Номер провадження: 22-ц/813/5681/24
Справа № 498/1982/23
Головуючий у першій інстанції Чернецька Н.С.
Доповідач Громік Р. Д.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
17.09.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі судді-доповідача - Громіка Р.Д., розглянувши заяву представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Цебриківської селищної ради, ОСОБА_3 , Військова частина НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні,
встановив:
В провадженні Одеського апеляційного суду знаходиться апеляційна скарга ОСОБА_2 на рішення Великомихайлівського районного суду Одеської області від 11 квітня 2024 року у справі за заявою ОСОБА_2 , заінтересовані особи: Орган опіки та піклування Цебриківської селищної ради, ОСОБА_3 , Військова частина НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування фізичної особи на утриманні
Розгляд справи призначено на 18 вересня 2024 року на 12 год. 00 хв.
16 вересня 2024 року до Одеського апеляційного суду від представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 надійшла заява про участь у судовому засіданні 12 вересня 2024 року на 12 год. 00 хв. в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, у зв`язку з введенням на території України воєнного стану.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що заява підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27 - 29, 40, 47, 51, 52, 55 - 63 цієї Конституції.
Право на судовий захист встановлене ст. 55 Конституції України не може обмежуватись навіть за умови воєнного стану.
У тому числі жодна особа, не може бути обмежена у праві встановленому ч. 5 ст. 4 ЦПК України, а саме: на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Згідно з ч. 4 ст. 212 ЦПК України учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
У разі відсутності в учасника справи, його представника засобів електронної ідентифікації, передбачених абзацом першим цієї частини, ідентифікація такої особи здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
Зважаючи на технічну можливість проведення судового засідання у режимі відеоконференції, а також з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, та з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, вважаю за можливе провести усі судові засідання в даній справі у режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
Заяву представника Військової частини НОМЕР_1 ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 НОМЕР_2)про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке призначено на 12 вересня 2024 року на 12 год. 00 хв. задовольнити.
Провести судове засідання, призначене на 12 вересня 2024 року на 12 год. 00 хв., та усі подальші судові засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ» (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua).
Попередити сторони, що відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду сторонам необхідно використовувати технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму), та в охайному вигляді.
Копію ухвали надіслати учаснику справи чи його представнику відповідно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду Р.Д. Громік
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121668140 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Громік Р. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні