ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУДКИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
1-кс/381/899/24
381/366/24
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до документів
м. Фастів Київська область 11 вересня 2024 року
Слідчий суддя ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 ,
з участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянув клопотання сторони кримінального провадження слідчого СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні № 42023112310000103 від 02.10.2023 року.
Перевірив наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах,
ВСТАНОВИВ:
09.09.2024 року до Фастівського міськрайонного суду надійшло клопотання слідчого СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Фастівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до оригіналів документів, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), з можливістю їх вилучення.
В судове засідання слідчий не з`явилася, просила розгляд клопотання проводити в її відсутність та задовольнити його.
З матеріалів клопотання вбачається, що в провадженні СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 42023112310000103 від 02.10.2023 року, за ознаками злочину передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
При проведенні досудового розслідування встановлено, що підставою для внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань слугувало письмове повідомлення та рапорт про виявлене кримінальне правопорушення ІНФОРМАЦІЯ_3 від 28.09.2023.
Відповідно до рапорту начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 , в ході здійснення оперативно-службової діяльності пов`язаної з протидією проявам корупції в органах місцевого самоврядування Фастівського району Київської області, отримана інформація щодо причетності посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) та службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_2 , керівник ОСОБА_5 ) до присвоєння, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчиненого в особливо великих розмірах.
Так, у травні 2023 року службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_5 проведено процедуру закупівлі робіт з капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Слобідська с. Великі Гуляки Фастівського району Київської області (UA-2023-05-17-007486-а) вартістю 5 128 813,92 (п`ять мільйонів сто двадцять вісім тисяч вісімсот тринадцять) гривень 92 копійки. За результатами проведення вищевказаної тендерної закупівлі визнано переможцем ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).
У ході дослідження вищезгаданої тендерної процедури встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 в особі сільського голови ОСОБА_6 укладено договір № 3 від 02.06.2023 року з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в особі директора ОСОБА_5 , предметом договору є «Будівництво трубопроводів, ліній зв?язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь («капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Слобідська с. Великі Гуляки Фастівського району Київської області» (Коригування) ціна договору складає 5 134 332,12 гривень, в тому числі ПДВ 855 722, 02 гривень.
Висновком експерта ІНФОРМАЦІЯ_7 встановлений розмір збитку завданий ІНФОРМАЦІЯ_8 внаслідок оплати невиконаних робіт та невикористаних матеріалів за договором №3 від 02.06.2023 року, укладеним між ІНФОРМАЦІЯ_6 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », предметом договору є «Будівництво трубопроводів, ліній зв?язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь («капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Слобідська с. Великі Гуляки Фастівського району Київської області» (Коригування), який становить 3 573 303, 12 гривень.
21.06.2024 року проведено тимчасовий доступ до документів, що перебували у володінні у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 та вилучено оригінали документів з виконання робіт «Будівництво трубопроводів, ліній зв?язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь («капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Слобідська с. Великі Гуляки Фастівського району Київської області» (Коригування).
Як зазначиласлідчий вклопотанні,під часдосудового розслідуваннявиникла необхідністьпорівняння документів,встановлення їхавтентичності чирозбіжностей,які буливилучені в ІНФОРМАЦІЯ_8 тадокументів якізнаходяться уволодінні ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_2 », крім цього встановити фактичні обставини вчинення кримінального правопорушення, перевірити відомості, отримані в ході досудового розслідування шляхом дослідження документів, які пов`язані з вчиненням протиправних дій під час капітального ремонту дорожнього покриття на вул. Слобідська с. Великі Гуляки Фастівського району Київської області» (Коригування).
Відповідно до ч.1 ст. 223 КПК України, слідчі (розшукові) дії є діями спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно ст.93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим у порядку, передбаченому цим Кодексом. Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом (ч. 2 ст. 93 КПК України).
Відповідно до ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з положенням ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Однією з підстав звернення до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів є можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Статтею 132 КПК України встановлені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження - вони не допускаються, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Разом з тим, у ч. 5, 6 ст. 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
- перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
- самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю або якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зі змісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів вбачається, що слідчим не обґрунтовано про те, що ці документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також, що доступ до вказаних документів не можливо отримати в інший спосіб (ст.93 КПК України), а тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст.159,160,163,164 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Фастівського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів в кримінальному провадженні № 42023112310000103 від 02.10.2023 року відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2024 |
Оприлюднено | 16.09.2024 |
Номер документу | 121564702 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Соловей Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні