Справа № 2-4543/2010 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
заочне
1 листопада 2010 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді: Антоняк Т. М.
секретаря: Барабаш М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську справу за позовом відкритого акціонерного товариства «Прикарпатські послуги» до ОСОБА_1 про розірвання договору прокату та стягнення заборгованості, суд –
встановив:
ВАТ «Прикарпатські послуги» звернулось в суд з позовом до відповідача з вимогою про розірвання договору прокату та стягнення 3280,30 гривень заборгованості.
Представник позивача подала заяву, за змістом якої просить розглянути справу без її участі та не заперечує про заочний розгляд справи у разі відсутності відповідача.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся у встановленому порядку, а тому, виходячи зі змісту ч.1 ст. 224 ЦПК України, та того, що відповідач про причини неявки суд не повідомив, а позивач подав достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає, що можна провести заочний розгляд справи.
Відповідно до ч.2 ст.197 ЦПК України у разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що 02.03.2006р. між ВАТ ?рикарпатські послуги" та відповідачем було укладено договір прокату, згідно умов якого останній одержав на прокат піаніно ?країна" на безстроковий термін та зобов'язувався сплачувати відповідну плату за прокат. Однак в порушення умов даного договору платіж вніс лише по 12.12.2007р. та з того часу жодних коштів не сплачував. Станом на 30.04.2010р. утворилась заборгованість у сумі 3280,30 гривень. Зазначена обставина нічим не спростована.
Відповідно до ч.2 ст. 651 ЦК України договір може бути розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною.
За таких обставин, укладений між сторонами договір прокату у зв'язку з невиконанням його умов з боку відповідача слід розірвати, стягнути з останнього у користь позивача 3280,30 грн. заборгованості по даному договору прокату, судовий збір у розмірі 51 грн. та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
В силу ст. 526 Цивільного кодексу України зобов’язання повинні виконуватися належним чином і у встановлений строк відповідно до вказівок договору, в даному випадку – договору прокату.
На підставі наведеного, відповідно до ст.ст. 11, 15, 16, 526, 651 ЦК України, керуючись ст.ст. 213-215, 224-226 ЦПК України, суд, –
вирішив:
Позов задоволити.
Розірвати укладений 02.03.2006 року договір прокату №420 між Відкритим акціонерним товариством ?рикарпатські послуги" та ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства ?рикарпатські послуги" (р/р 26005340304691 в Львівській філії АКБ Укрсоцбанку МФО 325019, код 13642964) 3280 гривень 30 коп. заборгованості за договором прокату, 51 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому Цивільно-Процесуальним кодексом України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених статтею 294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя: Антоняк Т. М.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2010 |
Оприлюднено | 25.01.2011 |
Номер документу | 12165909 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Центрально-Міський районний суд м.Горлівки
Коваленко Віктор Олександрович
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Антоняк Тарас Михайлович
Цивільне
Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
Білюнас Володимир Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні