕР_1 та патрони у кількості 20 (двадцяти) штук з позначенням «223 Rem», що належать ОСОБА_6 .

Обґрунтовуючи необхідність накладення арешту на вилучене, слідчий посилається на положення ч. 7 ст. 236 КПК України, відповідно до якого предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Поряд з цим, слідча надає суперечливі доводи, а саме, зазначає, що вилучені речі «…не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном», але надалі у клопотанні вказує, що «…вищевказані предмети, які ймовірно вилучені законом з обігу… визнані речовими доказами». Вказана невизначеність суперечить положенням ч. 7 ст. 236 КПК України.

Відповідно до ст. 131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

А саме, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Разом з тим, в судовому засіданні не встановлено правових підстав для накладення арешту на перелічені у клопотанні слідчого речі, виходячи з наступного.

Обшук в житловому будинку, що належить ОСОБА_6 проводився на підставі ухвал слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.09.2024, відповідно до якої надано дозвіл на проведення обшуку з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, встановлення істини в кримінальному провадженні, швидкого, повного та неупередженого розслідування, прийняття об`єктивного рішення, відшукання та вилучення речових доказів, а саме: оригіналу інвестиційного договору від 12.05.2017 №12/05; оригіналу технічного паспорту на будівлі, які розташовані по АДРЕСА_2 загальною площею забудови 309,3 кв.м.; оригіналів документів про початок будівельних робіт та про завершення будівельних робіт; правовстановлюючих документів на майно; листування між КП «АТП-2528» ЧМР, ТОВ «АСТРА», посадовцями управління капітального будівництва, управління земельних ресурсів, управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради; проектів документів виконаних директором комунального підприємства, заступником та юристом у електронному (цифровому) вигляді та носіїв інформації (системних блоків комп?ютерів, мобільних телефонів, ноутбуків, флеш-накопичувачів), на яких вони зберігаються.

Під час виконання ухвали слідчого судді у помешканні ОСОБА_6 не виявлено та не вилучено жодного документа чи речі, які б містили інформацію, дозвіл на вилучення якої надавався слідчим суддею.

Зі змісту клопотання вбачається, що потреба у вилученні виявлених під час обшуку рушниці та патронів була обумовлена необхідністю проведення експертного дослідження, оскільки вказані об`єкти можуть містити відомості, якібудуть використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Разом з тим, матеріали клопотання не містять обґрунтування, яким саме чином рушниця та патрони можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, досудове розслідування якого здійснюється за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Матеріали клопотання не містять жодних доказів того, що вилучена рушниця та патрони можуть містити будь-які відомості про кримінальне правопорушення, в рамках якого слідчим суддею надавався дозвіл на обшук, так само як і доказів того, що вилучені речі є предметами, які вилучені законом з обігу.

Крім того, слідчому судді не надано будь-яких доказів щодо законності перебування зброї у ОСОБА_6 , тому, у разі відсутності підтверджуючих документів ця зброя вважається вилученою законом з обігу, відтак арешту не підлягає.

За вказаних обставин відсутні підстави для задоволення клопотання слідчого. Відповідно до положень ч. 3 ст. 173 КПК України відмова у задоволенні або часткове задоволення клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення особі відповідно всього або частини тимчасово вилученого майна.

На підставі викладеного, керуючись статтями 170-173 КПК України, слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Відмовити у задоволенні клопотання слідчого слідчого відділу Чернігівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Чернігівській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42024272010000049 від 27.03.2024, про арешт майна, яке було вилучено 05.09.2024 за результатами проведеного на підставі ухвали слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 04.09.2024 обшуку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , що на праві власності належить ОСОБА_6 , а саме, на вогнепальну рушницю марки «LSA Grunt 15» калібру «223 Rem» № НОМЕР_1 та патрони у кількості 20 (двадцяти) штук з позначенням «223 Rem».

Повернути негайно належні ОСОБА_6 вогнепальну рушницю марки «LSA Grunt 15» калібру «223 Rem» № НОМЕР_1 та патрони у кількості 20 (двадцяти) штук з позначенням «223 Rem».

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді подається до Чернігівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДеснянський районний суд м.Чернігова
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено12.09.2024
Номер документу121519903
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —750/12514/24

Ухвала від 07.11.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 15.10.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 23.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 13.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

Ухвала від 10.09.2024

Кримінальне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Кузюра М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні