Справа № 192/2436/24
Провадження № 2/192/727/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2024 року суддя Солонянського районного суду Дніпропетровської області Щербина Н. О., ознайомившись в смт Солоне Солонянського району Дніпропетровської області з позовною заявою виконавчого комітету Новопокровської селищної ради в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав,
В С Т А Н О В И В:
05 вересня 2024 року до суду надійшов позов виконавчого комітету Новопокровської селищної ради в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав
20 вересня 2024 року надійшли відомості про зареєстровані місця проживання відповідачів.
Ознайомившись з позовом суддею було встановлено, що він не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Однак позов не містить відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та третьої особи.
Крім того,відповідно довимог п.п.4,5ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заяваповинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так в позові вказано, що відповідач ОСОБА_2 на даний час відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Проте позивач зазначає, що відповідач ухиляється від виконання батьківських обов`язків, однак не вказує період такого ухилення та його спосіб з огляду на те, що відповідачка ймовірно позбавлена волі.
Також позивач не зазначає період та не посилається на докази в частині ухилення відповідачем ОСОБА_3 від виконання своїх батьківських обов`язків по відношенню до малолітньої дитини.
Тому, позивачу необхідно обґрунтувати свої позовні вимоги, зазначити всі відомі обставини та докази, що їх підтверджують, оскільки від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи. Крім того, від змісту позовної заяви залежать позиція відповідачів, які також мають право на судовий захист, а для реалізації цього права мають бути обізнаними з тим, які вимоги до них заявлені та з яких підстав і чим це підтверджується. Також позивачу слід надати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Крім того в якості третьої особи зазначено ОСОБА_4 .
В тойжечасч.2ст.52тач.ч.3-5ст.53ЦПКУкраїнивстановлено,щопроприйняття позовноїзаявитавступ третьоїособиусправу судпостановляєухвалу. Якщосудпривирішенні питанняпровідкриттяпровадження усправіабопри підготовцісправидорозгляду встановить,щорішеннясуду можевплинутинаправа таобов`язкиосіб,щонеє стороноюусправі,судзалучаєтаких осібдоучастіу справіяктретіхосіб,якінезаявляють самостійнихвимогщодопредмета спору. Узаявахпрозалучення третіхосібів заявахтретіхосібпро вступусправуна стороніпозивачаабовідповідача зазначається,наякихпідставах третіхосібналежитьзалучити доучастіусправі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Однак позивач не подав відповідну заяву про залучення до участі у справі третьої особи відповідно до вимог ст. 53 ЦПК України та не зазначив підстави відносно зазначеної в позові третьої особи, на яких її слід залучити до участі у справі.
Частинами 1,2ст.185ЦПК Українипередбачено,що суддявстановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях175і177цьогоКодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. Судпостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез рухутакож уразі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодочастини шостоїстатті14цього Кодексузобов`язана зареєструватиелектронний кабінет,але незареєструвала його.В ухваліпро залишенняпозовної заявибез рухузазначаються недолікипозовної заяви,спосіб істрок їхусунення,який неможе перевищуватидесяти днівз днявручення ухвалипро залишенняпозовної заявибез руху.Якщо ухвалапро залишенняпозовної заявибез рухупостановляється зпідстави несплатисудового зборуу встановленомузаконом розмірі,суд втакій ухваліповинен зазначититочну сумусудового збору,яку необхідносплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеноїабзацом другимчастини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно достатті 14цього Кодексу.
З урахуванням того, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, тому є підстави для залишення її без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 187, 260 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву виконавчого комітету Новопокровської селищної ради в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків не більше десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернена, а також те, що виконання ухвали вчинюється шляхом надання позовної заяви в новій редакції з усуненими недоліками з копіями для всіхучасників справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Н. О. Щербина
Суд | Солонянський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121783656 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Солонянський районний суд Дніпропетровської області
Щербина Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні