ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 171/2007/22
Провадження № 1-кс/210/1436/24
24 вересня 2024 року
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчого СВ Відділення поліції №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Криворізької спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , винесене в рамках кримінального провадження №12022041410000235 від 11.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.286-1 ч.2 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -
В С Т А Н О В И В:
23.09.2024 року до суду після визначення підсудності Дніпровським апеляційним судом надійшло клопотання слідчого СВ Відділення поліції №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Криворізької спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , винесене в рамках кримінального провадження №12022041410000235 від 11.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.286-1 ч.2 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів.
Своє клопотання слідчий обґрунтовує тим, що 10.10.2022 року, приблизно о 13:45 годині на автодорозі сполученням Кропивницький-Запоріжжя в Криворізькому районі Дніпропетровської області, поблизу с. Володимирівка водій автомобіля «ВАЗ-2106», реєстраційний номер НОМЕР_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи в стані алкогольного та наркотичного сп`яніння, виїхав за межі проїзної частини - кювет, де допустив перекидання автомобіля, в наслідок чого пасажиру ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 заподіяно тілесні ушкодження у вигляді: закрита травма груді: перелом 6-7 ребер ліворуч, розрив лівої легені, лівосторонній пневматорикс; перелом лонних та сідничних кісток з обох сторін, перелом крила і тіла правої здухвинної кістки, перелом крижа праворуч, заочеревинна гематома з проривом у черевину порожнину, гематома задньої стінки сечового міхура, гемоперитоніум.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 10.10.2022 року водій ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , о 17:04год. на який після ДТП за участю останнього до проведення медичного огляду з метою встановлення сп`яніння вживав алкоголь, результат тесту 1.31 проміле, чим порушив вимоги п.2.10(є) Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч.4 ст.130 КУпАП.
Таким чином в ході проведення досудового розслідування, з метою всебічного, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, а також розкриття даного злочину, встановлення інших осіб, які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, свідків вказаних подій, отримання доказів у вказаному кримінальному провадженні необхідно отримати документи а саме: протокол про адміністративне правопорушення (серія ААБ № 010485), постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (серія БАВ № 499978) складених на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , диск із відеозаписом складання протоколу про адміністративне правопорушення, які розглядалися 01.02.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_4 (справа №171/1460/22 3/171/30/23).
На підставі викладеного, з метою отримання даних які мають значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, враховуючи достатні підстави вважати, що вони знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_4 (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , слідчий просить клопотання задовольнити.
Слідчий та прокурор при розгляді справи присутніми не були, слідчий надав заяву про розгляд справи за його відсутності, клопотання підтримує.
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали клопотання, та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Клопотання розглядається в порядку ст.163 ч.2 КПК України.
Положення ст.91 КПК України зобов`язує орган досудового розслідування у кримінальному провадженні встановити час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину, а також вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням.
У відповідності до ст.84 ч.1 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Повно, всебічно та об`єктивно дослідивши матеріали клопотання та додані до нього додатки, слідчий суддя приходить до висновку, що заявлене клопотання є таким, що підлягає задоволенню з урахуванням наступного.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст.131 КПК України).
Відповідно до положень ст.159 ч.1 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст.159 ч.2 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документі здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Положеннями ст.160 ч.2 КПК України передбачено, що у клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ст.163 ч.2 КПК України, якщо сторона кримінально провадження, яка звернулась з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно ст.163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи.
Згідно зі ст.163 ч.6 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно зі ст.163 ч.7 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи те, що документи, до яких просить надати тимчасовий доступ слідчий, знаходяться у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до ст.162 ч.1 КПК України, становлять охоронювану законом таємницю, вважаю, що слідчий, згідно ст.163 ч.6 КПК України, довів можливість використання як доказів вказаних документів, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022041410000235 від 11.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.286-1 ч.2 КК України, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що вказані у клопотанні документи знаходиться у володінні посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , та відносяться до охоронюваної законом таємниці, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Також мотиви клопотання підтверджуються наданими до клопотання копіями матеріалів кримінального провадження.
Відповідно до ст.164 ч.1 п.7 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено строк дії ухвали, який не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали, за виключенням ухвал, постановлених на виконання вимог частини другої статті 562 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст.ст.107, 110, 159-164, 165, 166, 309, 369-372 та 395 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Відділення поліції №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 , погоджене прокурором Криворізької спеціалізованої прокуратури в сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , винесене в рамках кримінального провадження №12022041410000235 від 11.10.2022 року, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.286-1 ч.2 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, - задовольнити.
Надати слідчому СВ ВП №8 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_2 дозвіл на отримання тимчасового доступу до документів, а саме протоколу про адміністративне правопорушення (серія ААБ №010485), постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі (серія БАВ №499978) складених на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , диск із відеозаписом складання протоколу про адміністративне правопорушення, які розглядалися 01.02.2023 року ІНФОРМАЦІЯ_4 (справа №171/1460/22, провадження №3/171/30/23), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 (код ЄРДПОУ НОМЕР_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з подальшим вилученням копії протоколу судового засідання в паперовому вигляді та на електронному носії.
Строк дії даної ували, - до 23 жовтня 2024 року включно.
Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження, зазначене в увалі, тягне за собою наслідки, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121805833 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Апостолівський районний суд Дніпропетровської області
Мигалевич В. В.
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Вікторович Н. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні