ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 541/514/19 Номер провадження 22-ц/814/1904/24Головуючий у 1-й інстанції Городівський О.А. Доповідач ап. інст. БутенкоС.Б.
У Х В А Л А
17 вересня 2024 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд в складі судді судової палати у цивільних справах Бутенко С. Б. розглянувши клопотання ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 30 січня 2024 року у складі судді Городівського О. А.
у об?єднаній цивільній справі за позовами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Поліс», приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Тишко Ірини Олександрівни про скасування державної реєстрації права власності, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Товариство з обмеженою відповідальністю «Пермус», треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Публічне акціонерне товариство «ВТБ Банк», Міністерство юстиції України,
в с т а н о в и в :
В провадженні Полтавського апеляційного суду перебуває вищевказана цивільна справа.
10 вересня 2024 року на адресу Полтавського апеляційного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, виконання якої просить доручити Миргородському міськрайонному суду Полтавської області.
Вирішуючи вказане клопотання, апеляційний суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суддя (суддя-доповідач) може постановити ухвалу про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеного в ухвалі.
Свідок, перекладач, спеціаліст, експерт можуть брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції виключно в приміщенні суду.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за 6 п`ять днів до відповідного судового засідання.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Згідно пункту 1.2.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання (кримінального провадження), затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 року, № 155 календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України.
Отже, для проведення судового засідання в режимі відеоконференції суду, який постановляє ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, необхідно провести резервування майданчику для проведення відеоконференції.
З WEB - програми "Бронювання систем відеоконференцзв?язку" вбачається наявність технічної можливості для проведення засідання в режимі відеоконференції на 10:40 год. 18 вересня 2024 року в Миргородському міськрайонному суді Полтавської області.
Враховуючи право особи на участь в судових засіданнях, наявність технічної можливості забезпечити участь заявника у відеоконференції поза межами приміщення Полтавського апеляційного суду, апеляційний суд приходить до висновку про задоволення заявленого клопотання.
За таких обставин, клопотання ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції підлягає до задоволення.
Керуючись статтею 212 ЦПК України, апеляційний суд-
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції - задовольнити.
Доручити Миргородському міськрайонному суду Полтавської області забезпечити участь ОСОБА_1 в судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке відбудеться 18 вересня 2024 року об 10 год. 40 хв. з Полтавським апеляційним судом (судова палата у цивільних справах, зал судових засідань № 3).
Копію даної ухвали негайно направити Миргородському міськрайонному суду Полтавської області (вул. Гоголя, 133, м. Миргород, Полтавська обл, 37600, inbox@mrm.pl.court.gov.ua) для організації її виконання та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя Полтавського
апеляційного суду С. Б. Бутенко
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121663303 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: щодо реєстрації або обліку прав на майно |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Бутенко С. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні