Дата документу 23.09.2024Справа № 554/8723/22 Провадження № 6/554/243/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.09.2024 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді - Материнко М.О.,
за участю секретаря судового засідання - Литвин А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Полтаві заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава Капітал» про відвід головуючого судді при розгляді цивільної справи № 554/8723/22 провадження № 6/554/243/2024 по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Капітал» про стягнення заробітної плати, компенсації за невикористану частину щорічної відпустки та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні
ВСТАНОВИВ:
Від представника відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Капітал» до суду надійшла заява про відвід головуючого судді при розгляді цивільної справи № 554/8723/22 провадження № 6/554/243/2024 ( подання по обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника без вилучення паспортного документу).
В обгрунтуванні заяви посилається на те, що що суддя Октябрського районного суду м. Полтави М.О. Материнко не може брати участі у розгляді зазначеної справи та підлягає відводу, оскільки нею проводився розгляд справи N? 554/8723/22 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Капітал» про стягнення заробітної плати, компенсації за невикористану частину щорічної відпустки та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та винесено рішення, згідно якого позовну заяву позивача задоволено в повному обсязі. Не погодившись з даним рішенням, ТОВ «Полтава-Капітал» подано до Полтавського апеляційного суду апеляційну скаргу на Рішення, Октябрського районного суду м. Полтави від 25.07.2023 р. по справі N? 554/8723/22, розгляд якої призначено на 14 жовтня 2024.
У судове засідання сторони не з`явилися.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК Укрїни суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного (рішення Європейського суду з прав людини у справі «Веттштайн проти Швейцарії», п. 43).
У справі «Білуха проти України» від 09 листопада 2006 року («Belukha v. Ukraine», заява № 33949/02) Європейський суд з прав людини з посиланням на його усталену практику вказав, що наявність безсторонності відповідно до п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободповинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного.При цьому, Європейський суд з прав людини вказує на те, що при вирішенні питання, чи є у справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним все ж є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим.
На думку суду, заявником не наведено обставин, які б свідчили про прояв упередженості або безсторонності судді у даній справі; особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного.
Згідно з ч. 2, ч. 3ст. 40 ЦПКУкраїни питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У такому випадку вирішення питання про відвід судді здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першоюст. 33 цього Кодексу.
Керуючись ч. 3 ст. 40 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Полтава-Капітал» до суду надійшла заява про відвід головуючого судді при розгляді цивільної справи № 554/8723/22 провадження № 6/554/243/2024 ( подання по обмеження у праві виїзду за межі України керівника боржника без вилучення паспортного документу). - визнати необґрунтованою.
Провадження у цивільній справі зупинити до вирішення питання про відвід судді.
Справу передати до канцелярії Октябрського районного суду м. Полтави для визначення судді, у порядку, встановленому частиною першоюст. 33 ЦПК України, який буде вирішувати питання про відвід судді.
Суддя М.О. Материнко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121814885 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Октябрський районний суд м.Полтави
Материнко М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні