Справа №639/1656/22
Провадження № 1-в/639/363/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2024 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши увідкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові провадження за клопотанням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого вироком Жовтневого районного суду м. Харкова від 02.09.2022 за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 2 роки,
про звільнення відпокарання напідставі ст.74КК України,
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло вказане клопотання засудженого ОСОБА_4 про звільнення останнього від покарання, призначеного вироком Жовтневого районного суду м. Харкова від 02.09.2022, у зв`язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ, яким вчинення крадіжок в сумі до двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян віднесено до адміністративних правопорушень та відповідно декриміналізовано.
У судове засідання засуджений ОСОБА_4 , будучи належним чином повідомлений про його дату та час, не з`явився, надав заяву, в якій просив його клопотання задовольнити.
Прокурор вважав, що клопотання ОСОБА_4 не підсудне Жовтневому районному суду м. Харкова, а тому його необхідно повернути заявнику.
Заслухавши учасників судового провадження, перевіривши доводи клопотання, дослідивши матеріали особової справи засудженого, суд приходить до таких висновків.
Згідно із ч. 1 ст.539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.
Пунктом 2 частини 2 статі 539 КПК України передбачено, що клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, у разі необхідності вирішення, зокрема, питань, передбачених пунктом 13 частини першої статті 537 цього Кодексу.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений вироком Жовтневого районного суду м. Харкова від 02.09.2022 за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 КК України до 5 років позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України, з іспитовим строком на 2 роки.
Вказаний вирок набрав законної сили.
Рішення прозвільнення ОСОБА_4 від покарання за вказаним вироком у зв`язку із закінченням іспитового строку судом не приймалось через його притягнення до кримінальної відповідальності під час іспитового строку, при цьому покарання за сукупністю вироків із вироком Жовтневого районногосуду м.Харкова від02.09.2022йому не призначалось.
Водночас, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, вирок був скерований для виконання до Холодногірського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області.
Отже, вирок Жовтневого районного суду м. Харкова від 02.09.2022, яким засуджено ОСОБА_4 , не виконується в межах територіальної юрисдикції Жовтневого районного суду м. Харкова, а тому розгляд клопотання ОСОБА_4 про звільнення від покарання за вказаним вироком на підставі ст. 74 КК України не підсудне цьому суду.
З огляду на викладене, клопотання засудженого ОСОБА_4 підлягає поверненню заявнику, із роз`ясненням права звернення до місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.
Керуючись ст. ст. 537, 539 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в :
Клопотання засудженого ОСОБА_4 прозвільнення відпокарання напідставі ст.74КК України повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення клопотання не позбавляє його права звернення до суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, з відповідним клопотанням в порядку, передбаченомуКПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Жовтневий районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 13.09.2024 |
Номер документу | 121556930 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Кісь Д. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні