У Х В А Л А
23 вересня 2024 року м. Чернігів справа № 927/418/24
Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали заяви розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника по справі за заявою КРЕДИТОРА: Приватного акціонерного товариства «Ічнянський молочно - консервний комбінат» (код 00381152) 16700, м. Ічня Прилуцького району Чернігівської області, вул. Вишнева, 4 03035, м. Київ, а/с № 1 (ІНФОРМАЦІЯ_2) (адреса представника - адвоката Горьового Володимира Володимировича)БОРЖНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод» (код 21403660) 16663, смт. Лосинівка Ніжинського району Чернігівської області, вул. Київська, 9про відкриття провадження у справі про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
01 травня 2024 року через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Приватного акціонерного товариства «Ічнянський молочно - консервний комбінат» (надалі - кредитор) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод» (надалі - боржник) на підставі ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства, яка ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 03.05.2024 була прийнята до розгляду.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 15.05.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод»; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф.
16.09.2024 через систему «Електронний суд» до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від 16.09.2024 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника (надалі - Заява), якою розпорядник майна просить:
визнати порушеними Товариством з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод» строки подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство за наявності ознак неплатоспроможності,
покласти солідарну відповідальність на засновників (учасників) боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод», а саме: ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «МІЛКО КОММЕРС» (Естонська республіка, Хар`юський повіт, м. Таллін, вул. ВАНА-КАЛАМАЯ, 43, кв. 2, 10415) та ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «RAINIK OU» (Естонська республіка, Хар`юський повіт, м. Таллін, вул. СУУР-ПАТАРЕЙ, 2-М1, 10415).
Звертаючись із Заявою, арбітражний керуючий Кучак Ю.Ф. посилається на наявність підстав для покладення солідарної відповідальності на засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод» у відповідності до ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства.
При цьому, заявник вказує, що боржником не наведені докази відсутності ознак неплатоспроможності, докази на підтвердження спроможності виконати власні грошові зобов`язання (станом на 07.06.2024 підтверджується факт існування за товариством зобов`язань щонайменше перед трьома кредиторами, строк виконання яких настав).
Статтею 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження.
У відповідності з ч. 5, 6 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь - якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З метою повного та всебічного встановлення обставин справи суд вважає за доцільне розгляд справи провести в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Положеннями ч. 1 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України визначено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Згідно ст. 365 - 367 Господарського процесуального кодексу України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
У випадках, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, підсудність справ за участю іноземних осіб може бути визначено за угодою сторін.
За змістом ст. 367 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Приймаючи до уваги те, що відповідачами у справі являються юридичні особи, створені за законодавством Естонської Республіки, з метою належного їх повідомлення про призначене судове засідання має застосовуватись процедура, передбачена Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеною 15 листопада 1965 року в м. Гаага.
Відтак, в зв`язку з необхідністю звернення судом до компетентного органу Естонської Республіки із судовим дорученням про надання правової допомоги провадження у справі в частині розгляду судом заяви про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника належить зупинити на підставі п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України.
Крім того, оскільки для виконання вимог міжнародного договору щодо оформлення судового доручення потрібно здійснити переклад судового рішення на англійську мову, суд вважає за необхідне зобов`язати арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. здійснити переклад даної ухвали для направлення судового доручення.
Керуючись ст. 2, 7, 34 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 121, 176, 228, 233, 234, 365 - 367 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
Заяву від 16.09.2024 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника, прийняти та приєднати до матеріалів справи.
Визнати ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «RAINIK OU» учасниками у справі про банкрутство під час розгляду судом заяви про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника.
Розгляд заяви здійснювати в межах справи № 927/418/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лосинівський маслосирзавод» за правилами спрощеного позовного провадження.
Призначити розгляд заяви в судовому засіданні на 29 квітня 2025 р. о 10:00 у приміщенні господарського суду Чернігівської області за адресою: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 20, зал судових засідань № 307.
Встановити процесуальний строк для подання ПАЙОВИМ ТОВАРИСТВОМ «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВИМ ТОВАРИСТВОМ «RAINIK OU» відзиву на заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. У разі подання відзиву на заяву його зміст та порядок подання повинні відповідати ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Встановити процесуальні строки: для подання розпорядником майна - арбітражним керуючим Кучаком Юрієм Федоровичем відповіді на відзив - протягом десяти днів з дня отримання відзиву; для подання ПАЙОВИМ ТОВАРИСТВОМ «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВИМ ТОВАРИСТВОМ «RAINIK OU» заперечення - протягом десяти днів з дня отримання відповіді на відзив. У разі подання відповіді на відзив та заперечення їх зміст та порядок подання повинні відповідати ст. 166, 167 Господарського процесуального кодексу України.
Роз`яснити розпоряднику майна - арбітражному керуючому Кучаку Юрію Федоровичу, ПАЙОВОМУ ТОВАРИСТВУ «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВОМУ ТОВАРИСТВУ «RAINIK OU», що подання відзиву на заяву, відповіді на відзив та заперечення є їх правом.
Викликати для участі в судовому засіданні арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф., повідомивши останнього про те, що його неявка не перешкоджає проведенню судового засідання та розгляду поданої ним заяви.
Повідомити ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «RAINIK OU» про призначення судового засідання для розгляду Заяви, а також про те, що їх участь в цьому судовому засіданні не є обов`язковою.
Відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, повідомити арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф., ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «RAINIK OU» про наявність в суді технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції (за наявності вільного залу, облаштованого під проведення відеоконференцій) поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).
Відповідно до ч. 2 ст. 74 Закону України «Про міжнародне приватне право» зобов`язати ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «МІЛКО КОММЕРС» та ПАЙОВЕ ТОВАРИСТВО «RAINIK OU» протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали. надати суду легалізований у встановленому порядку документ, що є доказом правосуб`єктності суб`єкта господарювання (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
Зобов`язати розпорядника майна - арбітражного керуючого Кучака Юрія Федоровича здійснити переклад даної ухвали та доданого до неї прохання про вручення за кордоном судових документів на англійську мову і належним чином засвідчити переклади в трьох примірниках та надати суду не пізніше 14.10.2024.
Провадження у справі в частиін розгляду судом заяви про покладення солідарної відповідальності на засновників боржника зупинити до 29.04.2025.
Копії цієї ухвали надіслати арбітражному керуючому Кучаку Ю.Ф. (03035, м. Київ, а/с 9 (ІНФОРМАЦІЯ_1 )), ПАЙОВОМУ ТОВАРИСТВУ «МІЛКО КОММЕРС» (Естонська республіка, Хар`юський повіт, м. Таллін, вул. ВАНА-КАЛАМАЯ, 43, кв. 2, 10415) та ПАЙОВОМУ ТОВАРИСТВУ «RAINIK OU» (Естонська республіка, Хар`юський повіт, м. Таллін, вул. СУУР-ПАТАРЕЙ, 2-М1, 10415).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Дата набрання ухвалою законної сили - 23.09.2024.
Суддя А.С. Сидоренко
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121782532 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Сидоренко А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні