Ухвала
від 18.09.2024 по справі 308/8328/20
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/8328/20

2-о/308/418/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 вересня 2024 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - Малюк В.М. розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області, особа, стосовно якої подається заява ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та призначення над нею опікуна,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до Ужгородського міськрайонного суду з клопотанням продовження строку дії рішення про визнання ОСОБА_2 недієздатним та призначення над ним опікуна.

За приписами ч. 2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку окремого провадження.

Клопотання підлягає розгляду судом у порядку окремого провадження.

Відповідно до частини першої статті 300 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи (у тому числі обмеження або позбавлення права неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїми доходами) чи визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею відповідно піклування або опіку і за поданням органу опіки та піклування призначає їй піклувальника чи опікуна.

Суд зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною до закінчення його дії в порядку, встановленому статтею 299 цього Кодексу.

Клопотання про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною відповідає вимогам ст. 300 ЦПК України, подане в межах встановлених строків, тому суд вважає за доцільне прийняти дане клопотання та призначити його до розгляду.

Відповідно до частини 1 статті 299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її адвоката та представника органу опіки та піклування.

Відповідно до частини 5 статті 293 ЦПК України, у випадках, встановлених пунктами 1, 9 і 10 частини другої цієї статті, розгляд справ проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа. У разі якщо особа не залучила адвоката, суд залучає його через орган ( установу), уповноважений законом на надання безоплатної правничої допомоги. Рішення суду про доручення призначити адвоката негайно, але не пізніше двох робочих днів, надсилається відповідному органу ( установі), уповноваженому законом на надання безоплатної правничої допомоги, для виконання.

Враховуючи, що розгляд справ, зокрема про визнання фізичної особи недієздатною, проводиться судом за обов`язковою участю адвоката особи, стосовно якої розглядається справа, з огляду на відсутність у матеріалах справи відомостей про наявність у ОСОБА_2 адвоката, залученого на договірній основі, з метою забезпечення дотримання процесуальних прав та забезпечення процесуальних гарантій відносно фізичної особи у справі про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки і призначення опікуна, відповідно до положень частини 5 статті 293 ЦПК України, суд вважає за необхідне залучити адвоката через Західний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги.

Керуючись ст. ст. 19, 175, 177, 187, 293, 299-300 ЦПК України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Відкрити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: орган опіки та піклування Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області, особа, стосовно якої подається заява ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення про визнання фізичної особи недієздатною та призначення над нею опікуна.

Справу призначити в судове засідання на 08 год. 30 хв., 04 жовтня 2024 року для розгляду по суті.

Розгляд справи здійснювати в порядку окремого провадження.

Розгляд справи згідно з приписами ч. 4 ст. 293 ЦПК України проводити судом у складі одного судді і двох присяжних: Бобок І.С., Горуля О.Ю., визначених протоколом попереднього відбору присяжних.

Органу опіки та піклування Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області на виконання вимог ч. 1 ст. 300 ЦПК України подати до суду подання про призначення опікуна над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Залучити до участі у справі адвоката особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, а саме для ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Західному міжрегіональному центру з надання безоплатної правничої допомоги (order@legalaid.uz.ua) забезпечити участь адвоката особи, стосовно якої розглядається справа про визнання її недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, у справі й забезпечити прибуття адвоката в судове засідання.

Інформацію щодо справи можна також отримати на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://ug.zk.court.gov.ua/sud0712/.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.М. Малюк

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення18.09.2024
Оприлюднено20.09.2024
Номер документу121691774
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —308/8328/20

Рішення від 04.10.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 18.09.2024

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Рішення від 18.11.2022

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Рішення від 18.11.2022

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 16.11.2022

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 11.11.2022

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Рішення від 20.11.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Рішення від 20.11.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 17.11.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 15.10.2020

Цивільне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні