УХВАЛА
17 вересня 2024 року
м. Київ
cправа № 925/1095/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Губенко Н.М. - головуючий, Баранець О.М., Студенець В.І.,
за участю секретаря судового засідання - Долгополової Ю.А.,
представників учасників справи:
позивача - Нижник Г.І.,
відповідача - Величко К.Г.,
розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас"
на постанову Північного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Гончаров С.А., Станік С.Р., Яковлєв М.Л.
від 12.06.2024
за позовом Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнелліс"
про визнання недійсними правочинів.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 25.07.2024 відкрито касаційне провадження у справі № 925/1095/21 за касаційною скаргою Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12.06.2024. Призначено касаційну скаргу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 17.09.2024 об 11:30 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 209.
У судове засідання 17.09.2024 представник відповідача - адвокат Величко Костянтин Григорович заявив усне клопотання про відкладення розгляду справи, яке мотивовано неотриманням ухвали Верховного Суду від 25.07.2024 про відкриття касаційного провадження у даній справі та неотриманням копії касаційної скарги позивача.
Судом відмовлено у задоволенні даного клопотання у зв`язку з його необґрунтованістю. При цьому Суд враховує, що: матеріали даної справи свідчать про вручення, у розумінні пункту 3 частини 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України, 13.08.2024 Товариству з обмеженою відповідальністю "Корнелліс" ухвали Верховного Суду від 25.07.2024 про відкриття касаційного провадження у даній справі, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення (відправлення № 0600279297374) (т. 5, а.с. 37); матеріали даної справи свідчать про направлення скаржником копії касаційної скарги відповідачу, що підтверджується описом вкладення у цінний лист, накладною АТ «Укрпошта» від 08.07.2024 № 6500907696388 (т. 5, а.с. 20-21), а згідно з перевіркою статусу відстеження з сайту Укрпошти, відправлення № 6500907696388 доставлене та вручене за довіреністю 17.07.2024; представник відповідача - адвокат Величко Костянтин Григорович 12.09.2024 та 13.09.2024 звертався до Суду з клопотаннями про проведення судового засідання в режимі відеоконференції. Тобто зазначений представник був обізнаний про наявність касаційного провадження у даній справі, та не був позбавлений можливості використання права на ознайомлення з матеріалами цієї справи, яке ним не було реалізовано.
Водночас, відповідно до частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Частиною 3 статті 216 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що про відкладення розгляду справи або перерву в судовому засіданні, місце, дату і час нового судового засідання або продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні. Учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами.
Згідно із частиною 6 статті 216 Господарського процесуального кодексу України, якщо в судовому засіданні було оголошено перерву, провадження у справі після її закінчення продовжується зі стадії, на якій було оголошено перерву.
Суд дійшов висновку про наявність підстав для оголошення перерви у судовому засіданні з розгляду касаційної скарги Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" у даній справі.
Разом з тим, у судовому засіданні 17.09.2024 представник Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" - адвокат Нижник Гліб Ігорович заявив усне клопотання про участь у наступному судовому засіданні у справі № 925/1095/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
У частині 1 статті 197 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що Учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості.
Враховуючи, що право на участь у розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України, беручи до уваги введення воєнного стану в Україні, з огляду на необхідність забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, Суд вважає за необхідне надати можливість представнику Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" - адвокату Нижнику Глібу Ігоровичу взяти участь у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Крім того, Суд враховує, що ухвалою Верховного Суду від 13.09.2024 задоволено клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнелліс" - адвоката Величка Костянтина Григоровича про участь у всіх судових засіданнях в межах касаційного перегляду справи № 925/1095/21 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до приписів частини 6 статті 8 Господарського процесуального кодексу України якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.
Враховуючи, що всі учасники справи братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, Суд дійшов висновку про транслювання перебігу судового засідання 24.09.2024 о 14:50 у справі № 925/1095/21 у мережі Інтернет.
Керуючись статтями 8, 121, 197, 216, 234, 235, 314 Господарського процесуального кодексу України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Оголосити перерву у судовому засіданні у справі № 925/1095/21 з розгляду касаційної скарги Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 12.06.2024 до 24 вересня 2024 року о 14:50 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, у залі судових засідань № 209.
2. Забезпечити участь представника Приватного підприємства Виробничо-комерційної фірми "Мікромегас" - адвоката Нижника Гліба Ігоровича у судовому засіданні у справі № 925/1095/21, призначеному на 24.09.2024 о 14:50, в режимі відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
3. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Корнелліс" - адвоката Величка Костянтина Григоровича у судовому засіданні у справі № 925/1095/21, призначеному на 24.09.2024 о 14:50, в режимі відеоконференції відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
4. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
5. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6. Попередити, що відповідно до частини 5 статті 197 Господарського процесуального кодексу України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема, підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несуть учасники справи.
7. Транслювання перебігу судового засідання у мережі Інтернет здійснювати за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
8. Участь у судовому засіданні для учасників справи не є обов`язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню.
Головуючий Н.М. Губенко
Судді О.М. Баранець
В.І. Студенець
До уваги учасників судового процесу!
Суди продовжують працювати. Проте в умовах воєнного стану проведення відкритих судових засідань має певні особливості щодо належного повідомлення учасників процесу про час та місце судових засідань, явки до суду та забезпечення безпеки відвідувачів. Неявка сторін з невідомих причин може завадити своєчасному розгляду справи навіть за умови явки представників інших сторін.
Просимо дотримуватися процесуальних норм, виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу:
- максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України;
- за відсутності нагальної потреби в участі в судовому засіданні в приміщенні Касаційного господарського суду подати клопотання про розгляд справи без участі учасників справи, а за наявності такої потреби - повідомити про це суд.
Про свій вибір просимо завчасно повідомити суд поштою чи в електронному вигляді із застосуванням підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи "Електронний суд".
Звертаємо увагу на особливості розгляду справи в особливий період (на період дії правового режиму воєнного стану) та порядок дій учасників судового процесу під час сигналу "Повітряна тривога":
- після надходження сигналу "Повітряна тривога" розгляд справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні, не здійснюється. У судовому засіданні буде оголошуватися перерва;
- розгляд справ відбудеться через 30 хвилин після відбою тривоги у порядку черговості відповідно до переліку справ, призначених до розгляду у відкритому судовому засіданні. У разі, якщо повітряна тривога триватиме після 16:30, судові справи будуть зняті з розгляду. Про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою;
- найближча до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (вул. О. Копиленка, 6) захисна споруда, визначена Київською міською державною адміністрацією, для укриття населення під час сигналу "Повітряна тривога", розташована на: вул. Лейпцизька, 2 (2-ий під`їзд). Захисними спорудами визначено також станції метро "Печерська" та "Арсенальна";
- до повідомлення про закінчення повітряної тривоги заборонено пропуск учасників судового процесу на територію Верховного Суду;
- якщо за об`єктивних обставин учасник справи не може прибути в судове засідання після відбою тривоги, рекомендовано подати клопотання про відкладення судового засідання з наведенням поважних причин або про проведення відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Касаційний господарський суд
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 19.09.2024 |
Номер документу | 121688580 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Губенко Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні